MAC OS 10.6.8. problem s VPN a vnutrofiremnou app

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software MAC OS 10.6.8. problem s VPN a vnutrofiremnou app

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #87251
    samo70
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    v ramci firemnej siete nam bezi jedna aplikacia, ktora je dostupna cez prehliadac zadanim IP adresy servera na ktorom bezi. Kazdemu tento sposob uzivania aplikacie funguje aj z domu, ak sa pripoja cez VPN do firemnej siete (aby bola dana IP adresa servera dostupna)

    Avsak mam problem s Mac bookom s OS 10.6.8. Ak je vo firemnej sieti, tak aplikacia cez prehliadac funguje, avsak ak sa pripojim z domu cez VPN do siete, tak prehliadac hlasi ze nemoze zadanu adresu vyhladat a proste aplikacia nefunguje.

    Myslim ze bude nejaky problem priamo v Macu, pretoze skusal som pripojenie toho isteho VPN na inom PC a vsetko fungovalo, dokonca aj cez Iphone.

    Napada vas kde by mohol byt problem? Dakujem

    #318331
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Napada ma len jedna vec – aku dostavas IP adresu ked sa pripojis na firemnu VPN? Nie je nahodou v rovnakej sieti aku mas, ak mas doma? Skusal si pri nastaveni VPN v Mac OS X nastavit aby vsetok trafik odosielal cez VPN pripojenie?

    #318485
    mcgiany
    Účastník (Participant)

    problem moze byt aj v tom, ze mas rovnaku IP adresu svojho domaceho routera, ako je interna IP na vasej VPN.
    Priklad: tvoj router ma 192.168.1.x a takto isto ma aj siet u vas. Takze si doma zmen IP routera na 192.168.2.x
    Ja som podobnu upravu musel robit tiez kvoli firemnej VPN.

    #318491
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Ako pise mcgiany – ak je problem s rovnakou podsietou u VPN a domacej siete, idealne bude zmenit podsiet doma.

    #319120
    samo70
    Účastník (Participant)

    Dakujem za rady, ale tym to nebude, su to odlisne siete s odlisnymi IP adresami vratane IP routerov. Aj som sa skusal z rovnakeho miesta pripojit cez VPN s inym notebookom (windows 7) a tam fici vsetko ako ma.

    Ten vsetok trafik cez VPN som taktiez skusal nastavit, nepomohlo :-(

    #319143
    mrzo
    Účastník (Participant)

    A mas overene, ze ta VPN je na Macu spravne nakonfigurovana? Funguje pripojenie na nejake ine vnutorne IP? Ci nejde nic?

    #319181
    samo70
    Účastník (Participant)

    ano mam to overene, tlac na firemne kopirky funguje, aj ine servre, dokonca aj ping na adresu servera kde bezi aplikacia prejde.

    Len upresnim, ze na vsetkych inych PC to funguje, dokonca aj na inych MAC, rozdiel je v tom, ze tie ostatne su MACbook air a tento je trochu starsi, aj so starsim OS, ale neviem ci to je len tym, alebo len nejakym blbym nastavenim, skusal som povypinat aj firewall a pod. Porovnaval som nastavenia VPN jednotlivych PC a su totozne

    #319223
    mrzo
    Účastník (Participant)

    Ak ide ping, skusal si aj telnet na tu IP/port? Resp. nejako zistit ci na tej IP je otvoreny port pre tu sluzbu, na ktoru sa snazis napojit – ak som spravne pochopil, ma to byt nejaka webova aplikacia, tak standardne port 80 (pre https 443)… Nemas nastavene nejake proxy, alebo podobne v prehliadaci, skusal si iny prehliadac?

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.