Poradenie pri výbere macbooku

Domov Diskusné Fóra Ostatné Poradenie pri výbere macbooku

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #104554
  whitePetrof
  Účastník (Participant)

  Zdravím. Chcel by som od Vás poradiť či tento model je vhodný pre prácu s videom a hudbou. Najmä video. Takisto či sa objavujú nejaké chyby pri týchto modeloch. Čomu sa vyvarovať a pod.

  diky moc vopred

  https://m.alza.sk/macbook-pro-15-retina-sk-2014-d2261472.htm

  #402713
  P1x3L61
  Účastník (Participant)

  Ahoj. Ak dobre vidím tak tento model neobsahuje externú grafickú kartu, ale iba Intel Iris, ktorá určite nie je vhodná pre väčšie projekty s videom alebo grafikou.

  #402714
  Lukáš Raynor Majer
  Účastník (Participant)

  Šiel by som do vyššieho modelu, ktorý obsahuje NVidia GT 750M. Tieto laptopy od Apple majú tú GT 750M s pamäťou typu GDDR5, ktorá je výrazne výkonnejšia ako bežná verzia s DDR3 pamäťou. Predchodcovia mali ako externú kartu pomalú GT 650M, ktorá je trochu výkonnejšia ako integrovaná Intel Iris Pro. Takže ak video + MacBook, tak jednoznačne model s externou grafikou GT 750M.

  #402772
  Jozef Remen
  Účastník (Participant)

  Tak tak, je dolezite si uvedomit, ze dnes kazdy strihovy software masivne pouziva graficku kartu na akceleraciu spracovania videa – efekty, kolorovanie, mixovanie stop s roznym kodovanim atd.

  U Final Cut Pro X je to asi najmasivnejsie a k tomu vysoke vyuzitie paraelizacie – preto taky Mac Pro s 2 grafikami a furou jadier ma specificky vo final cute tak vysoky vykon.

  Ak sa chces zaoberat strihom seriozne a nepotrebujes konstantnu mobilitu, chod do Mac Pro alebo do brutal nadupaneho PC s Avid Media Composer ci Adobe Premiere. K tomu samozrejme riadne RAID pole.

  Ak ta to ma zivit, nie je o com moc diskutovat, taky hardware sa zaplati z par zakaziek. Pripadne kombo Mac Pro a Macbook Pro na mobilne pouzitie.

  Seriozna kamera stejne vyjde aj drahsie, nez ten Mac Pro.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.