Numbers

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58012
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    Je tu někdo kdo používá numbers? Mam tabulku kde na levé straně jsou buňky s názvama. Když scroluju doprava tak mi samozřejmě ty názvy zmizí a já pak nevim co která buňka znamená. Tudíž bych rád zprovoznil funkci, kdy buňky s názvama budou furt viditelný a scrolovaný buňky budou zajíždět pod ně. Podobně jako nezmizí A,B,C… u buněk tabulky. Toto jde myslim v MS office a dokonce jsem to nějak zprovoznil i na Windows CE na PDA kdysi dávno. Víte někdo jak na to? Díky

    #133086
    Akyno
    Účastník (Participant)

    Bohuzial nepoznam odpoved ale mam tiez problem. Vie niekto ako nastavit v numbers aby mi prekopirovanu tonu cislenych udajov kde su cele cisla oddelene ciarkou od 4 desatinych napr 12,345 nehodilo po prekopirovani ako cele cislo 12345? Viem ze cele cisla maju byt oddelovane bodkou…lenze vstupne udaje nedokazem exportovat tak aby tam bola bodka….takze hladam zposob ako v numbers nastavit aby akceptoval aj tu ciarku.

    #133087
    renad
    Účastník (Participant)

    napríklad v text edit vymeniť čiarky za bodky (jablko F – find and replace)

    #133158
    Akyno
    Účastník (Participant)

    Dakujem :) nie je to sice to co som ocakaval (funkcionalitu zmeny separatoru celych a desatinnych cisel by mohol Numbers obsahovat) ale v zasade to riesi moj problem velmi efektivne.

    #133159
    renad
    Účastník (Participant)

    Skús ešte prevetrať Numbers / preferences.
    Ten program síce nemám a nepoznám, ale moc sa mi nezdá, že by to tam nešlo nejako nastaviť – alebo inak okabátiť.

    #189709
    bawy
    Moderátor

    chcel by som sa opýtať viac tabuľkovo zdatných..dá sa spraviť, aby graf v prvom sheete bral do úvahy výsledok z iných sheetov ? vďaka

    #189712
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    @ Vojtin: to co potrebujes je Table – Freeze Header Columns (ale najprv musis mat v Inspectore – Table – Headers & Footers oznaceny pocet stlpcov – ta moznost freeze je aj pod tymi ciframi). To iste sa da spravit aj pre riadky (rows)

    #189713
    bawy
    Moderátor

    tomasno1: určite si to myslel dobre, ale je to príspevok starý rok a pol :))

    #189715
    raul
    Moderátor

    :))

    #189720
    tomasno1
    Účastník (Participant)

    @bawy: sorry, to som si nevsimol. videl som to medzi novymi, tak som chcel poradit. Hladal som aj odpoved na tvoju otazku. Urcite sa to da, len hladam nejaky pekny navod.

    #296778
    hatto
    Účastník (Participant)

    Nenasiel som odpoved na moju otazku, tak mozno mi budete vediet poradit.

    je mozne v numbers 09 dynamicky vytvorit polozky v pop-up menu?
    chcem aby som mal v tabulke drop down list- s polozkami, ktore sa budu dynamicky nacitavat z nejakeho ineho miesta v dokumente.
    napr. chcem si vyberat farby, ale nechcem ich davat napevno (to viem ako spravit), ale aby to boli polozky tabulky “farby” a teda ked doplnim farbu do tejto tabulky tak sa mi zobrazi aj vo vybere v dropdownliste

    dufam ze moja snaha to vysvetlit co najjednoduchsie nemala opacny efekt :)))

    dakujem

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.