MacBook late 2007 aky OSX?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software MacBook late 2007 aky OSX?

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99286
    pindur1
    Účastník (Participant)

    Zdravim, kupil som si dnes tento macbook black a je to moj prvy macbook. Tak sa chcem opytat ktory OSX bude pre tento boocik najlepsi. Je v nom Lion 10.7.5. Nechcem aby to potom sekalo alebo neslo plynulo..

    parametre:
    2,2GHz C2D
    3GB RAM
    Intel X3100

    #379299
    igino
    Účastník (Participant)

    No podľa špecifikácií na apple stránke tvoj model už nie je medzi podporovanými pre OS Mountain Lion a teda ani Mavericks. Avšak ja osobne by som na ňom radšej videl starší Snow Leopard. Dodnes ho mám na bielom Macbook White 2006 a behá veľmi svižne. Skôr mu vleješ novú krv do žíl, ak by si vymenil HDD za nejaký (aj keď nie veľký) SSD disk. Stačilo by nejakých 128GB, teda pokiaľ nie si filmový maniak (hoci aj to sa dá riešiť). Alebo ak ti to financie dovolia, tak niečo väčšie okolo 240-256GB. Ten rozdiel je parááádny.
    EDIT: http://store.apple.com/us/product/D6377Z/A/os-x-mountain-lion

    #379301
    pindur1
    Účastník (Participant)

    Noo popravde som rozmyslal nad SSD, zeby som vybral DVD mechaniku a tam umiestnil druhy disk (ak sa da teda) v booku je jeden 320gb HDD. Inak slape rychlo a svizne, nemozem sa stazovat za tu cenu :) . Da sa to kupit formou nejakeho Upgradu? aby som nemusel objednavat CD atd..

    #379311
    pindur1
    Účastník (Participant)

    No a este jedna vec, pri prehravani fullHD flash je teplota do minuty aj cez 90stupnov :D. Citam ze to tak ma snad kazdy, ale ventilator je potom fakt dost hlucny, myslite ze tomu aspon trocha pomôze vycistenie a prepastovanie? Ako je to so zhananim noveho original fanu?

    #379313
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    inac ked sme pri teme disk velmi odporucam seagate sshd, velmi dobra kompatibilita s mac os x, vyborny pomer kapacita, vykon a cena a je to ovela rychlejsie ako 7200 rpm disk… na ssd sa to sice nechyta ale myslim si ze je to idealny kandidat na vynovenie stareho macu ;)

    #379316
    pindur1
    Účastník (Participant)
    #379318
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    no povedzme si to narovinu, je to stara masina s procesorom na to nie usposobenym. v podstate cistenie a prepastovanie urcite trosicku pomoze ale skor by som sa vykaslal na fullHD aj tak to na tom LCD nespoznas ;)

    #379319
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ono, procesor tvojho MacBooku je pre Mavericks/Mountain Lion podporovaný, avšak tá grafická karta X3100 ti podporuje max. Liona, lebo potrebuje 32-bitové rozšírenia kernelu (jadra) a najnovší OS X ktorý to podporuje je práve ten Lion.

    Na mojom bývalom MacBooku early 2008 (core 2 duo, GMA X3100, 2.5 GB RAM) mi fičí Lion úplne v pohode :-)

    #379320
    pindur1
    Účastník (Participant)

    Nejde tu o fullHD ale celkovo o to ze ten book vo vytazeni je vazne hlucny a horuci. Ci to je jeho charakteristicka vlastnost?

    #379322
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    no je to 7ROKOV stary pocitac ktory nebol stavany na taku “zataz” horuci bude aj pri surfovani na webe…

    #379326
    bohasel
    Účastník (Participant)

    No zajtra reinstall na snow leopard, precistenie a prepastovanie. Tak som zvedavi, ci to pomôze.

    #379327
    igino
    Účastník (Participant)

    Si jedna alebo dve osoby? :-) Nič v zlom.
    Každopádne kašli na FullHD. Stiahni Handbrake, prekonvertuj filmy na Mac formát (mp.4), sú menej náročné na systém ako avi a podobné.

    #379333
    pindur1
    Účastník (Participant)

    No tak to bude ucet povodneho majitela. :D V noci som si nevsimol, ze niesom na svojom.

    #379336
    pindur1
    Účastník (Participant)

    Inak prehravanie AVI, MKV je uplne bez zvysenia otacok ventilatora. Ale napriklad aj rychly pohyb kurzorom vie o dost zvysit vytazenie procesora. :/
    Este otazka, vie moj mac bootovat z USB?

    #379338
    stefan.stefanov
    Účastník (Participant)

    Vie

    #379349
    pindur1
    Účastník (Participant)

    Tak som nainstaloval Snow leopard, instalacia prebehla bez problemov. No ked sa ho snazim teraz zapnut tak dlho len nacitava to uvodne jablko a potom namiesto jablka vyhodi akoby “zakaz statia”. Co s tym?
    EDIT: po formate disku vsetko slape. Viete mi este niekto poradit so slovencinou/cestinou?

    #379355
    igino
    Účastník (Participant)

    Vo všeobecnosti tak, že otvoríš “System preferences” (dole v docku), tam klikneš na “Language & Region” a po otvorení v ľavom okne vidíš dostupné jazykové mutácie. Zvolený jazyk len jednoducho myšou potiahneš na prvé miesto a po najbližšom prihlásení do OS, budeš mať ten jazyk, čo si si zvoli. Obávam sa však, že Snow Leopard slovenčinu neobsahuje. Nepamätám sa. Ale ovládanie je intuitívne aj v AJ. Ak ťa aj jazyky toľko “neberú”, tých pár výrazov potrebných na denný beh systému dostaneš do krvi rýchlo a ani nebudeš nad nimi rozmýšľať, či sú v AJ alebo SJ.
    Užívaj…

    #379411
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Slovenčina pribudla až v Lionovi, tak ako čeština

    #379418
    pindur1
    Účastník (Participant)

    No takze notebook komplet vycisteny a prepastovany. Po rozobrati som si vsimol ze bol nedavno cisteny a dokonca aj teplovodiva pasta nebola stara, no po vymene klesli teploty o cca 10-15 stupnov. :)

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.