Iphone 7(8) alebo iPhone SE

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Iphone 7(8) alebo iPhone SE

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 21 až 37 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #515853
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    @JFK. suhlasim,ze je iPhone drahy,ale zas aj 200€ za sluchadla nie je malo si myslim.Co sa tyka apple music za 6€,uz si platim program,takze skor ten iTunes to isti ;)
    uz len vystihnut dobru cenu a bude to super,kedze momentalne si este iPhone 7 drzi cenu nad 600€
    sluchadla v baleni postacuju teda?kedze citam,ze kazdy si nieco prikupi alebo vymeni za svoje

    #515854
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ja som ale nikdy nepísal, že iPhone je drahý :D

    tie slúchadlá v balení sú rovnaké od iPhonu 5, tak si ich už mala, kedže si mala iPhone :D či?

    #515855
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    @JFK. mala no nepuzivala som ich,preto sa pytam :) vzdy ked som predala iPhone,tak s novymi sluchadlami,kedze som ich nevyuzivala,skor som chcela vediet ci ich nevylepsili zvukovo alebo pod.

    Nepisal si,ze je drahy :) ibaze,ak mam peniaze na iPhone,tak mozem dat aj tych 6€ za apple music,preto som to pisala :)

    nic teda,dakujem za rady,neskor dam vediet ako som spokojna a pod.

    #515871
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Xko je drahé, inak je cena v pohode, veď vždy taká bola :)

    slúchadlá sú rovnaké, len nemajú jack connector, ale lightning :D

    daj vedieť čo si poriešila potom, good luck, ten červeny 7 je hezký, kúp ten

    #515872
    iRaynor SK
    Účastník (Participant)

    https://itunes.apple.com/sk/developer/dee-haller/id1034709838?mt=8

     

    Appiek tohoto typu je veľa, skoro každá je kópia :-D

    Normálny zložkový systém, žiadne iTunes :-) to ti hovorím ako ja, expert na delenie hudby do priečinkov :-)

    Osobne používam na hudbu synchronizáciu cez iTunes, ale ide to aj takto

    Na sťahovanie z Internetu (ak to nejde priamo v tej hudobnej appke) je dobrý bezplatný Documents by Readdle a cez “Open with…” pesničku nakopíruješ do appky, kde ju chceš :-)

    #515929
    iTuxx
    Moderátor

    lukas nebud skromny, ty si expert aj na delenie fotiek do priecinkov, delenie dokumentov do priecinkov, delenie zavaranin do priecinkov, delenie nulou do priecinkov,…

    #516023
    sokandes
    Účastník (Participant)

    trocha offtopic ale ked sa tu riesili sluchatka a prenos kablovy vs. wireless, ake mate realne skusenosti s wireless kvalitou hudby v BT sluchatkach/reproduktoroch? ma na to nejaky vplyv verzia BT, ktoru sluchatka/repro podporuju?
    ide mi o to, ze iphone nepodporuje aptX kodek, takze prenos ide zrejme len v nejakom “zakladnom” BT rezime a to je u mna nieco strasne. kombinacia Tidal (je uplne jedno ci HiFi alebo High kvalita) + BT prenos do serioveho radia CD 600 v Opel Astra = plechovy zvuk jak z dedkovho tranzistora z 1960. neviem, ci to moze byt verziou BT v radiu ale naozaj nizsia kvalita je v porovnani s CD alebo mp3 z USB hned pocutelna.
    cize ma vobec zmysel priplacat za nejake fajnove BT sluchatka/BT repro co nie su z apple produkcie a nemaju ten ich w1 chip? predpokladam, ze s tym to bude hrat normalne

    #516343
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    @s3030150 @JFK. @Gren093 Ahojte chalani,posledná vec ako ste spokojní z fotoaparátom na makro fotky/fotky v noci?automatika asi nič moc,ale ak si dám manuálny režim je to v pohode?
    Nakoniec si beriem 7 z USA cez známeho,tak sa chcem ešte v tejto veci uistiť,lebo niekde ho hania,že už 6s fotilo lepšie a niekde zas,že je ok.

    #516360
    JFK.
    Účastník (Participant)

    chystáš sa robiť makro fotky v noci? :D :D neverím

    prečítaj si toto

    http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/iphone-7-1327947/review/5

    jasné, že 7 fotí lepšie v noci

    #516361
    nikussska93
    Účastník (Participant)

    @JFK. nie :D :D makro v noci dosť ťažko,cez deň myslím…ok :)

    #516369
    ????
    Účastník (Participant)

    :-)

    #518824
    kristian9
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

     

    tiez stojim pred otazkou ci zobrat iPhone 7 (128GB) alebo iPhone 8 (64GB).

    Cenovo to vychadza nasledovne:

    iPhone 7 (128GB) – cca. 720Eur (pocas black friday)

    iPhone 8 (64GB) – 799Eur (vraj najnovsie modely v zlave nebudu)

     

    – obcas fotim, chcem slusny fotak, nepotrebujem vsak fotograficke delo

    – A11 Bionic vs A10, hovori sa ze A11 je v multicore ovela silnejsia – asi 100percent, v single core asi o 20percent. Avsak pozeral som speedtesty a v podstate rozdiely v rychlosti, ani nacitani hier neboli nejak viditelne (obcas sta stalo, ze iphone 8 mal appku nalodovanu o mar stotin sekundy rychlejsie, resp. pri bootovani je asi o 10s rychlejsi) – Da sa vsak realne povedat, ze pri beznom pouzivani je rozdiel zanedbatelny?

    – Trocha sa obavam skla pri Iphone 8, predsa viac doverujem hlinniku, aj ked planujem pouzit silikonovy bumper

    – Baterka viac vydrzi napriek mensie kapacite pri iPhone 8, niektore benchmarky ukazali celkom velky rozdiel, otazk vsak je ci to opat nie je umela situacia, ked je procak zmykany na 100 percent …

    – Bezdrotove nabijanie by som asi aj tak nevyuzil kvoli silikonovemu bumperu, ktory pouzijem (predpokladam, ze cez nen iphone nenabijem)

    – Este sa predsa vratim k rychlosti, citam som nazor na jednej americkej stranke v diskusii, ze radsej zobrat novsiu technologiu, ako starsiu s vacsou kapacitou, hlavne v dobe rychlych cloudov. Avsak u nav Cesku ci na Slovensku ta situacia nie je az tak ruzova. Podla mna vo finale je stale lepsie mat hudbu ulozenu v mobile, ako ju streamovat resp. aj ine veci mat v telefone nacachovane, ako ich tahat z cloudu.

     

    Racionalne az tak vela dovodov k iPhone 8 nevidim, ale predsa je to novsi device, ktory by mal aj dlhsie vydrzat. Avsak je otazka, ze co bude za 2-3 roky, ci kapacita 64GB bude vobec dostatocna a takisto opacna otazka, ako obstoji A10 v horizonte dalsich 3 rokov …

     

    Diky za rady!

    #518838
    iTuxx
    Moderátor

    tu 7 128 predas v buducnosti s mensou stratou ako 8 64. Ak ta toto netrapi, tak potom rovno zober 8. Podla mna tych 64 bohate staci normalnemu cloveku. Ked ti to prestane stacit (vela fotiek,…) uz davno budes mat moznost kupit zas novsi model, takze ta to trapit nemusi.

    #518839
    dfx
    Účastník (Participant)

    Ja by som bral 7 so 128GB, lebo tu kapacitu viac vyuzijem ako rychlejsi procesor.

    #518840
    jakub_s
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

     

    tiez stojim pred otazkou ci zobrat iPhone 7 (128GB) alebo iPhone 8 (64GB).

    Cenovo to vychadza nasledovne:

    iPhone 7 (128GB) – cca. 720Eur (pocas black friday)

    iPhone 8 (64GB) – 799Eur (vraj najnovsie modely v zlave nebudu)

     

    – obcas fotim, chcem slusny fotak, nepotrebujem vsak fotograficke delo

    – A11 Bionic vs A10, hovori sa ze A11 je v multicore ovela silnejsia – asi 100percent, v single core asi o 20percent. Avsak pozeral som speedtesty a v podstate rozdiely v rychlosti, ani nacitani hier neboli nejak viditelne (obcas sta stalo, ze iphone 8 mal appku nalodovanu o mar stotin sekundy rychlejsie, resp. pri bootovani je asi o 10s rychlejsi) – Da sa vsak realne povedat, ze pri beznom pouzivani je rozdiel zanedbatelny?

    – Trocha sa obavam skla pri Iphone 8, predsa viac doverujem hlinniku, aj ked planujem pouzit silikonovy bumper

    – Baterka viac vydrzi napriek mensie kapacite pri iPhone 8, niektore benchmarky ukazali celkom velky rozdiel, otazk vsak je ci to opat nie je umela situacia, ked je procak zmykany na 100 percent …

    – Bezdrotove nabijanie by som asi aj tak nevyuzil kvoli silikonovemu bumperu, ktory pouzijem (predpokladam, ze cez nen iphone nenabijem)

    – Este sa predsa vratim k rychlosti, citam som nazor na jednej americkej stranke v diskusii, ze radsej zobrat novsiu technologiu, ako starsiu s vacsou kapacitou, hlavne v dobe rychlych cloudov. Avsak u nav Cesku ci na Slovensku ta situacia nie je az tak ruzova. Podla mna vo finale je stale lepsie mat hudbu ulozenu v mobile, ako ju streamovat resp. aj ine veci mat v telefone nacachovane, ako ich tahat z cloudu.

     

    Racionalne az tak vela dovodov k iPhone 8 nevidim, ale predsa je to novsi device, ktory by mal aj dlhsie vydrzat. Avsak je otazka, ze co bude za 2-3 roky, ci kapacita 64GB bude vobec dostatocna a takisto opacna otazka, ako obstoji A10 v horizonte dalsich 3 rokov …

     

    Diky za rady!

    kristian9

    nabíja ho bezdrôtovo aj cez silicon case…aj na klasickej QI nabíjačke aj v aute (BMW 5)

    #518841
    kristian9
    Účastník (Participant)

    Diky za odpovede chalani, este som zabudol dodat, ze prechadzam z Nexusu, cize ni je to nejaky upgrade zo starsieho iPhonu, ale kupa noveho.


    @jakub_s
    to som priznam sa, ze vobec netusil, myslel som, ze nesmie byt takmer ziadna medzera medzi nabijackou a telefonom. Nenabija sa takymto sposobom iPhone ovela pomalsie?

    Doteraz som si ako tak s 32GB stacil, ale volne mam uz azda len 2GB. Nemyslim si, ze by som bol clovek, ktory ma nejak prehnane vela dat v telefone.

    Povodne som chcel ist do iPhone 8 64GB, mzone mal mat zajtra aj nan 5 percent zlavu, avsak nakoniec sa Black friday na iPhone 8 vztahovat nebude, cize bud mozem kupit iPhone 8 64GB mimo BF, alebo iPhone 7 125GB za cca 720Eur po zlave.

    Ako mozno som trocha zmanipulovany marketingom a clovek vzdy chce mat najlepsie, ale v realnom pouziti co som pozeral videa n YT tak rozdiel v podstate ziaden nebol, ale kto vie co bude s novsimi verziami iOS. Mozno ta uspora baterky, vdaka lepsiemu procaku je este lepsi faktor, aj ked len o 3h podla gsmareny (61h vs 64h).

    Btw. alza ma teraz iPhone 7 32GB za 549Eur, ale ta kapacita uz proste nestaci, skoda ze nemaju aj 128GB variantu v zlave :(.

    #518931
    jakub_s
    Účastník (Participant)

    Diky za odpovede chalani, este som zabudol dodat, ze prechadzam z Nexusu, cize ni je to nejaky upgrade zo starsieho iPhonu, ale kupa noveho.

    @jakub_s to som priznam sa, ze vobec netusil, myslel som, ze nesmie byt takmer ziadna medzera medzi nabijackou a telefonom. Nenabija sa takymto sposobom iPhone ovela pomalsie?

    Doteraz som si ako tak s 32GB stacil, ale volne mam uz azda len 2GB. Nemyslim si, ze by som bol clovek, ktory ma nejak prehnane vela dat v telefone.

    Povodne som chcel ist do iPhone 8 64GB, mzone mal mat zajtra aj nan 5 percent zlavu, avsak nakoniec sa Black friday na iPhone 8 vztahovat nebude, cize bud mozem kupit iPhone 8 64GB mimo BF, alebo iPhone 7 125GB za cca 720Eur po zlave.

    Ako mozno som trocha zmanipulovany marketingom a clovek vzdy chce mat najlepsie, ale v realnom pouziti co som pozeral videa n YT tak rozdiel v podstate ziaden nebol, ale kto vie co bude s novsimi verziami iOS. Mozno ta uspora baterky, vdaka lepsiemu procaku je este lepsi faktor, aj ked len o 3h podla gsmareny (61h vs 64h).

    Btw. alza ma teraz iPhone 7 32GB za 549Eur, ale ta kapacita uz proste nestaci, skoda ze nemaju aj 128GB variantu v zlave :(.

    kristian9

    Nepozorujem že by ho nabíjalo pomalšie. Osobne si myslím že by si mal ísť do 8. Teda aspoň ja by som šiel. Rozdiel je 80 € a časom keď ho budeš predávať sa ti ten rozdiel tak ako tak vráti. A výkonový rozdiel nepocítiš teraz, ale o 2-3 roky (myslím že si písal že chceš mobil na takýto horizont ak sa nemýlim) tak ako je to teraz so 6 vs 6S. Keďže teraz máš 32 GB tak by si mal 2 x také úložisko ako teraz čo si myslím je dostačujúce.

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 21 až 37 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.