Ahojte mala by so na Vas taku otazku. Co je vlastne push notifikacia? Ide mi hlavne o to ci je to sluzba napr.
Dostanem email a google(gmail) alebo apple (me) ho posle do iphonu alebo iphone neustale sa pripaja na konta na googli alebo na appli.
Ide mi o to ci si takto minam volne data ( pri to druhom priklade o dost).
Prosim vysvetlite mi to nechapem tej sluzbe. Dakujem
iPhone je zaregistrovany na sieti operatora ako unikatne zariadenie. Na zaklade toho si ho vie Apple identifikovat. Push notifikacie funguju tak, ze server vie, na ktore zariadenie je email alebo notifikacia urcena a posle konkretnemu zariadeniu e-mail alebo push notifikaciu (co moze byt. napr. stavova ikona v ICQ, zvuk, kratka sprava napr. sportovy vysledok). Samotne notifikacie su len tym, cim su – notifikacie. Neprenasaju sa ikony, ani zvuky, tie su ulozene v telefone. Len je urcene, ktora aplikacia ma ako zmenit svoj stav, napr. po prijati spravy. Spotreba dat je zanedbatelna
Push maily su nieco ine – dochadza k zasielaniu celych e-mailov na konkretne zariadenie, ak taky e-mail pride. Kvoli vycerpaniu datoveho limitu je lepsie nastavit si len stahovanie hlaviciek e-mailu alebo to uplne vypnut (manually) a stahovat postu rucne. iPhone ako taky ale v ziadnom pripade sam nekontaktuje server ze chce nove data, to vykonava server. O tom je cele push – kontaktuje server klienta, nie klient server.
Jedna push notifikácia obsahuje maximálne 256 bytov dát, inak povedané, užívateľ by ich musel prijať za mesiac cez 4 milióny, aby prečerpal 1 GB dátový balík v paušále.
Push emaily sa taktiež štandardne nesťahujú celé, len ich headery, zvyšok e-mailu sa stiahne až po jeho otvorení. Na iPhone nie je možné nastaviť, či majú byť stiahnuté len headery, celý e-mail, alebo celý e-mail vrátane príloh. Sťahuje sa bez možnosti nastavenia len header.
Typický e-mail header obsahuje okolo 2000 bytov (2 KB) dát. Header obsahuje informácie ako napr. kedy a od koho prišiel e-mail, s akým subjectom a pod.
Finančné náklady je teda možné vyrátať z týchto údajov podľa predplateného balíka dát a predpokladaného množstva prijatých push notifikácií a e-mailov.
Samozrejme dolezita poznamka: zapnute push znamena aj zvysene naroky na spotrebu baterie. napriek predoslym predpokladom je vplyv na vydrz telefonu vyznamny a preto je asi najlepsie si push zapinat v nevyhnutnych pripadoch.
jailbreaknute telefony podla vsetkeho maju s fungovanim push problemy a tak sa neoplati kupovat si aplikacie len preto, ze vedia push.
rony: problem s push maju len iPhone prvej generacie, teda oznacovane ako iPhone 2G. Existuje uz ale na to myslim korektny patch na Cydii. Vplyv na vydrz baterie je vyznamny v pripade, ze je na jailbreaknuty iPhone nahodeny Backgrounder (hack na pustanie 3rd party aplikacii na pozadi). Co to sposobuje sa nevie, ale koliduje to s push aj v pripade, ze aplikacia na pozadi nebezi.
Mozem potvrdit, ze po odinstalovani backgroundera sa vydrz baterie u mna zdvihla dost zasadne.
Jozef: som si viac ci menej isty tym, ze Push potrebuje na svoju reziu svoju cast baterky. Miera s akou to robi moze byt predmetom diskusie ale urcite sa neda zamlcat :-)
Problem s Push na jailbreaknutom telefone urcite existuje, napr. app NotifeMe (ZAKUPENA!!!) proste nic neposiela :-) Podobne ebuddy (IMklient) tiez NIC neposiela.
Push Notifications nemajú problémy s jailbreaknutými ale s hacktivovanými (neoficiálne aktivovanými) iPhonmi. Samozrejme ako vieme, iPhone 2G na Slovensku len ťažko aktivuješ oficiálne cez iTunes, keďže vyžaduje AT&T US, O2 UK, Orange FR, T-Mobile DE alebo T-Mobile AT simku, dá sa to však vyriešiť.
Autor
Príspevky
Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.
Používame súbory cookie, aby sme vám zaručili, že vám na našej stránke poskytneme najlepšie skúsenosti.Súhlasím