powerbook G4 – Mac osx 10.5.2 – pár otázok

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software powerbook G4 – Mac osx 10.5.2 – pár otázok

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #76464
    Branislav10
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň,

    po prechode na Mac by som poprosil poradiť s nasledujúcimi otázkami:

    1./ Nejde mi stahovat cez uloz.to – ak dám stiahnuť film, obrazovka trosku stmavne a ak kliknem na stiahnut nereaguje, treba mi niečo doinštalovať? napriklad cez facebook nemozem hrat poker, treba doinstalovat javu

    2./ Cez quick time mi nejdú prehrávať titulky k filmom, všetky filmy mi idú, preto som neinštaloval iný prehrávač a kódeky a ak sa dá, rád by som to spojazdnil na quick time

    3./ Ak vymažem všetky súbory z USB, súbory síce vymžem ale voľné miesto tam nie je, musím to vždy cez pc formátovať, ako sa to dá cez Mac?

    4./ Je možné premenovať viacero súborov naraz alebo musím po jednom?

    5./ Ak pozerám film cez Quick time, niekedy mi až na 2 zapnutie funguje zvuk a tiež ak dám minimalizovať obraz dosť často ak dám zobrazenie na celu obrazovku zobrazí mi biele pozadie, musí zapnuť znovu film

    6./ Tiež mi občas mrzne či už na ploche alebo pri surfovaní, myslel som že Mac ten problém nemá
    ďakujem za rady, na ostatné zmeny oproti Win dochádzam

    #257637
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    1. to bude tym javascriptom, ak ma plugin nainstalovany, tak skus v Safari-Preferences povolit javascript, pripadne pop up okna

    2. skus VLC, je zadarmo a prehra vacsinu formatov aj s titulkami

    3. Trash->Empty the Trash ;) (vysypat kos)

    4. tusim po jednom

    5. 2.

    6.ak mas spustene iTunes a hra hudba, k tomu Skype, pripadne cez safari nejaky flash, ani sa necuduj, vsetko mrzne, je to otazka RAMky, system je optimalizovanejsi ako Windows, no nefunguje rovnako na kazdom stroji za poslednych 8 rokov ;)

    #257662
    simongarett
    Účastník (Participant)

    2. pre Quicktime si mozes doinstalovat Perian http://perian.org/ vsetko okrem wmv sa s tym da prehrat… ale vlc je tiez dobra volba

    5. nemas tam viacero zvukovych stop pri filme?

    #257688
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    G4 je uz dost stary procesor. Ak chces mat sviznejsi system, naisntaluj si Tiger (Mac OS 10.4) ktory bol optimalizovany pre PowerPC platformu.
    Ja som si na iMac G5 daval Tiger lebo Leopard bol az prilis “laggy” na moj vkus.

    #257704
    cicko666
    Účastník (Participant)

    ja ked som mal G4 tak som mal 10.4.11 a nemal som s nicim najmensi problem. Tiez si myslim, ze lepsie bude prejst na tigra, zvlast ak mas 1GB a menej RAM-ky.

    #257708
    Branislav10
    Účastník (Participant)

    ďakujem všetkým za komenty, ohľadom preinštalovania na Tiger –
    – Tigra nemám :)
    – ako píšem prešiel som na mac a ešte sa učí, čiže netrúfam si nainštalovať nový operačný, ponastavovať, doinštalovať ostatné a neviem či je možné zohnať Os Tiger tak bezproblémovo ako Win

    ďakujem

    #257711
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Tiger bol standardne dodavany k tvojmu MacBooku takze som predpokladal ze ho budes mat.

    #257712
    cicko666
    Účastník (Participant)

    ale on ma powerbook, je som mal ku G4-ke povodne 10.3

    #257719
    Branislav10
    Účastník (Participant)

    pre sleepwalk3r:

    Powerbook som kúpil cez inzerát samotný, nič k nemu nebolo, len nabíjačka, OSX tam bol nainštalovaný so všetkým čo tam mal predchádzajúci užívateľ, zmazal som len dokumentya hudbu, maily tam tiež ostali, tie sa chystám teraz vymazať, čiže eviem odkedy je tam ten OSX, preto možno i mrzne že je tam dlhšie a je zahltený viacerými programami, dokúpil som len tašku, usb a myš :)

    #257720
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    za kolko si ho kupil? nebola to corka?

    #257730
    cicko666
    Účastník (Participant)

    OSX nie je windows, to sa len tak “nezahlti”… V prvom kroku by si asi aj mohol kliknut na jablko vlavo hore a dat software update, az ti updatne 10.5.2 na 10.5.8. aku mas velku ramku?

    #257732
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    hlavne by som ako prve asi spravil noveho uzivatela (ked uz nechces reinstalovat) a zmazal toho povodneho – stareho – ktory bol taky hlupi a nachal si tam vsetky osobne dokumenty/udaje.

    #257810
    Branislav10
    Účastník (Participant)

    kupil som ho lacno, je tam 768 mb Ram, 60 gb disk, Ge force 5200 – 64 mb, je lepsie teda vytvorit noveho uzivatela ako pdatovat osx – je to ok ak nemam k tomu original osx, myslim aby ma neotravovali z applu ohladom serioveho cisla a pod.Ak vytvorim ineho uzivatela, budem sa moct vratit aj k tomuto hej?Myslim tym budu tam tie iste aplikacie, prepacte ale v osx sa moc nevyznam. dakujem za rady

    ake su vyhody OSX 10.5.8 oproti tomuto?

    #257813
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Mozes si vytvorit aj 100 systemovych uzivatelov a nikto ta nebude otravovat.
    A ano stale sa mozes vratit aj na stareho a nie nestratia sa ti apliakcie.
    Vyhody updatovanej verzie su v tom ze je updatovana. Updaty = oprava chyb a rozne drobne vylepsenia.

    ak si uplny novacik tak asi zacni tu: http://www.apple.com/findouthow/mac/

    #257814
    cicko666
    Účastník (Participant)

    pre priklad : win xp sp1 a win xp sp3 – ide o nieco podobne aj pri OS X = stabilnejsie, odladene chyby, updatnutych mnozstvo veci… Ta RAM-ka je na Leoparda pruser, bud ju upgradni (mala by ist do 1,25GB) alebo tam praskni toho tigra, instalacku nie je problem zohnat

    #257836
    Branislav10
    Účastník (Participant)

    ďakujem za odpovede, stranku si prečítam,preložím :) tigra skusim teda niekde pozháňat, bezplatne stiahnut + návod na inštaláciu

    #257841
    cicko666
    Účastník (Participant)

    navod na instalaciu je aj na ifixit.com
    nie som si isty ci aj na tigra, ale na leoparda tam urcite je a da sa postupovat aj podla toho navodu, v principe je to to iste.

    #277716
    Branislav10
    Účastník (Participant)

    dakujem za odpovede, to stahovanie stále nejde, ak dam stiahnut subor, obrazovka trochu stmavne a nic nestahuje, tak isto ani mi nejde pisat mail cez gmail, skusil som aj pop up zapnut vypnut, vymazat cookies, zapnut ich, vypnut no nic, viete prosim poradit? vdaka?
    Rad by som si nechal tento mac

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.