Porada pred kúpov : iPhone 6

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Porada pred kúpov : iPhone 6

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 21 až 33 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #396311
    akstudio
    Účastník (Participant)

    Presne ako píšeš @Zpstyle

    #396315
    iTuxx
    Moderátor

    zpstyle mas pravdu. Aj ja mam JB len kvoli tweakom (aj to iba dvom). A vela aplikacii nemam, ale ked nieco potrebujem, tak kupim. Radsej kupim ako pouzivat cr@cknute (ktore je casto krat problem najst a stiahnut) alebo nieco s In-app purchases. Take apky nenavidim a ani ich nikdy neinstalujem, pretoze som proti tomu systemu.

    Takisto je volovina ze s JB je narusena bezpecnost a stabilita systemu a ze dodrbe telefon. Toto vsetko zalezi od toho co sa instaluje do telefonu a nie je pravda ze moj telefon je menej bezpecny ako nejailbreaknuty. Preco? Pretoze mam root prava, ktore si sam kontrolujem a viem kedy a preco ich udelujem. To nie je znizena bezpecnost. Ja si zvolim co sa mi nainstaluje. Ja si zvolim ktore stranky navstevujem, ja si zvolim co sa s telefonom deje.
    Ak JB nemam, tak sa mi tam logicky nic ”zle” nenainstaluje. Ale nic zle sa mi tam nenainstaluje ani v pripade ze JB mam a viem co instalujem. Akurat iPhone bez JB je vhodny aj pre retardov, pretoze si softwarovo sami nijako neuskodia.
    Cize ja by som tvrdenie: ”Dodrbe to telefon a je tu bezpecnostne riziko,…” upravil na: ”ak si retard, nejailbreakuj.” JB sam o sebe nicomu neskodi. To si skodi uzivatel tym, co instaluje. Ak ho treba kontrolovat, lebo je tak sprosty, ze instaluje rad radom sracky bez precitania si popisu na webe, tak to nie je chyba JB. To je ludska debilita zakorenena priamo v jadre osobnosti, ktora ma za nasledok poskodzovanie seba a ludi/veci okolo.

    (JFK, ak toto citas, dopln a rozvin prosim ta presnejsie a filozoficky exaktnejsie, aky dopad na zivotne prostredie a spolocnost ma imbecilita cloveka. Aby sme uchranili dobre meno JB :-) )

    #396319
    mgx
    Účastník (Participant)

    JB je neskodny, pokial dobre vies, ako co urobit (kolko je takych? 2%, 3% beznych ludi?), alebo pokial ho nepouzivas. pre ostatnych je to len vidina zadarmo stiahnutelnych aplikacii a pre tuto skupinu je urceny NOD32 pre mac.

    iTuxx: slovo retard je trochu silne. iOS je znamy (aspon mne sa tak vidi) tym, ze funguje po vybaleni z krabicky a netreba ho denne tunovat a dokopavat k tomu aby fungoval ako ma. preto som si kupil iPhone a nie android alebo windows.

    jailbreak som mal na 3GS, ale potom som s tym prestal, lebo nemam nervy cakat kym to niekto vymysli, vyda stvrtu ostru verziu, potvrdi sa, ze spravy o skodlivosti a nespolahlivosti su klamlive, atd. potom opravia chybu v iOS, vydaju novy, ja ho neviem kvoli JB nahodit, potom restore, update, znova JB, znova vsetko nahodit … diky, ne :) kontrolu nad telefonom mat nepotrebujem, mne staci ze to funguje tak ako ma.

    co sa tyka kradnutych platenych aplikacii:
    Nasa mentalita nam zial nedovoli pochopit to, ze aj nieco co svieti na displeji ma svoju hodnotu a niekto na tom makal … este trochu casu na to treba. Zial ludia su lenivi hladat alternativne sposoby ako sa dostat legalne k platenemu obsahu. pre vsetkych, ktori maju problem dat euro za aplikaciu a zaroven maju dostatok casu, http://www.freemyapps.com je riesenie

    #396324
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Vieš iTuxx, odkedy som mal v dávnych dobách problém so svojim jailbreaknutým 4S, tak nie som práve zástanca JB :(… na druhej strane sa technicky do toho veľmi nevýznam, akože chápem asi ako to funguje, root, cydia bla bla ale akože hlbšie do toho to nevidím a neviem presne aké štruktúry ten JB narúša, no moje vnútorné JA mi hovorí, že nemáš celkom pravdu, mám pocit, že nemôžeš absolútne sledovať každý jeden miniáturny detail ktorý dostaneš do iPhone či už počas samotného JB alebo následne cez Cydiu…
    Už som dlho JB nemal, ale viem aký bordel tam v tej Cydií je, v tých package a source sračkách…
    Popravde už sa v tom ani nechcem motať, každopádne Apple už sám o sebe nevydáva nejaké hyper-stabilné buildy, tak určite by som neriskovať ich ešte väčšmi narúšať ďalšími tweakmi, ale to môže byť len moja paranoia, ak to využívate a nemáte s tým problémy, tak to je vaša vec no :D

    Pri filozofickom riešení problému ľudskej imbecility narážame na základný problém:
    “If you are seen as ‘normal’ to a world that is insane, then you have a problem.”
    ~David Icke

    Každopádne, bez hlúpych ľudí aká “retardov”, by táto spoločnosť nemohla fungovať.
    Väčšina z nás aj tak funguje na báze “ignorance is bliss”. Častokrát je to pravda. Ja sa tiež v poslednej dobe začínam riadiť poľským príslovím “Nie mój cyrk, nie moje małpy”…
    Na chod kapitalistickej spoločnosti potrebuješ otrokov, a najlepší otroci sú tí, ktorí si myslia, že otrokmi nie sú.

    Há, ale niečo ti musím povedať, v tvojom prejave si stále spomínal že “TY KONTROLUJEŠ, TY SI ZVOLÍŠ atď…”
    Musím ti povedať, že to nie je celkom pravda. Totiž slobodná vôľa je starý mýtus a v podstate neexistuje.
    Nemáš žiadnu slobodnú vôľu :D
    nechce sa mi to celé písať, ale sú o tom stovky článkov všade.
    Podstata je, že Slobodná Vôľa je ilúzia a technicky sa rozhodneš zopár milisekúnd skôr ako si to uvedomíš.

    video v pozadí si nevšímaj, len počúvaj čo hovoria. ak ťa tieto témy bavia tak je to fakt zaujímavé :P
    //video má len 6 minút//

    #396326
    iTuxx
    Moderátor

    jfk: sice si ma v nazore na JB sklamal, zato v tom, co som od teba ocakaval, si samozrejme exceloval :-)

    mgx: lenze dnes sa uz kazdy vyrobca snazi robit zariadenia plne funkcne hned po vybaleni. Problem je to, ako sa im to dari, a ci mas moznost si s pripadnym problemom sam poradit. Apple ide cestou, kde uz po vybaleni zacinas mat problemov viac ako zvycajne, ale si s nimi vies poradit s rovnakymi tazkostami ako predtym. Preto sa obraz dokonaleho plne funkcneho a vyladeneho zariadenia ruca a velakrat je mozno lepsie stavit na ineho vyrobcu a ziskat lepsie zariadenie.

    #396330
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    JFK to si vazne robit nemal…
    slobodna vola predsa existuje. Ja si mozem v mozgu robit co chcem a ked sa rozhodnem niest za to nasledky, tak mozem tie veci aj realizovat.
    Predvidat neznamena vediet naisto.
    a ze sa technicky rozhodujes skor ako si to uvedomis? asi som nasiel studiu, o ktorej hovoris (ak nie, daj link) a pisu tam, ze rozhodnutie moze byt predvidane z toho ako mozog reaguje (nevedome) este pred tym, ako zacne znamy proces zvazovania/rozhodovania – klucova cast vety: “moze byt predvidany”
    http://www.sciencedaily.com/releases/2008/04/080414145705.htm

    #396331
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ja to tu nejdem ďalej rozpitvávať, každý nech si verí čomu chce, ja verím tomu, že slobodnú vôľu nemáme :)
    pozrel(vypočul) si si vôbec to video?!

    ja som to písal iTuxovi, takže mdrnudl neber to ako urážku :D, nemusíš s tým súhlasiť…ale ešte si pozri toto video : https://www.youtube.com/watch?v=7KcPNiworbo

    “Every person when making a choice is using and basing his/her decision on information that was indoctrinated to him/her since birth.
    Every person’s personality is formed as a result of the environment that he or she has lived in.
    Since that environment is completely out of the control of any person.
    The choice is also out of control of any person.”

    #396333
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    Suhlasim s tym, ze rozhodnutie je zalozene na minulosti (vedomostiach, ktore osoba ma, skusenostiach, ktore ma, ako sa osoba vyspala a milion dalsich veci, ktore sa odohrali v minulosti). Avsak aj ked rozhodnutie je “out of control” pre ostatnych, stale zostava podmiene tomu, ako sa osoba, ktora sa rozhoduje rozhodne.

    #396334
    mudrnudl
    Účastník (Participant)

    a neviem, preco tahas do tejto debaty teoreticku fyziku

    #396456
    akstudio
    Účastník (Participant)

    Ďakujem za rady, iPhone už mám Silver 64GB

    #398006
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    prosim Vas vie mi niekto povedat co je to EU distribucia ? nasiel som tento obchod , ale ta cena za iphone 6 – 16 gb verzia mi moc nesedi ?
    dik za info
    http://applego.eu/iphone6/apple-iphone-6-space-grey-16gb

    #398014
    sairik
    Účastník (Participant)

    ruky prec od takejto stranky, priplat si tych 60 eur a mas istotu (O2)
    EU distribuca je ze budes mat EU nabijacku

    #398016
    Jakub Dandul
    Účastník (Participant)

    Pohľadaj na bazoši, tam sa dajú nájsť aj podstatne lacnejšie kúsky, úplne nové a zaručene SK distribúcia.

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 21 až 33 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.