iWeb

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #75305
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Prosím o radu. Mám uloženú hotovú web stránku a vyexportovanú do zvoleného adresára. Ak vytváram novú web stránku vymažem v ľavom okne staré súbory aby som to mal čisté.
    Ako sa dá naimportovať už spravená – vyexportovaná web stránka do programu iWeb aby sa dala v prípade potreby editovať. Vopred ďakujem za radu.

    #250533
    danocoys
    Účastník (Participant)

    spatny import stranok nie je mozny… ide len vyexportovat.

    #250543
    mike
    Účastník (Participant)

    Ja to robim tak, ze pre kazdu stranku mam jeden subor Domain.
    najdes ho v: Macintosh HD / Users / “user” / Library / Application Support / iWeb

    #250773
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Ďakujem. Vyskúšam radu od mikeho.

    #250834
    raul
    Moderátor

    TAK TAK, ja mam viac verzii domainsov…

    #250836
    igino
    Účastník (Participant)

    raul: mam zakernu otazku na iWeb, Parkrat sa mi stalo (a nie som jediny), ze si dany subor Domains niekam nenavratne odpochodoval. Jednoducho zmizol. Mam len jednu stranku, takze az tak by ma to nemuselo trapit, no do buducna by ma to zaujimalo. Takze: nevies/-te niekto, kde mam dany subor hladat? Dik vopred.

    #250837
    raul
    Moderátor

    ako napisal mike :)
    najdes ho v: Macintosh HD / Users / “user” / Library / Application Support / iWeb
    je to subor domain.sites2

    ja potrebujem stranku v iwebe upravovat z viacerych pocitacov, tak to mam spravene takto:

    v app supporte/iweb mam odkaz s nazvom domain.sites2 na original subor domain.sites2 v dropboxe. Tak isto na dalsej masine, tzn, co zmenim na jednej, mam zmenene aj na druhej…

    #250838
    igino
    Účastník (Participant)

    to mi je jasne. ten subor tam mam, potial OK. “obcas” vsak tento subor jednoducho zmizne. :-(
    Vo finderi mam vyhladavanie upravene tak, aby mi hladalo aj systemove subory, no napriek tomu mi ho nenaslo. Dvom kamaratom sa stalo presne to iste.

    #250839
    raul
    Moderátor

    no.. zaloha, zaloha, zaloha…

    #250851
    raul
    Moderátor

    Ked tam ten subor nemas, co sa stane, ked otvoris iweb? Ak zacne “na novo” tak
    Je to proste nejaky bug a treba zalohovat. Ak v iwebe vsak stranku mat budes, napriek tomu, ze domain subor chyba, malo by sa to dat nejako zachranit. Mozno stoji za zo to urobit cez ten alias, ako som pisal.

    #250876
    danocoys
    Účastník (Participant)

    ten subor ani nemusi mat v tom ich adresare… ja mam na to svoj vlastny adresar kde mam vsetky projekty z iWebu a v pohode to taha stade vsetko, plus samozrejme zaloha dakde inde ale zatial sa mi nestalo zeby iWeb skolaboval a projekt zmizol.

    #251056
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Proste nechápem čo je to za hlúposť ak sa nedá rozpracovaná práca uložiť a opäť nahrať späť do programu. Hlavne ak sa jedná o web stránky kde je táto funkcia maximálne potrebná. Niekedy nechápem princíp logiky programov iLife akoby boli robené pre jednorázovú prácu. To sa ešte nikto sa tie roky neozval a nekritizoval nemožnosť ukladať projekt a opätovne ho nahrať späť. Veď to je prvá zásadná funkcia v každom editačnom programe a predsa iWeb je editačný program nie ?

    #251058
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Budem rád ak by mi niekto ozaj poradil intuitívny program pre OSX. niečo podobné ako FrontPage. Vopred ďakujem.

    #251121
    raul
    Moderátor

    Ved sa da nahrat, citaj vyssie.

    #251166
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Akosi to nefunguje. Ak tam aj vložím starý súbor a skúšal som tak aby tam bol len jeden.iWeb vždy pri štarte chce vytvárať novú stránku ako keby tam nič nebolo predtým. Teda asi na iLife11 to nie všade funguje..

    #251174
    mike
    Účastník (Participant)

    je uplne jedno kde je tento subor ulozeny a ako je pomenovany. Ja mam na kazdu stranku jeden subor pomenovany “nazovstranky.sites2” – tieto subory mam zalohovane na externom disku. Stale ked chcem nejaku stranku upravit, tak si subor jednoducho skopirujem na disk, dvojklik na neho a otvori sa v iWeb. Tam ho mozem upravit, po skonceni prace ho opät nahram na disk…

    neviem ako to este jednoduchsie mozem popisat. iWeb je asi najlepsie web editor je amaterov.
    Pripadne skus aj RapidWeaver, to je tiez fajn.

    #251180
    Karol61
    Účastník (Participant)

    OK Ďakujem. Je to choré ale OK Čo už keď je to tak vymyslené :-)

    #251184
    raul
    Moderátor

    hej, je to strasne chore.

    #251185
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Teraz som si stiahol RapidWeaver tak vyskúšam . Ďakujem.

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.