Prasknutý HOME BUTTON – iPHONE 8 PLUS

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Prasknutý HOME BUTTON – iPHONE 8 PLUS

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #548214
    alchemy
    Účastník (Participant)

    Čau macblog,

    rád by som si svojpomocne vymenil homebutton. Kedže náhradný diel stojí cca 16eur a servis je drahý, rozhodol som sa to vyriešiť takto.

    Odporúčate či sa vôbec púštať do takejto opravy? Na čo dať pozor?

    Prípadne rady či by to niekto zvládol v BA aj lacnejšie! Ďakujem

    #548217
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ak to neurobi oficialny servis, tak nebude fungovat touchID.

    #548226
    Peter_H
    Účastník (Participant)

    Ahoj,

    tak ako pisal vyssie dfx touch ID ti uz fungovat nebude ak pouzijes bezne dostupny nahradny diel. AK ti to nevadi tak ti to rad vymenim. cena za pracu bude 15 EUR. ak chces zachovat funkcionalitu touch ID musis ist do autorizovaneho servisu a cena sa pohybuje okolo 250 EUR, tam sa meni spolu s HB aj zakladna doska, cize defakto dostanes “novy telefon”.

    #548230
    Adomm1234
    Účastník (Participant)

    Ešte doplním, čo tu nebolo napísané – od iPhonu 7 a vyššie nielen, že nebude fungovať TouchID, ale nebude fungovať ani funkcia tlačidla domov. Tlačidlo zostane úplne mŕtve. Ako už bolo napísané, je párované s doskou a keď sa vymení, doska ho zablokuje. Preto je výmena TouchID možná výhradne v oficiálnom servise. Niektoré servisy by možno zvládli prepájkovanie párovaného čipu, ktorý je na tlačidle, ale oprava bude omnoho drahšia.

    #548259
    Peter_H
    Účastník (Participant)

    Adomm1234, pokial kupis drahsiu verziu HB 15-16 EUR tak ti funkcia spat resp. domov fungovat bude. Uz som takto HB opravoval a uspesne.

    #549450
    HonzoSK
    Účastník (Participant)

    Ten cip nieje naparovany na nic a vymena cipu umna stoji 50€.

Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.