potopeny iphone 6

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103066
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    prosim o rychlu radu, teraz mi padol do vody vrchnou castou, najprv neisiel otlacok prsta a zachvilku cely iphone.

    #396870
    tono777
    Účastník (Participant)

    znama vypral telefon 30 min v pracke plus susicke vybrala vysusial a dala do sacku s ryzou hermeticky uzavrela a vsetko ok . display mal elementy na pozadi ale kazdy vecer bol v sacku a vsetko sa stratilo. doteraz ho pouziva

    #396874
    dfx
    Účastník (Participant)

    hlavne sa nesnaz z neho vytriast vodu. hyb s nim co najmenej, najlepsie vobec. utri ho, vypni a daj do sacku s ryzou. po 12 hodinach vymen ryzu. nech je tak aspon 2 dni, lepsie 3 dni. potom ho skus zapnut a ak nepojde, tak jedine servis

    #396875
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    no uz je v sacku s ryzou, ale ja som ho vypol potom zapol a potom sa vypol sam…

    #396877
    Rychlik
    Účastník (Participant)

    ako toto vobec mozete radit na odbornom fore? telefon musi ist ihned do servisu… tam ho vyciastia a zakonzervuju aby sa oxidacia nedostala dalej… ZIADNE DOMACE RADY PRI OXIDACII NEPOMAHAJU A TO 2X PLATI PRI IPHONE KDE NIE JE MOZNE VYBRAT BATERIU A KEDZE TELEFON JE UZAVRETY, VLHKOST SA DOSTAVA Z UZAVRETEHO TELEFONU VELMI TAZKO

    #396878
    montblanc
    Účastník (Participant)

    Nerozumiem načo si ho zapinal pár minút po tom ako ti spadol do vody. Najhoršie čo si mohol spraviť. V tom prípade ti zrejme odišla doska. No daj vedieť ako si dopadol.

    #396882
    lord.norton
    Účastník (Participant)

    tiez sa cudujem za tieto odborne rady s ryzou..
    tak mas telefon za 800e a das ho do sacku s ryzou.
    ach jaj
    do servisu s nim ak nie je uz neskoro

    #396884
    dfx
    Účastník (Participant)

    A co si myslite, ze s tym urobi servis? Rozoberu ho, par krat ho otocia, voda natecie este dalej v nom a maximalne mozu vysusit to, co sami zmocili. Zaruka pada tak ci tak. A davat ho do neoficialneho servisu, kde nemaju ani suciastky, je zbytocne.

    Oxidacia trva nejaky cas, zopar dni alebo tyzdnov. Ak nesiel, tak nieco zoskratovalo, a mohlo sa v nom nieco odpalit. Alebo nemuselo.

    Ryza je na to, aby nasala z neho vlhkost. Ak je nieco v nom poskodene skratom, tak to uz nikto neopravi, iba vymena. Ryza by mala zabranit, aby neskor oxidoval.

    Moze uz iba dufat, ze pojde. Alebo si pripravit par stovak na out of warranty replacement kus. V servise ho opravovat nebudu. Nemozu zarucit, ze sa uz nic dalsie nepokazi.

    #396890
    tib
    Účastník (Participant)

    Po odpareni vody ostavaju ostatne latky co boli v nej na plosnom spoji a tie sposobuju skrat. Ryza moze pomoct, ale vacsinou nepomoze. Par telefonov som zachranil pouzitim ultrazvukovej cisticky a DESTILOVANEJ vody, bez mineralov ktore ostavaju na doske a ta vyplavila usadeniny. Potom to poriadne nechat vyschnut a pomodlit sa. Vacsinou sa do takehoto niecoho pustat ked uz nie je co stratit. A to je asi hlavna otazka kedze iP 6 nie je momentalne lacna zalezitost.

    #396916
    jumperko
    Účastník (Participant)

    som si spomenul na jedno video

    #396940
    lord.norton
    Účastník (Participant)

    namiesto ryze by som doporucil silikagel.
    http://www.paketo.sk/vysusadlo-silikagel-biely-zrnenie-2-5mm/sk/d-89279/

    a tvrdit ze v servise to daju tiez do ryze..tak to je servis A-JE-TO

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.