Pages 08 a slovenčina

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Pages 08 a slovenčina

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56685
    fajni
    Účastník (Participant)

    Mohol by mi niekto poradiť, ako dostanem kontrolu slovenskej gramatiky do Pages? Stiahol som si Aspell, ale funguje mi to len v TextEdite.

    Ďakujem

    #119403
    Mirec
    Účastník (Participant)

    ak mas v Pages zobrazeny panel Inspector (alt+jablko+i), zalozka T – text inspector, na nej zalozka More a v language nastavit Slovensky (Aspell).
    Dufam, ze podla tohto navodu to spravis :-)
    Mne to funguje bez problemov.

    #119405
    scenic
    Účastník (Participant)

    Sorry za blbu otazku ale som celkom cerstvy mac user. Ako to do rima nainstalujem? mam to stiahnute a aj som pozeral navod ale je to pre mna spanielska dedina. Vopred dakujem za pomoc

    #266557
    pytykn
    Účastník (Participant)

    Mám otázku kde v pages nastavim delenie slov ??
    Dakujem

    #266643
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    Tu je navod, ktory som nasiel na necakanom mieste – v Pages, polozka Help, klucove slovo Hyphenation:

    By default, Pages automatically hyphenates words if they need to break at the end of a line.

    Here are ways to turn hyphenation on or off:
    To turn hyphenation on or off for the entire document, click Inspector in the toolbar, click the Document button, and then select or deselect Hyphenate (in the Document pane).

    To turn off hyphenation for a particular paragraph, select the paragraph, click Inspector in the toolbar, click the Text button, click More, and then select “Remove hyphenation for paragraph.”

    To turn hyphenation on or off for a word, click the word while holding down the Control key, and then choose Never Hyphenate or Allow Hyphenation from the shortcut menu.

    Turning hyphenation on or off for a word will affect every instance of that word in your document.

    #269857
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Vie niekto ako je to so slovencinou v Pages 09 v AppStore? Bude tam fungovať slovenčina z apcomu? Má s tým niekto skúsenosti.Viem že slovenčina s apcomu funguje na iWork 09, ale na instalacne DVD, ale ako je to s AppStore? Bude fungovať aj tam. ĎAKUJEM.

    #269865
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Tak čo vie niekto poradiť? Bude fungovať slovenčina z apcomu iWork 09 na Pages z AppStore (aby som zbytočne nekupoval 16€) chcem iba Pages ĎAKUJEM

    #269867
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    neviem, co je “slovencina z apcomu”, ale pokial mas na mysli kontrolu slovenskeho pravopisu, ak tu na fore pohladas, najdes navod ako si ju mozes legalne a zadarmo doplnit do systemu. Sam to tak mam urobene a slovensky pravopis sa mi da kontrolovat kdekolvek, nielen v Pages, ale napriklad aj v Mail-i a podobne. Ale neviem, ci si sa pytal na toto.

    #269869
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    http://www.apcom.sk/servis-podpora/

    Nie na toto ale sk lokalizacia. Aby som mal menu sk nie ang. Pravopis viem nastaviť. Mal som iWork 09 od kamoša aj so slovencinou z apcomu, ale ten iWork Som odynštaloval lebo to bola pyratska kópia. Teraz si chcem kúpiť iba Pages z AppStore ale neviem či mi tam bude tá sk fungovať.

    #269877
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    stiahni si trial -> http://www.apple.com/iwork/download-trial/?cmp
    updatni na poslednu verziu (lebo z appstore stiahnes len tu poslednu)
    skus slovencinu

    ak to bude fungovat takto, tak to pojde na 99% aj na tej verzii z AppStore.

    #269887
    M!ke
    Účastník (Participant)

    O mesiac už tieto veci nebudeš musieť riešiť, teda ak nevadí české menu. S Lionom sa čeština stane štandardným jazykom v OS X.

    #269953
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Mne nejde o menu systému to mám po Slovensky ale o menu aplikácie Pages. To je povodne v angličtine. Ja chcem Pages sk nie systém.

    #269956
    M!ke
    Účastník (Participant)

    Hej, ale keď je podpora systému v tom jazyku, tak aj aplikácie od Applu vydajú v tom jazyku. Teda aspoň základ.

    #270830
    lukas.m
    Účastník (Participant)

    Ak stiahneľ Pages z AppStore, slovenčinu od Apcomu do neho nedostaneš. Pages v AppStore je vo verzii 4.0.5, kdežto slovenčina je pre verziu 4.0.3.
    Ak chceš slovenský Pages, nezostáva Ti nič iné, ako nainštalovať cracknutý, aktualizovať na 4.0.3 a potom môžeš pridať slovenčinu.

    #270838
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    mám pages z appstore a slovenčina z apcomu mi v pohode funguje.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.