Prehrievanie MacBooku Pro

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Prehrievanie MacBooku Pro

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #95610
    skvarka
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň,
    poradte mi… mám Macbook Pro 13″ 2009 model, 2,5 GHz, 4GB ramky. Používam ho na bežné veci – prezeranie internetu, trochu grafika v Adobe Illustrator a Photoshop CS5, ale len malé súbory, nič náročné.
    Notebook fungoval úplne bez problémov, no v poslednom čase sa začal strašne prehrievať. Nie je normálne, aby ma pálili ruky keď sa notebooku dotýkam, a položiť si ho na kolená, to si ani neviem predstaviť. Stačí že len prezerám internet a po pol hodinke je už vriaci, poradte mi čo mám robiť.
    Tu je ešte link s teplotami ale neviem ako to merať: https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1233371_10200462891878590_477510863_n.jpg

    ďakujem

    #361871
    PET
    Účastník (Participant)

    Na regulaciu ventilatorov – SMC FanControl, na meranie iStat Pro.

    #361873
    FilipHreus
    Účastník (Participant)

    Kúp si vzduch v spreji, odmontuj spodný kryt a vyfúkaj ho. Za tie roky tam bude dosť prachu. Ak nepomôže tak potom ten SMC ako radí PET

    #361876
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Vzduch v spreji ti v tomto pripade velmi nepomoze. Urcite je kompletne upchata odvetravacia mriezka za ventilatorom. Treba rozobrat, vybrat ventilator a dat odtial von ten koberec utkany z prachu.

    Termalna pasta je uz urcite tiez na kamen a totalne neucinna, takze by som to rovno aj premazal nanovo.

    Ak si z BA a nechce sa ti do toho, tak sa ti na to mozem kuknut… pavhal(a)gmail.com

    #361904
    Lixx
    Účastník (Participant)
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.