iPhoto 11 – rolovanie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software iPhoto 11 – rolovanie

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #77266
    majdy
    Účastník (Participant)

    Som sám komu od poslednej aktualizácie iPhoto (9.1.2) už neroluje plynule ako predtým, ale tak sekane, že keď som si dnes chcel robiť poriadok medzi fotkami a poodstraňovať duplicitné, tak som skoro prišiel v úvodzovkách o oči a nevedel, kde sa kedy nachádzam?

    Každému z Vás to roluje normálne (ako predtým)?

    #262104
    afirrk
    Účastník (Participant)

    mne to vzdy rolluje tak sekane… myslel som ze je to preto ze macbook pro nezvláda tolko fotiek alebo co… mám okolo 3000 fotiek…

    #262218
    majdy
    Účastník (Participant)

    …ahá, ale určite to nieje tým že by nezvládal toľko fotiek, to nieje nejak náročný proces myslím, a mimochodom ja ich mám niečo cez 5200 a všetko bolo plynulé až do poslednej aktualizácie, po reštarte (ktorý si vyžadoval Snow Leopard Font Update) už iPhoto roluje sekane :/

    Dosť mi to prekáža, príde mi to také neapplovské, kde je všetko také plynulé, hladké s krásnymi prechodmi a otvorím iPhoto, rolujem medzi fotkami a sek sek sek a som niekde kde nebyť mojej pamäti ani neviem kde sa nachádzam. Nevie niekto ako by sa to dalo vyriešiť?

    #262224
    bac
    Účastník (Participant)

    Vyriešili konečne realny fulscreen a pinch pri zoomovani, tak ako to bolo vpohode v minulej verzii, ale pribudlo sekanie a rozstvorcekovane nahlady pri rychlom posuvani. Mam taky dojem, ze sa nejako apple zacina inspirovat mrchasoftom :(

    #262225
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    aj mne to robilo starsie iPhoto. Verzia ’11 uz ale scrolluje normalne.

    #262233
    petiar
    Účastník (Participant)

    bac: Apple sa nikým neinšpiruje, dokáže veci zbabrať úplne originálnym spôsobom.

    #262234
    majdy
    Účastník (Participant)

    bac: áno a to sa mi páči :), no to sekanie ma už poriadne irituje…na druhej strane aspoň že niesom sám, dúfam v update v blízkej dobe,..

    sleepwalk3r: ako komu :D

    petiar: poteš ma, že aj ty máš rovnaký problém :D

    #262253
    petiar
    Účastník (Participant)

    majdy: nevšimol som si, iPhoto v poslednom čase veľmi nepoužívam a aj keby mi sekalo scrolovanie tak by som to po svojich skúsenostiach považoval za úplne normálne. :-)

    #262264
    jankovci
    Účastník (Participant)

    Hi. Mene to seká skoro stále. A to mam v albumoch len niečo okolo 19 000 fotiek. Ale aj tak je to deprimujúce

    #262313
    majdy
    Účastník (Participant)

    ..tak škoda, dúfam že časom sa to vyrieši :)

    #264864
    majdy
    Účastník (Participant)

    …tak ma napadá v túto neskorú hodinu, kvôli ďalším chybám, ktoré mi už dosť veľmi prekážajú a niesú len dizajnové, ( prisahal by som že to je po každej aktualizácii len horšie ) že či by nepomohlo preinštalovanie, ak to teda je možné, myslím čiste preinštalovanie len iPhoto nie celý OS. Samozrejme iPhoto nainštalujem len z iLife dvdčka že? Poprípade ešte digitálne z Mac App Store?

    #264869
    bac
    Účastník (Participant)

    Neviem, pochybujem, ze by to pomohlo. Jednak treba davat pozor na to, ze kniznice iphoto nie su kompatibilne, starsia verzia iphoto nevie nacitat prebudovanu kniznicu pre iphoto 11. Co sa tyka iphoto zakupeneho cez Mac App Store, ak aktualizujes, tak pri kazdej aktualizacii prebieha reinstalacia, nakolko cez App Store sa nedaju stahovat parcialne aktualizacie, ale len cele novsie instalacne baliky…

    #264872
    majdy
    Účastník (Participant)

    Tou staršou verziou myslíš základnú verziu z iLife dvdčka?,..a ešte taká vec, zdá sa mi že na začiatku ako vznikol Mac App store, pri iPhoto, iMovie, GarageBand som mal písané “installed” (aspoň sa mi zdá, že niečo také, v tom zmysle že už to proste mám inštalované a zakúpené) ..teraz tam mám cenu 11,99 eúr. To znamená že mám znova platiť ak by som to chcel skúsiť odinštalovať a následne nainštalovať cez App Store?,.

    Sorry ak sa pýtam blbosti, ale nemám v tom jasno a ešte stále som tak trochu taký “apple nováčik” :)

    #264886
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    “installed” budes mat pri kazdej aplikacii ktoru uz mas nainstalovanu – aj ked nebola stiahnuta cez AppStore.
    AppSore totiz hlada “pkg identifikatory” v systeme a podla toho vie ci je aplikacia “installed”.
    Da sa to pozriet napr aj cez terminalovy prikaz “pkgutil –pkgs”. Niektory developeri tento “bug” riesia tak ze Aplikacia v AppStore ma mierne iny identifikator ako ta ista apliakcia z ineho zdroja.

    Kazdopadne ak tu app nemas v AppStore medzi “purchased” tak za nu zaplatis aj napriek tomu ze ju tam vidis ako “installed”

    #264901
    majdy
    Účastník (Participant)

    ..to viem, pár desiatok aplikácii som tam už posťahoval. Inak skúsil som kliknúť na “buy” (iPhoto) a vyhodilo toto:

    We could not complete your purchase
    iPhoto is already installed on this computer. Choose Software Update from the Apple menu to check for available updates.

    …to znamená, že zistí, že iPhoto mám nainštalované, no je tam cena, takže asi by som si musel zaplatiť aj za to čo som si už vlastne raz zakúpil :/

    …šľak ma asi trafí z toho programu ako blbne, ale ďakujem za ochotu :)

    #264927
    Hack2er
    Účastník (Participant)

    Možno by tomu pomohla defragmentácia disku.

    #264937
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @Hack2er
    OSX nebezi na NTFS resp FAT ktore su uplne strasne co sa tyka fragmentacie.
    HFS+ je dizajnovany tak aby zamedzil fragmentacii (hlavne vdaka “delayd block allocation” a “on-the-fly defragmentation”).
    Netvrdim ze defragmentacia urcite nepomoze ale na 99% to nema vyznam ani skusat…

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 1 až 17 (z celkového počtu 17 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.