Macbook ALU 2.0 alebo 2.4

Domov Diskusné Fóra Ostatné Macbook ALU 2.0 alebo 2.4

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59811
    filip.kotian
    Účastník (Participant)

    Zdravicko,

    v blizkej buducnosti si chystam kupit novy Macbook ALU a rozmyslam ci mi staci 2.0 alebo este dosetrit nejake penizky a kupit 2.4. Co by ste mi odporucili?

    Macbook budem vyuzivat najma na ucely spojene so skolou, ziadna tazka grafika ani nic podobne… rozmyslal som skor o kupe 2.0 a radsej doplatit za 4 GB ram.

    Dakujem za rady:)

    filip

    PS: ak by ste mali niekto na predaj novy Macbook urcite by sme sa dohodli :)

    #137681
    baltazar
    Účastník (Participant)

    na ucely spojene so skolou? co tak radsej kupit pisanku, ceruzu a struhadlo a zvysne nasetrene peniazky napriklad precestovat

    nerozumiem preco je v ludoch zakorenena predstava ze pocitace apple sluzia na graficku pracu

    4 GB pamate do booku, myslis ze ti to aj poleti?

    #137682
    filip.kotian
    Účastník (Participant)

    nemyslel som na to ze apple pocitace su urcene na graficku pracu, ale ze graficka praca je narocna na vykon pocitaca… ale nevadi…

    4giga pamate mozno nebude treba, len som nad tym uvazoval…

    Ked niekto popri skole chce pracovat a je pri tom zavisly na notebooku tak mu asi papier a ceruzka stacit nebude… praca, ktoru na notebooku robim mi na novy zarobila, tak preco nekupit? a nechcem nejaky acer…

    Cakal som skor nejake normalne rady co sa vykonu tyka nie zvasty ako niekto pise… ach nevadi…

    #137683
    baltazar
    Účastník (Participant)

    tak mily filip, ty ale neuvadzas nijake konkretnosti, ktorych by sa mali rady tykat

    uznaj ze “ucely spojene so skolou” je pojem pomerne obsirny

    #137685
    filip.kotian
    Účastník (Participant)

    Ok prepac baltazar. Myslel som pracu s dokumentami, webstrankami, jednoducha uprava videa, fotiek, hudby… preto sa pytam ci ma niekto skusenosti s novym macbookom a ako je s nim spokojny…

    Macbook si nekupujem kvoli tomu ako vyzera, ale kvoli tomu ake ma vlastnosti, vykon, spolahlivost a kvoli OS X…

    #137694
    zero0x
    Účastník (Participant)

    Podla mna staci ten slabsi..

    Ked chces 2.4, tak rovno Pro..

    Ale to ti netreba..

    Ja na svojom MacBooku robim webdevelopment, skolu, zabavu :) Sice mam 4Gb ramky, ale fici perfektne.

    Webdev myslim Photoshop, programovanie, testovanie (aj VMWare). Skola dokumenty bla bla :) A zabava HD video, hry (aj ked hry uz ma nebavia)..

    Staci uplne MacBook :)

    #137696
    Guess
    Účastník (Participant)

    ja som nedavno kupil MacBook 2.0 Alu, a uplna spokojnost.
    Nemam mu co vytknut, robim tak isto web + grafiku a vykonovo mi uplne staci. Predsa len su tam dost rychle pamate cize 4gb zatial nie je treba.

    #137730
    pepa007
    Účastník (Participant)

    máš nějakou konkrétní představu jaký aplikace na tom chceš provozovat? pokud jen klasický kancelářský, tak by ti 2.0 GHz a 2GB RAM měly stačit bohatě. já se do problémů s 2 giga RAM dostávám jen když zapnu zároveň photoshop a illustrator.

    #137780
    filip.kotian
    Účastník (Participant)

    Super tak to ste mi len utvrdili moje predstavy, takze sa uz tesim na novy macbook :)

    dakujeeem

    #137810
    zero0x
    Účastník (Participant)

    inac tiez si myslim, ze 2gb staci, sice ja mam 4gb, ale myslim, ze to ani nevyuzivam, iba vtedy ked mam naozaj vsetko naraz spustene :) (safari, mail adium, ical, preview, itunes, vlc, quicktime, photoshop, coda, versions, textmate, cssedit, vmware, firefox, transmit, transmission, pages, terminal) :D

    #137817
    iggi
    Účastník (Participant)

    Cauko, ja mam ten 2,4ghz, ale myslim ze by bohate stacil aj 2,0ghz, ale ja som si ho doviezol s Kanady a chcel som jednu pre mna dost podstatnu vec – podsvietenu klavesnicu, a tu ma bohuzial len 2,4ghz…
    Inak zatial som plne spokojny, na podobnu pracu na co to chces ty je to idealne…

    iggi

    #137818
    filip.kotian
    Účastník (Participant)

    To som cital o tej klavesnici :) ale asi to ozeliem :) Ved aj tak sa na klavesnicu nepozeram ked pisem :D inak medzi nimi uz nie je ziaden rozdiel, myslim funkcie nie vykon :)

    #137819
    addam.s
    Účastník (Participant)

    Urcite 2.0 protoze priplacet si 8000,- Kč za 0.4GHz, 90GB a podsvetlenou klavesnici mi prijde docela zbytecne ;) Taky jsem se rozhodoval, ale kdyz jsem popremyslel o cene, tak to bylo jasne a uz jsem tyden stastnym majitelem 2.0 alu :)

    #137820
    filip.kotian
    Účastník (Participant)

    Dufam ze sa coskoro k vam pridam aj ja :) ale 2.0 to u mna vyhral :) podaril sa im a uz sa nan tesim :)

    #138368
    xman
    Účastník (Participant)

    Ja tiez rozmyslam o kupa 2.0 ghz, len neviem kde by som ho mal na slovensku kupit,nejake rady ohladom cien,alebo velkoobchodov ?

    #138372
    MIxi11
    Účastník (Participant)

    no ja som sa rozhodol pre 2,4 koli podsvietenej klavesnici

Zobrazuje sa 16 príspevkov - 1 až 16 (z celkového počtu 16 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.