iPhone 4, pri volani nefunguje zvuk, diktafon aj sluchadlo inac ide.

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 4, pri volani nefunguje zvuk, diktafon aj sluchadlo inac ide.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #91553
    richard_j
    Účastník (Participant)

    Dobrý večer,

    mám tento problém. Na svojom iPhone4 pri telefonovaní nefunguje zvuk, nie je ma počuť ani ja nikoho nepočujem. Pokiaľ spustím aplikáciu diktafón, prípadne chcem diktafón počúvať cez slúchadlo. Funguje.
    Restore nepomohol.

    Prosím Vás, moze byť niečo zlé v GSM module? Alebo ktorá súčiastka je potrebná vymeniť. Stretol sa niekto s takýmto problémom?

    Ďakujem za odpoveď.

    #342955
    juris
    Účastník (Participant)

    Hudba z ipodu ide? Ton pri nastavovani zvonenia prehra?

    #342958
    richard_j
    Účastník (Participant)

    ano ano, všetko je to spojene len pri telefonovani… Signal je plny, akoby neodosielal pakety a prijimal hovor. Sms pridu…

    #342959
    raul
    Moderátor

    Ak nepomohol restore do tovarenskych hodnot, tak potom uz jedine servis…

    #342962
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Zkousel jsi telefonovat pres hlasity odposlech, pripadne pres sluchatka? A klasicky dotaz, mas tam jb? >> Restore

    #342974
    richard_j
    Účastník (Participant)

    Hlasity odposlech – nefunguje
    sluchadla tiez nie
    jb nie je…
    Telefon akoby nedokaze prijat zvuk a odoslat ho… Vsetko ostatne, co cez GSM funguje… Teda internet, sms funguje..

    #343004
    richard_j
    Účastník (Participant)

    Zistil som, že v telefóne chýba táto časť, drží akoby anténu, resp. ju dotláča. Myslíte, že chyba môže byť niekde tam? http://guide-images.ifixit.net/igi/VZQidZYASlZatRAN.large

    Ak by niekto vedel, ako sa volá a kde sa dá zohnať budem vďačný za info.

    #343005
    richard_j
    Účastník (Participant)

    Už som to našiel, malo by to byť na držanie wifi antény, takže to moc spoločné s GSM asi nemá…

    #343027
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Skus poslat SMSku, ak to pojde, problem by nemal byt v posielani/prijmani cez GSM. Ked ty niekomu zavolas, zazvoni mu to, ale nepocuje ta ? Ak si este neskusal, nebolo by od veci vyskusat aj hard reset.

    #343036
    richard_j
    Účastník (Participant)

    Sms-ka ide
    Volanie cez Viber, Skype ide.
    Telefon druhej osobe zazvoni aj mne.
    Zaujimave je, ze sem tam ho zapocujem a aj on mna. Niekedy vykonam 3 minutovy GSM hovor v poriadku, inokedy nie.

    #343043
    iTuxx
    Moderátor

    to je dost bezna zavada u iPhone 4. S najvacsou pravdepodobnostou je vadny audio cip. Byva tam studeny spoj.

    #343046
    richard_j
    Účastník (Participant)

    Audio cip, prosim ta ktoru suciastku treba vymenit? Je zvlastne ze ked udriem do ifonu tak niekedy zvuk nabehne… dufam ze to nie je na maticnej doske…

    #343047
    richard_j
    Účastník (Participant)
    #343048
    richard_j
    Účastník (Participant)

    iTuxx, dakujem ti famozme, citim v kostiach ze toto je presne ten problem… Dufam ze to opravim jeho navodom. Dam potom vediet.

    #343050
    iTuxx
    Moderátor

    jj to je presne ono. Je to sice absolutne primitivne riesenie, ale tak skus, za to nic nedas.

    #343054
    isotoop
    Účastník (Participant)

    chyba je na doske, noise canceling obvod je odlomeny, je to bezna chyba, po pade sa odtrhne chip. mozem ti dat kontaktakt na cloveka v KE, ktory to bezne robi

    #343072
    richard_j
    Účastník (Participant)

    daj kontakt prosim ta :)

    #343073
    isotoop
    Účastník (Participant)

    0911 852 211

    #343076
    richard_j
    Účastník (Participant)

    iTuxx dakujem Ti prevelice, funguje to perfektne!!! Zrejme pri pade sa skutocne odtrhol, stacilo ho podlozit. Je z druhej strany maticnej dosky. Tam to bolo aj dost nebezpecne otvarat. Ale teraz fachci ako ma. Ďakujem vsetkym. :)

    P.S. mne nepadol, ale predoslemu majitelovi

    #358052
    juraj.ksenak
    Účastník (Participant)

    mám ten istý problém, ale nepomohlo mi ani podloženie toho čipu :( neviete kde to vedia opraviť?? dík

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.