Odblokovanie iPhone 4

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Odblokovanie iPhone 4

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #83089
    janci411
    Účastník (Participant)

    Vie niekto poradit ako odblokovat iPhone 4 s OS 5.x.x blokovany zahranicnym operatorom (nezistenym), telefon je tiez neaktovovany (nefunguje ani ako iPod, nedostanem sa do menu). vdaka

    #296760
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Na iOS 5 si updatoval normalne, alebo cez custom FW ?

    #296769
    janci411
    Účastník (Participant)

    no ja som si ani nebol isty tym aky os mam, ale podla opisu som vydedukoval ze je to nieco od 5.0 hore, presny neviem. to ci tam bol upgrade alebo povodny je 5.0 netusim. nie som prvy majitel toho iphonu totiz…

    #296770
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Takze asi nevies, aky tam je baseband ?

    #296773
    janci411
    Účastník (Participant)

    nie… ale podla navodu v tomto prispevku https://www.macblog.sk/forum/discussion/26801/1/ios5-jailbreak/ som siel na stranku http://jailbreak-me.info/jailbreak-and-unlock-wizard.html kde mi malo ukazat co sa da s tym robit, a vyskusal som vsetky kombinacie OS od 5.0 hore so vsetkymi basebandami a vzdy mi ukazalo ze minimalne jailbreakom sa to da sfunkcnit… cize to je teoreticky by to malo ist, len neviem ako to mam zacat skusat docielit…

    #296776
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Skus ho hacktivovat : http://www.iphonejailbreak.me/download-hacktivated-custom-ios-5-0-1-ipsw-for-iphone-4-gsm-and-iphone-3gs-here/
    Hacktivacia je aktivovanie bez sim karty. Jailbreak a unlock su dve VELMI odlisne veci. Vygoogli si rozdiely ;)

    #296805
    janci411
    Účastník (Participant)

    stiahol som teda ten 780 megovy subor, ale po jeho spusteni jedine co mi spravi je ze mi spusti iTunes. nasiel som aj nejake navody na hacktivaciu, ale problem je ze sa neviem dostat do menu, aj po pripojeni k iTunes sa nic s nim neda robit….

    #296811
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Daj iPhone do DFU modu najprv drz home+power, kym nezhasne, potom drz power na 3sek. pridaj home a spolu ich drz 10 sek. a potom drz len home na 15 sek. Potom ti ho iTunes rozpozna, ze ho treba restornut, tak drz SHIFT(win) alebo ALT(mac) a klikni restore. Vybehne ti okienko, zvol ten subor, co si stiahol a restorni.

    #296817
    tulius
    Účastník (Participant)

    Ja som si dal moj iphone 4 iOS 5.0.1 odblokovat v servise. Stálo ma to 70 euri. Je odblokovany na trvalo, do 24 hodin. Viem že je to vela ale kúpil som ho lacno tak sa mi to oplatilo.
    Len píšem že je tu aj táto možnost. mier

    #296893
    Risko
    Účastník (Participant)

    @tulius: V akom servise? Pokial viem tak 5.0.1 sa nedá nikde odblokovať…

    #296901
    odklizec
    Účastník (Participant)

    tulius, predpokladam, ze to byl iP od TM, ne nejaky iP4 ze zahranicni?

    Risko, servis ma evidentne znameho v TM, ktery ma pristup k databazi TM iPhonu a je schopen zadat pozadavek na odblokovani konkretniho kusu u Apple. V tom je cely trik. Oficialni cestou u TM by to stalo vyrazne pres 100E. Neoficialne/oficialne na tom nekdo ryzuje. Osobne bych se tohohle unlocku docela bal, protoze je otazkou casu, nez si na to nekdo v TM doslapne? A pak bude relativne snadne vsechny takhle pokoutne odblokovane mobily zase zablokovat.

    #296927
    janci411
    Účastník (Participant)

    to P4r4doX

    Isiel som presne podla tvojho navodu, fungovalo to… lenze podozerive bolo uz to ze v iTunes mi na udaje ako kapacita, verzia softwaru a seriove cislo vypisalo ze “neni k dispozicii” a po tej obnove systemu sa to prerusilo s hlaskou: “iPhone nelze obnovit. vyskytla sa chyba (1604)” ked som dal ze dalsie info prepojilo ma na tento link: http://support.apple.com/kb/TS1275
    skusal som t aj 2x a furt to iste…

    to tulius

    aj mna to zaujima, kde v akom servise?

    #296962
    Risko
    Účastník (Participant)

    @janci Ak si stiahol ten hacktivovaný iPhone 4 GSM, (to GSM je dôležité) tak klasický Shift+Restore ti nepôjde. Treba si stiahnuť redsn0w tu: https://sites.google.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.9b8.zip?attredirects=0&d=1 otvoriť Extras->Pwned DFU a potom už iba choď do DFU tak ako ti poradil paradox. Otvor iTunes, Shift+Restore a malo by to už ísť.

    #297136
    tulius
    Účastník (Participant)

    odklizec: Ano blokoval mi ho TM. Samozrejme ze na tom niekto ryzuje neoficialne/oficialne. Ale toho sa nebojim. To by musela byt velka aspon medialna kauza ,aby spät zablokovali iPhony a toho sa uz vobec nebojim. Je aj vela riaditelov a pracovnikov TM co to znamym jednoducho unlocknu takze pohodka :).

    Hned dva servisy su v Blave ,ale da sa tam poslat aj postou ako som sa docital. Aj v Spišskej je co to robia,ved google :)

    #297172
    janci411
    Účastník (Participant)

    keby to bolo take jednoduche,…. ako som pisal, moj je blokovany zahranicnym operatorom, a neviem akym… a konkretne hentie 2 servisy som uz kontaktoval, jeden aj osobne… a nic

    #297173
    burko1
    Účastník (Participant)

    stiahni tinyumbrella pripoj a pozri verziu basebandu

    #297270
    janci411
    Účastník (Participant)

    takze baseband version: 4.11.08-ICE_2_13

    #297271
    joucker
    Účastník (Participant)

    hh to mas este horsie ako ja ja ma m4.10.1 a nejde mi to :D

    #297275
    joucker
    Účastník (Participant)

    Mno tak to ide :D sry na 4.10.1 to ide

    #297276
    burko1
    Účastník (Participant)

    4.11. Neunlocknes. To mozu iba priamo v Appli na poziadavku operatora. Ziadna Gevey ti nepomoze – aspon zatial nie je riesenie.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.