ipad 2 ako primarne pc

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes ipad 2 ako primarne pc

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #76834
    juzzek
    Účastník (Participant)

    Dobry vecer, zvazujem moznost nakupu ipadu 2 a jeho vyuzivanie ako primarne pc. Momentalne pracujem na notebooku, kde mam nohodeny linux a 90% mojej cinnosti su multimedia a internet. Po zvazeni vsetkych kladov a zaporom mi ipad pripada ako idealne zariadenie. Jedine co ma obmedzuje je, ze obcas musim pracovat v MS office ale to by som mohol zahojit pomocou http://office.microsoft.com/sk-sk/web-apps/ a taktiez prilezitostne programovanie v jazyku C. K ipadu by som samozrejme zakupil aj klavesnicu, mys a samozrejme nejaky vacsi usb flash disk. Mate niekto s niecim podobnym skusenosti?? Ide mi hlavne o mobilitu vydrz baterie a intuitivny system.

    #259656
    hatto
    Účastník (Participant)

    neviem si predstavit ze by ipad sa dal pouzivat ako primarny pc. usb flashdisk tam nedas ;) a vlastne ani hudbu, filmy ani nic ine bez toho aby si to nepripojil na pc na itunes a ani to neaktivujes;)
    ak sa nemylim tak na dokumenty existuje pagas aj pre ipad, takze to by problem nebol, ale kodovanie sa urcite neda.a ani na web ho nebudes moct vyuzit poriadne, kedze flashove weby nezobrazi.
    ipad je dobry na zabavu, pri cestovani, na mail ale urcite nie ako primarny pc.

    #259657
    juzzek
    Účastník (Participant)

    takze jedine realne riesenie je potom macbook air asi,, po pripojeni usb k ipadu ho nezobrazi??? jedine cez itunes? (som novacik)

    #259658
    hatto
    Účastník (Participant)

    ipad nema usb port, nepripojis tam nic, iba ho mozes pripojit k pc. urcite radsej ten air. ako som vravel ipad je skvela vec ale nie na pracu ako hlavny pc

    #259661
    suley
    Účastník (Participant)

    iPad je primarne urceny na konzumaciu obsahu a nie na jeho tvorbu. Cize ako primarne pc urcite nedoporucujem.

    #259662
    juzzek
    Účastník (Participant)

    a neexistuje k ipadu redukcia na usb popripade sd karty? , na internete som sa docital vraj flash sa da rozbehat teda aspon videa, ale ak mam riesit tolko problemov v tom pripade sa asi naozaj viacej oplati air 13 (koli dlhsej vydrze baterie)

    #259663
    hatto
    Účastník (Participant)

    neexistuje, lebo v iOS nemas priecinky s obsahom, ono si to data uklada samo tam kde treba, takze aj keby si zohnal redukciu, nemal by si to kde ulozit

    #259664
    juzzek
    Účastník (Participant)

    ok vdaka za vsetko moje nadsenie rychlo opadlo ale nevadi radsej sa poobzeram po tom airku,, lenze uz davnejsie nebol aktualizovany a vraj momentalna seria ma problemy s prehrievanim

    #259665
    hatto
    Účastník (Participant)

    alebo aj macbook white je super, ja ho pouzivam a nemozem nan nic zle povedat:) z ipadu ti nadsenie nemusi opadavat, je to skvela vec len nie uplne vhodna na to na co si to ty predstavujes, na to potrebujes naozajstny pc

    #259668
    juzzek
    Účastník (Participant)

    ipad ma oslovil hlavne pre svoju mobilitu vydrz a kvantum aplikacii teraz pracujem na sony vaio BZ a pre moje potreby zbytocne velky stroj a ani ta bateria uz neni bohvieco, Takze to air vyhrava hlavne pre svoju velkost hmotnost, vydrz baterie a plnohodnotny os, nepotrebujem zbytocne vykonne pc ked to nevyuzijem. A nosit 15,3 notas na chrbte je uz ina kava. A taky luxus aj ipad aj air to je momentalne mimo mojich financii.

    #259675
    ericek.111
    Účastník (Participant)

    plnohodnotny systém???? tie informacie mas asi z Flaku. tam pisaly ze je to prenosny pocitac s MAC OS X. iPad ma ako iPhone/iPod iOS

    #259676
    termix
    Účastník (Participant)

    Ja som mal tiez podobne myslienky, vsak len browsujem po nete, sem tam nieco napisem, tak mi ipad vystaci. Ale po mesiaci ma to prestalo bavit a pouzivam na pracu normalny notebook.

    #259679
    marek
    Účastník (Participant)

    “redukcia” na usb a citacka sd na ipad existuje pravdaze, ale oficialne to je na pripojenie fotakov (usb) a stiahnutie fotiek cez usb alebo z sd karty. otazka ci s tymto zariadenim vedia robit spravcovia suborov ako ifiles a podobne

    #259728
    ericek.111
    Účastník (Participant)

    mozno by sa dal pouzit iFile zo Cydie

    #259761
    mcgiany
    Účastník (Participant)

    Air je super, kolegovia maju a nebadaju zatial ziadne problemy s prehrievanim.
    Sam som uz uvazoval, ze vymenim dvojicu MBW (kupeny 9/2010) a iPad (kupeny 6/2010) za MBA 11″. :D
    To co robim na MBW mozem robit aj na MBA a tym, ze je maly ho mozem nosit podobne ako iPad.

    #259772
    Lixx
    Účastník (Participant)

    ziadne problemy s prehrievanim air-u late 2010 sa nekonaju. Nove MBP early 2011 sa prehrievaju.

    #259805
    Jaem
    Účastník (Participant)

    air vydrzi polovicu toho, co iPad, teda nejakych 5 hodin.

    #259807
    Jurooo
    Účastník (Participant)

    od kedy mam iPad 2 tak notak bol zapnuty asi 10 minut kvoli iTunes inak pada prachom 

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.