,,Použiť ako samostatný displej”

Domov Diskusné Fóra Tipy, triky, modding v Mac OS X ,,Použiť ako samostatný displej”

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
 • Autor
  Príspevky
 • #526361
  lennabis
  Účastník (Participant)

  Ahoj, vedel by mi prosím niekto vysvetliť, ako funguje iMac pripojený prostredníctvom HDMI k tv? Bez zrkadlenia, s použitím samostatného displeja – mne to akosi nefunguje, alebo tomu nechápem správne. Pozerám napr. film vo VLC a chcela by som dosiahnuť, aby sa plocha iMac-u zobrazovala len na TV, teda aby sa displej Mac-u uspal. Teraz to riešim tak, že v nastaveniach displeja v PC presuniem sivú lištu z jedného modrého okienka do druhého, teda do obrazovky TV a v iMacu znížim jas na minimum a nastavím čierne pozadie, síce to pomôže, no obrazovka PC je v podstate stále zapnutá. Mám aj Apple TV, no pri prehrávaní cez AirPlay mi obraz ,,seká”. Kedysi dávno som mala klasické PC a automatické vypnutie displeja pri prepojení s TV bola asi jediná pozitívna vec na celom ,,okienkovom” operačnom systéme… :-) Ďakujem krásne za každú radu!

  (iMac 27-inch, Late 2013, 3,4 GHz Intel Core i5, 8 GB 1600 MHz DDR3, NVIDIA GeForce GTX 775M 2048 MB)

  #526367
  eraserv6
  Účastník (Participant)

  Ctrl+Shift+Eject vypne displej na macu. Ak sa vypne aj externy tak smola. Inak to asi nepojde len znizit jas na minimum.

  #526368
  lennabis
  Účastník (Participant)

  Vďaka za odpoveď, no to funguje len na Macbooku.. Len nechápem, čo potom zmenená to ,,Použiť ako samostatný displej”…

  #526473
  PatkoD
  Účastník (Participant)

  Cez AirPlay ti to seká lebo máš blbu wifinu :) Odporúčam upgrade na nejaký dualband alebo trippleband router najlepšie ktorý je už prispôsobený na streamovanie po sieti :) A samozrejme správne nastavená wifina ak máš veľké rušenie okolo seba :)

  #526475
  lennabis
  Účastník (Participant)

  OK, vďaka

  #526476
  iwans
  Účastník (Participant)

  Nemám iMac, ale viem, že sa neretinové iMacy dali používať ako samostatné displeje, t.j. monitor pre iný počítač… Nebude to “Použiť ako samostatný displej” skôr súvisieť s týmto? V angličtine sa to označovalo ako “Target Display Mode”.
  Inak na ten problém je asi ideálne riešenie AppleTV (s dobrou Wi-Fi alebo ethernetovým káblom).
  VLC by malo mať možnosť “zhasnúť ostatné displeje” a nechať svietiť len aktívny, ale to ho asi nevypne, len zobrazí čiernu plochu.
  Existujú aj utilty, ktoré toto riešia, napr. SwitchResX (http://www.madrau.com/srx_download/download.html), je platená, ale má skúšobnú verziu.

  #526480
  lennabis
  Účastník (Participant)

  Ďakujem za radu, skúsim, dám vedieť.

  #526595
  lennabis
  Účastník (Participant)

  Tak hladala som všade a skúšala asi všetko, no bezúspešne.. Predpokladám, že to nieje možné takto cez kábel. Každopádne, čo som gúglila, tak niesom sama zúfalec :-) Tak snáď s tým niekedy, niečo spravia a dočkáme sa v nejakom update.. Ešte raz vďaka všetkým za postrehy, ahoj!

  #526838
  himak
  Účastník (Participant)

  Ja mám MBA a zápasím s rovnakým problémom. Riešim to rovnako: nastavím zrkadlenie obrazu a znížím jas na MBA. Pre ovládanie jasu externého displaya som našiel appku https://itunes.apple.com/us/app/brightness-slider/id456624497?mt=12

  #527151
  simir7
  Účastník (Participant)

  Skusil by som aplikaciu 3 strán napr. Anti Sleep. Malo by to vyriešiť daný problém

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.