iTunes 10.5 problem: padanie pri synchronizácií

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software iTunes 10.5 problem: padanie pri synchronizácií

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #80991
    madmann
    Účastník (Participant)

    ahojte. včera som synchronizoval svoje 3GSko 4.3.5 s iTunesom 10.4 predtým ako som sa chcel pustiť do aktualizácie firmvéru iOS5. všetko prebehlo v poriadku. potom nasledovala ďalšia procedúra aktualizácii: iTunes na 10.5, iPhoto 9.2 a všetko ostatné čo vyšlo v posledných appláckych aktualizáciách. potom prišiel na rad iOS5. inštalácia prebehla bezproblémov, všetko na prvý pokus. odvtedy mam však problém so synchronizáciou, zakaždým mi iTunes padne. zistil som, že všetok obsah mi syncne bezproblémov, problém sa vyskytne len pri nahrávaní fotiek z knižnice iPhoto. mám v nom 6000+ fotiek a pri nahrávaní 200-300tej fotografie iTunes spadne.

    Viete poradiť?

    EDIT: neskôr som zistil, že iTunes padne pri synchronizácií hociktorého obsahu (fotky, hudba, aplikácie)

    #284323
    madmann
    Účastník (Participant)

    up

    #284355
    madmann
    Účastník (Participant)

    ľudia, to ozaj nik nevie poradiť?

    #284357
    igino
    Účastník (Participant)

    ja som až dnes zistil, že mi nezosynchronizovalo fotky vôbec. Ale takým zvláštnym spôsobom, prenieslo mi do iP názvy albumov, no fotky nie. V iTunes mám označené synchronizovať všetky fotky. Tak som v iTunes zrušil označenie všetkých a manuálne som označil všetky adresáre a dal synchronizovať. Samozrejme… NIČ! :-)
    Vrátil sm však v iTunes označenie z manuálneho označenia foldrov na všetky fotky a už to išlo.
    Skús.

    #284561
    madmann
    Účastník (Participant)

    igino
    nepomohlo :(. ked som skúsil prehodit ten manualny vyber priecinkov, tak pri sync to spadlo a pri naslednom spusteni iTunesu si to nastavenie nepamatalo a vsetko bolo (je) tak ako predtým.

    #284635
    mikimauz
    Účastník (Participant)

    Noo ja som mal problem tiez so synchronizaciou ale vseobecne. Nasiel som na nete toto:
    Start –> Programs –> Accessories (pravym tlacitkom na prikazovy riadok) –> Run ako Administrator

    vlozit:

    netsh winsock reset

    restartoval som PC, a konecne sa to prebralo. Skus mozno pomoze ;)

    #284638
    mikimauz
    Účastník (Participant)

    aha, uz som zistil, ze hovorite asi o iTunes, v Macu :D. Sorac :)

    #284665
    igino
    Účastník (Participant)

    mikimauz: to neva, su tu aj uzivatelia iOS zariadeni s Windowsom. Neboj sa, aj ty dorasties do Mac-u. :-)

    #284671
    madmann
    Účastník (Participant)

    update problemu.
    nakoniec som zistil, ze sa to netyka iba syncu fotiek, ale vsetkeho obsahu. ked som restoroval telefon (skusam co sa dá), tak som mal problem vobec obnovit z iTunesu aplikacie, hudbu a fotky, pretoze zakazdym spadne. aspon, ze po opatovnom spusteni pokracuje tam, kde prestal.

    #285589
    madmann
    Účastník (Participant)

    vie mi niekto “prelozit do slovenciny” tento log?

    http://dl.dropbox.com/u/2571033/iTunes%20error%20log.rtf

    #285742
    madmann
    Účastník (Participant)

    up

    #285746
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @madmann
    to akoze myslis uplne vazne s tym prekladom ?!?
    nemyslim ze tu najdes takeho blazna co by sa s tym babral. Navyse, vacsina systemovych hlasok sa nejak normalne ani neda prelozit do SVK a 90% z toho logu su nazvy dynamickych kniznic = neprelozitelne, kedze sa jedna o mena.

    V skratke: Program vykonal nepovolenu operaciu a bol ukonceny. Pravdepodobne islo o zapis do uz alokovanej casti pamate. Je to dost genericka chyba a sposobit ju moze asi miliarda faktorov.

    Niekedy to moze byt sposobene aj hardwarovym problemom s pamatou alebo poskodenym swap suborom. (skus dat opravit disk cez Disk Utility)

    #285767
    madmann
    Účastník (Participant)

    sleepwalk3r
    vdaka za odpoved. pravdaze som neocakaval presnu diagnozu, no pre istotu som to skusil sem dat, ak by sa nahodou nasiel clovek, ktory by vedel z toho aspon nieco malo vycitat a trochu ma nasmerovat, aby som vedel s tymto problemom konecne pohnut. chytam sa uz kazdej moznosti s nadejou na uspech, pretoze takyto system je pre mna nepouzitelny. vyskusam Disk Utility.

    #285787
    jarkn
    Účastník (Participant)

    Mne popisovane problemy tiez robilo, a urobil som nasledovne veci….
    1. Disk Utility – repair
    2. Vymazanie cache fotiek, v pripade Aperture, sa to nachadza v domovskom priecinku, Obrazky – Aperture Library (prave tlacidlo a zobrazit obsah baliku) a odtial vymazat adresar iPod Photo Cache. V pripade iPhoto je to podobne.
    3. A kedze iTunes sa mi zasekaval i pri synchro ked stahoval do Safari bezpecnostne prehliadanie na iZariadeni, tak som v iPhone vypol v nastaveni v safari “Falosna Stranka”

    Po tychto ukonoch je to bezproblemove

    #285898
    madmann
    Účastník (Participant)

    jarkn
    vdaka za tip, disk som opravil cez disk utility (repair opravil dve chyby), cache fotiek vymazaná, falosna stranka vypnuta – no nadalej bezuspechu. teraz iTunes zakazdym padne, ked sa synchronizacia dostane k bodu “analizing iphoto library”.

    #285913
    jarkn
    Účastník (Participant)

    tak skus este jednu vec a to v iPhote vypnut sharing fotiek medzi aplikaciami, reset Macu a nasledne zapnut….
    len tak na okraj… mas dostatok miesta na HDD?

    #286012
    madmann
    Účastník (Participant)

    jarkn
    Sharing vypnutý, reset iMacu (aj PRAM), miesta na disku mám ešte dosť no iTunes stále padá na tom istom mieste. všimol som si, že postupne pribúdajú luďia, ktorí majú tento istý problém. niektorí hovoria o tom, že je to bug v iOS5. uvidíme…

    každopádne zas sa mi potvrdilo, že sa netreba hnať do nového systému. funkčná synchronizácia je pre mňa dôležitejšia ako pridané funkcie v iOS5 pre 3GS.

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.