Prehrievanie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Prehrievanie

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99290
    Michal Staník
    Účastník (Participant)

    Zdravým, mám jeden problém a to je prehrievanie na mojom macbooku pro s retina displayom late 2013. Zo začiatku (tým myslim prvý týžden) všetko all right. Ale postupom času po zapnuti začina riadne naberat na teplote. Ráno som mal zapnuté youtube video a po 15 minutach prehravania som začul silny hukot. Proste ventilator mi začal riadne makat a mac bol horuci až vriaci. A bol zapnuty len chrome… a stava sa mi často že pri použivani 2-3 programoch ako su pages a numbers suvisle mi začne riadne kurit. Neviem či je to normalne, ale dufal som ze ked kupujem mac tak ma to tohto problemu zbaví …
    Na túto temu som našiel len tuto zastaralejšiu temu https://www.macblog.sk/forum/discussion/12548/
    Som nový na macbooku, ak sa tu niečo podobné riešilo pardon, ale nenašiel som :)
    Naozaj ďakujem za skore info a rady :)
    Este na záver horúci je najmä v strednej zadnej časti ( na klavesnici oblast pri čislach 4 až 9)

    #379305
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    Skusil by som pozriet veci ktore vytazuju procesor v aplikacie/utility/monitor aktivit

    #379306
    Michal Staník
    Účastník (Participant)

    Pozeral som, nič závažné všetko v norme. Naozaj neviem kde je problém alebo asi som mal len vysoké očakávania. Lenze spolubyvajuci si kupil sonny vaio a ten je chladnejši ako moj mac pri používani. A to on ho ma na kolenach a ja sa snazim na stole ( koli teplotnej vodivosti )

    #379308
    majdy
    Účastník (Participant)

    Macbooky sú teplejšie, pretože sú hliníkové. Pozri čo ti vyťažuje Mac, možno ti beží nejaký program neustále na pozadí.

    Je možné, že tú teplotu ti spôsobí aj Flash Player. Ja mám rovnaký MBP Retina ako ty a nemám problém, teplý až horúci je len pri hre alebo renderovaní. Namiesto Flashu však používam HTML5-kový youtube5 v Safari, neviem či je niečo podobné na Chrome. Tiež ak ho máš položený na posteli, zahreje sa skôr ako povedzme na stolíku.

    Miesta ktoré popisuješ za najteplejšie sú normálne, z tade sa vyfukuje vzduch.

    #379310
    Michal Staník
    Účastník (Participant)

    zo začiaktu som stiahol flash lebo mi nešlo youtube … ale to som vymazal začal som tiez pouzivat html5, je možne ze som zle odinstaloval flash? Nejaka rada alebo pomoc ako to vyriešit? Chrome pozivam najme koli AIS ( studentsky informacny system) pretoze chrome mi nezobrazuje rozvrh a podobne srandy.
    Áno viem že su to najteplejšie miesta, ale zda sa mi to aj tak dost horuce … Keby som na nom robil horibilne veci tak okay, ale naozaj pracujem momentalne len na tabulkach a to nemoze takym sposobom zohrievat

    #379312
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    Ak si z alebo v BA zastav sa u nas na servise v eurovea kukneme sa na to ;)

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.