iPhone 5 – senzor otáčania

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 5 – senzor otáčania

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 21 až 32 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #377977
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Cez dfu nie. Je to až tak potrebné?

    #377978
    e-comm
    Účastník (Participant)

    Ja by som to restore cez dfu. Je to default nastavenie iphonu. Ked to nepomoze vylucime tuto variantu.

    #387361
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Ahoj.
    Tak som sa k tomuto problému po dlhom čase vrátil.
    iPhone som pripojil k iTunes, dal do DFU mode a urobil restore. Potom som ho aktivoval a obnovil zo zálohy, čo som pred resetom vytvoril. Stále ten istý problém. Senzor ako keby funguje, len mi neotáča appky (fotky, Safari…), ale pozadie sa nakláňa… :(

    #387366
    Rychlik
    Účastník (Participant)

    povodny iPhone + 3G(s) mali len akcelometer… v iP4 a vyssie sa nachadza uz aj gyroskop… ci ho za akcelometer vymenili alebo pridali tak to neviem… ale celkom to dava logiku… ak by nefungoval akcelometer ale iba gyro… pozadie + niektore hry co su pre gyro by isli, ostatne ako otacanie obrazu a pod nie…

    edit: treba to ale brat s rezervou, je to len moja spekulacia

    #387375
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Špekulácia, ale za to dobrá. Zmysel to celkom dáva. Ale na iP 3GS si pamätám, že tam nešlo Real Racing 3 kvôli absencii gyroscope, takže ak by aj gyroscope fungoval, tak v RR3 by to mali ísť, ale ani tam mi to nefunguje …

    edit: Tak už som zistil kde je problém. Gyroskop funguje v pohode. Akcelerometer však nie. Cez aplikáciu Sensor Monitor som si pozrel pohybové senzory, a akcelerometer nezaznamenáva žiadnu odozvu.

    Tu je screen z appky: https://fdob9a.bl3302.livefilestore.com/y2prkSwDpezkk-MZ-0XsT1uUp6gt_XuATEBOzJS70Pd_oBTIN3Nj_qdr-oz1Bm_TqagUMtoiTkOyfISTBFZXcZ29ZhiflPYgRbclB3RlapQ7ow/20140728_120534000_iOS.png

    #387455
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Ten akcelerometer asi opraviť nepôjde, však? Ale bol by som rád ak by sa to dalo vymeniť :) Celú základnú dosku kvôli tomu by som nekupoval.

    #387478
    iTuxx
    Moderátor

    asi nie, je to samostatny chip na doske

    #387494
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Noo tak dosku vymieňať nebudem. To sa mi asi neoplatí…
    Tak ďakujem za pomoc :)

    #388656
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Teraz som našiel nejaký návod na manuálne otáčanie obrazovky. Avšak bolo to len pre jailbreak-nuté iphony. Nie je nejaká app, ktorá by to dokázala? Ja som zatiaľ nenašiel žiadnu…

    #388663
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Takova funkcionalita je primo soucasti iOS. Akorat to teda neni na jeden klik. Staci si zapnout Assistive Touch funkci. Najdes ji v General > Settings > Accessibility > Assistive Touch.

    #388667
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Super. Takto to funguje, avšak ten štvorec mi na displeji celkom zavadzia. Takze to asi použiť nemôžem…

    #388680
    nickolo
    Účastník (Participant)

    Tak som nastavil trojité stlačenie home button na zapnutie/vypnutie Assistive touch. Ďakujem za radu s tím Assistive touch.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 21 až 32 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.