iPhoto

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #85480
    ruidos
    Účastník (Participant)

    dobry vecer

    prosim poradi niekto. z karty som nahodil cez iphoto fotky do notasa a teraz ich okrem iphoto neviem nikde najst. ak aj idem cez finder tak jedine niekde v kniznici,ale tam nie su jednotlivo ? vie niekto poradit ? dakujem

    ps: ak tu uz je takato tema tak sa ospravedlnujem za opak.topic-nenasiel som

    edit : prikladam

    http://cl.ly/472v2F1Y3T3T3X0O473u

    #309096
    babo
    Účastník (Participant)

    iphoto library su nakoniec len metadata v xml, adreare a v nich fotky v normalnych suboroch. cize tam su.

    co ale potrebujes? iphoto ma funkciu export a vies ich nakopirovat zase aj trebars na externy disk. ale da sa to aj cez terminal a s prikazom cp, keby si velmi chcel. myslim, ze aj cez finder sa to nakoniec da

    #309098
    ruidos
    Účastník (Participant)

    no potrebujem najst presne jednotlive subory tak ako som ich nahral cez iphoto do booku.
    ak idem cez finder tak cez vsetky moje subory to najdem,ale jednu foto tam mam aj tri krat,original,potom nejak orezana,potom face atd.

    #309100
    majdy
    Účastník (Participant)

    Nerozumiem ti celom, ale ak chceš s fotkami ďalej manipulovať a vo väčšom množstve, nepotrebuješ vôbec finder použiť, celkovo file manager je old school a preto tu máš iphoto, aby si sa nemusel babrať s priečinkami, ak ťa rozumiem, celé si to len takto komplikuješ, chceš fotky niekam ďalej kopírovať/presúvať?

    #309101
    ruidos
    Účastník (Participant)

    jo presne tak. je to aj moja chyba nakolko som bol dlho PC user a tam som mal v kazdom priecinku ulozene s kazdej akcie foto. snazim sa ucit zabudnut na PC
    teraz napriklad potrebujem na facebook hodit zopar foto a za ten svet tie fotky nemozem najst.
    jedine finder a hladat a hladat a hladat :-) alebo ako ich niekam vlozim ?

    edit : facebook bol len priklad.

    #309104
    majdy
    Účastník (Participant)

    A prečo je problém nájsť si ich v iPhoto? Nevyznáš sa v nom, alebo je nejaká chyba? :)

    Všetky fotky si zobrazíš v “Photos” a tam si ich môžeš zoradiť, respektíve, sú zoradené od naposledy fotenej, (alebo opačne ak nastavíš), tam máš vlastne galériu všetkých fotiek ktoré sú v iPhoto, tam môžeš listovať medzi všetkými fotkami :)

    V “Events” máš jednotlivé udalosti, (niečo ako albumy), iPhoto po importe vytvára automaticky event podľa tvojích nastavení a označí ho dátumom (v prípade, že ty nepomenuješ event).

    Ďalej si vieš vytvoriť ešte aj vlastné zložky/Albumy a ešte je tam Faces (ak používaš). Ale to som odbočil, proste buď cez eventy (ak ich máš zavedené (ja napríklad mám na všetky väčšie udalosti vytvorené eventy)), alebo listovaním v photos.

    Ak napríklad na facebook potrebuješ hodiť nejaké fotky, tak si ich napríklad označíš v iPhoto ( ak si vo full screen, stlačíš “cmd” + “c” a následne napríklad na ploche “v”, to ti nemusím vysvetlovať snáď ako kopírovať súbory :)) ..toto je jeden z príkladov ako dostaneš fotky z iPhoto von…

    edit: mimochodom ak by sa vážne jednalo o facebook, ešte podotknem, že si ich vieš importovať rovno z iPhoto bez prihlásenia sa na FB, samozrejme, za predpokladu, že máš v iPhodo FB účet…

    #309106
    ruidos
    Účastník (Participant)

    to majdy : priznavam , chyba je umna. nepoznam dobre iPhoto. slubujem ze popracujem.
    da sa prosim ta nastavit ze zakazdym ked pripojim fotak tak akonahle to hodi vsetko do iphoto ze by hned vytvorilo novy album,alebo priecinok. ci mam na priecinky nadobro zabudnut?

    dakujem este raz za ochotu aj cas a pomoc

    to babo : dakujem, ide to aj exportom :-)

    #309107
    majdy
    Účastník (Participant)

    To ale nieje chyba :) ..keď sa v nom trošku pohráš na všetko prídeš, iPhoto je veľmi jednoduchý program,

    Odporúčam ti ísť do “Preferences” a prispôsobiť si program svojím potrebámv tom čom sa dá.
    Je tam aj možnosť nastaviť si rozdeľovanie Eventov a to je to čo chceš. http://cl.ly/0Q3v080B0z1G1y2d3C0H

    Teda je možné nastaviť to čo chceš.
    Pripojíš foťák k macu, otvorí sa ti iPhoto s oknom, kde máš fotky a možnosti, import selected, alebo import all, vedľa toho máš možnosť napsíať názov eventu, (event, môžeš použiť ako album/priečinok:)). Tým že každý Event pomenuješ budeš mať istotu, že ti vytvorí nový “album” fotiek po pripojení foťáku.

    Samozrejme Eventy môžeš upravovať, rozdeľovať, spájať, presúvať jednotivé fotky aj neskôr.

    Nieje začo, rado sa stalo :)

    #309108
    ruidos
    Účastník (Participant)

    super. dik majdy

    #309109
    marek.varga.mac
    Účastník (Participant)

    na priecinky zabudni, ale keby ti to predsa nedalo spavat, tak fotky si neimportuj z fotaku do iPhoto, ale presun si ich normalne na disk z karty, pripadne z fotaku. nemusis hned importovat do iPhoto. potom si do iPhoto hodis len co chces (budes to mat ale potom 2x)

    ked uz je nieco v iPhoto, staci si fotky, co chces vytiahnut v iPhoto oznacit (ked aj vsetky) a pretiahnes ich na plochu napr. potom si ich z plochy odpraces na disk, kde chces

    ale napriek tomu odporucam naucit sa robit s iPhoto, je to intuitivne, prides na to aj sam

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.