Mac Office 2011 alebo iWork?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Mac Office 2011 alebo iWork?

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #86592
    anazuz
    Účastník (Participant)

    ahojte,

    chcem sa opytat, ci by ste mi vedeli poradit, ci kupit Office alebo iWork. Co pouzivate vy? Vsade mi tvrdia nieco ine, tak sa spytam priamo skusenych majitelov a pouzivatelov macbookov.

    Dakujem krasne :)

    #314404
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    Asi by bolo dobre, keby si povedala ake dokumenty vytvaras a spracuvas, ake formatovanie pouzivas, ake funkcie tabulkoveho procesora vyuzivas.

    #314407
    anazuz
    Účastník (Participant)

    ako studentka iba tak vsetko obycajne, nic nad ramec priemeru:D

    #314414
    racoste
    Účastník (Participant)

    Mám aj Office aj iWorks.
    Úplne si vystačím s iWorks, dokonca sa mi s nimi lepšie pracuje, ale je tu ale.
    Musíš myslieť na to, že dokumenty budeš posielať Windows užívateľovi a taktiež Win užívateľ pošle office dokumenty tebe. Kompatiblitia samozrejme je, ale keďže apple si to urobil “krajšie” a to “krajšie” office nezvláda, budeš mať problémy ako s numbers, tak s pages a o keynote nehovoriac (fonty, featurky a podobne…)

    Preto odporúčam office a kúp si max keynote od applu na ktorom sa dajú robiť krásne prezentácie.

    #314436
    lukas.m
    Účastník (Participant)

    Ja odporúčam jednoznačne iWork.

    Čo sa týka Numbers, ak svoju prácu uložíš v .xcl, v Exceli nebude žiadny problém.

    V Pages spravíš veľmi intuitívne veľmi pekné dokumenty, ktoré ti budú spolužiaci závidieť a pýtať sa ťa, ako si to dokázala ;-) Ak odovzdávam seminárnu prácu a chcem, aby to profesor dostal vo formáte, v akom som to vytvoril, uložím do PDFka. V prípade, že prácu uložíš v .doc súbore, priprav sa na to, že vo Windowsáckom Worde budeš mať celú prácu trošku pozmenenú, ale behom chvíľky to dáš do pôvodného stavu.

    Ďalší dôvod, prečo iWork je cena (ak teda nesťahuješ cracknutú verziu)

    #314442
    naconazov
    Účastník (Participant)

    Cely iWork je pekny, ale je to pre skutocnu pracu nepouzitelna omalovanka (nech mi hovori kto chce co chce), a aj Microsoft vie co ho drzi nad vodou a to je office, ked chces rozmyslat ekonomicky a pre buducnost kup si office a keynote ako ti ostatny poradili by som dokupil je to pekne, ale stoji za uvahu mrknut aj na prezi desktop (kedze si studentka maju tam verziu pre teba myslim zadarmo)

    doplnim jedno porekadlo: niesom tak bohaty aby som si kupoval lacne veci a toto presne plati na office vs. keynote

    #314444
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    office od microsoftu je plne kompatibilny s officom co je na windowsoch, a to je podla mna taka vyhoda, ze nech sa nato pozriem ako chcem, office proste vyhrava, prave kvoli tejto vyhode

    lebo ked otvoris docx v nejakom inom programe mas to rozbite. ale ked otvoris office vytovreny na widnowsoch a otvoris ho v macu na office mac verzii tak to mas presne to iste ako na windowsoch, takze….

    #314446
    lindus
    Účastník (Participant)

    Aj ja sa opytak nieco k teme,existuje iWork aj v slovencine alebo cestine?Dakujem

    #314448
    Tuba
    Účastník (Participant)

    ako studentke ti uplne postaci openoffice ktory je zadarmo. ak je ale vyber len medzi ms office a iwork, tak office.

    #314553
    anazuz
    Účastník (Participant)

    och, zlati ste vsetci dakujem vam velmi pekne, sice este stale nie som rozhodnuta, ale pomohli ste, dakujem :)

    #314554
    trututururu
    Účastník (Participant)

    takto… pages urcite odporucam, pouzivam ho dost casto a max. spokojnost, numbers neviem, to som ani neotvoril hoci ho mam kupeny :D… keynote je top akurat ze kompatibilita s powerpointom je katastrofa…

    #314566
    gman
    Účastník (Participant)

    anazuz. libreoffice uplne v poho. mas to zadara, ked to mas ozaj len tak pre seba, tak usetris na cosi lepsie :)
    http://download.documentfoundation.org/libreoffice/stable/3.5.4/mac/x86/LibO_3.5.4_MacOS_x86_install_en-US.dmg

    #314574
    Macboook
    Účastník (Participant)

    Ja ako tiež študent, používam Office (aj keď zatiaľ len 2008). Čo sa týka kompatibility je na tom oveľa lepšie ako aplikácie z iWork (problémy som mal hlavne s .doc súbormi, ktoré som mal otvoriť). Skúšal som aj rôzne free alternatívy ako Open Office, ale jednoznačne musím konštatovať, že Office je najlepší zo všetkých čo som skúšal.

    #315089
    palo s.
    Účastník (Participant)

    Kompatibilita officu je fakt top argument. Ak chces doplnat a upravovat texty pripravene inymi osobami, tak vo windowsoch, v iworku aj libre office sme strateni. Na druhej strane, tvorit sa da efektivne (ak nie efektivnejsie) aj v pages alebo libreoffice. Len svoje dielo treba pred tym nez pojde von, ulozit v pdf, inakby ho nik nedostal naformatovane ako v originale.

    Na druhej strane, a to je tiez velmi dolezite, ms office for mac nema kontrolu sk pravopisu. Na rozdiel od libre office aj iworks. V konecnom dosledku potrebujes obidva, ms office na kompatibilitu a iwork/libre office na kontrolu preklepov. Ja fungujem takto.

    #315090
    wings400
    Účastník (Participant)

    jednoznacne office od ms kvoli kompatibilite

    #315091
    hatto
    Účastník (Participant)

    naconazov: ms office nie je zadarmo. skoro vsetky ms produkty su zadarmo pre studentov, ale office nie

    ja zase odporucam iwork. robil som diplomovku v pages (to bol prvy dokument, ktory som v nom tvoril) a bola to malina. ak v exceli nechces robit makra, tak nebudes vidiet rozdiel ze ci mas numbers alebo excel. a keynote podobne, robi sa v nom super – prezentaciu som si pre istotu exportoval do pdfka a bolo. jasne ze bez animacii, ale ak nepotrebujes aby ti nadpis priletel a obrazok blikal… a cena podobne.

    btw. suhlasim, ze office je najepsi produkt od ms, ale na macu ho mat nechcem a rozhodne mi nechyba

    #315106
    mrzo
    Účastník (Participant)

    V Pages som pisal podobne ako hatto celu diplomku a rozhodne to nie oproti MS Office ziadna “omalovanka”. Robilo sa v tom skvele, aj ked niektore veci bolo treba vyhladat ako sa robia, ked bol clovek zvyknuty na MS Office dlhe roky. Ale robit to v MS Office pre Mac, tak sa asi zblaznim… Skusal som ho, ale oproti verzii pre Windows neuveritelne pomale, zabugovane a neprehladne. Pages urcite nema tolko funkcii ako Office, ale zas zastavam nazor, ze 90% ludi nevyuzije a ani nepozna 90% z tych funkcii Officu. A Pages na druhu stranu, aj ked ma “chudobnejsiu” vybavu, nechyba nic podstatne.

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.