Inteligentné svetlá v byte

Domov Diskusné Fóra Ostatné Inteligentné svetlá v byte

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
 • Autor
  Príspevky
 • #516152
  bawy
  Moderátor

  Zdravím, chcem sa opýtať, či niekto z vás riešil smart svetlo v byte, mal by som záujem o nejakú škatuľku, ideálne aby bola kompatibilná s HomeKit, ale to nie je podmienka, aby som cez iOS (poprípade aj macOS, watchOS) vedel svetla vypínať, zapínať a meniť intenzitu svietenia v jednotlivých izbách. Práve budem riešiť a ťahať novú elektriku v byte, tak preto by som to už rád riešil takto. Chcem sa vyhnúť výpalníctvu menom Philips Hue :) vďaka za všetky info

  #516153
  Anonymný
  Neaktívny

  :-)

  #516154
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

  #516161
  bawy
  Moderátor

  Steve_SK: vďaka, ale žiaden z týchto produktov nie je škatuľka, ktorú hľadám, lebo nechcem si kupovať konkrétne žiarovky, chcem mať možnosť využívať akékoľvek žiarovky (s funkciou stmievania).

  s3030150: nie nie bastliť nechcem :D chcem hotové a funkčné riešenie, že to nebude najlacnejšie mi je jasné.

  #516166
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

  #516628
  Bee
  Účastník (Participant)

  Predam Ti prvu generaciu LIFX, ktora nie je kopmatibilna s HK. 3 kusy. Funguju skvelo(e) bez hocakej krabice. Ale asi nebudu menej vypalne nez PH (jasne, ze sa dohodneme)

  #517011
  bawy
  Moderátor

  Vďaka, takže po zvážení + a mínusov idem do “IKEA Tradfri” vyzerá to na riadnu pecku za smiešne prachy. Parametre žiaroviek sú dostačujúce, a spĺňajú všetko, čo potrebujem (výhoda je podpora do budúcnosti, ohlásená podpora HomeKit v priebehu jesene, cena. Nevýhodu som zatiaľ nenašiel.

  #517026
  Ronald
  Účastník (Participant)

  bawy, nevýhodou je vraj nízka životnosť, častá reklamácia a nefunkčnosť. Práve pre toto ich vraj IKEA priebežne vylepšuje. Asi by som počkal ešte… Okrem toho možnosť napájania vypínača iba batériami je brutálne nepraktické. Aby som menil batérie v každom vypínači dookola a dával pozor na prekážky a vzdialenosť z nich robia pre mňa absolútne nepoužiteľnú vec.

  #517095
  bawy
  Moderátor

  Ronald: mne bohate stačí 2 ročná reklamačná doba :D ostatné má v zásade netrápi :)

  #517474
  Ronald
  Účastník (Participant)

  bawy, vskutku más pravdu :D Len ja by som na to nemal nervy… :)

  #517475
  bawy
  Moderátor

  čo sa týka vypínačov, budem to riešiť cez HomeKit, vypínače budú volakde odložené. Tie neplánujem používať

   

  #521129
  bawy
  Moderátor

  update:

   

  Nakoniec som svetlá v byte vyriešil cez riešenie “broadlink”

  Najprv som v byte vymenil vypínače za tieto wifi dotykové vypínače (k dispozícií sú 1,2 a 3-okruhové). K ním je potrebné zakúpiť wifi/IR bránu.

  Celé riešenie bolo veľmi lacné. (Vypínač 25-29€ podľa počtu okruhov, Brána cca 45€). Potom som cez Mac spustil server na ktorom beží “homebridge”, čo je služba, aby sa premostil broadlink na siri. Teraz mám cez hlasové povely zapínanie svetiel, TV, Veža atď.. Išlo by to aj bez toho serverovho riešenia (broadlink má vlastnú appku), avšak siri prináša úplne nové možnosti /apple watch, homepad etc../ Ak by niekto z vás chcel ísť do niečoho podobného, rád poradím.

  #521131
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

  #521132
  bawy
  Moderátor

  433, mám to zatiaľ len v 1 izbe, čoskoro pokryjem celý byt, najväčšiu robotu dalo pochopiť rozbehanie servra. Vypínače deklarujú 15m vzdialenosť, čo by malo bohate stačiť.

   

  Čo sa týka komunikácie, všade som čítal že je to jednosmerná komunikácia, ale nejak nechápem, aký je v tom rozdiel. Pre mňa je podstané, že poviem: Hey Siri, Turn on LED, alebo Turn on Light a podľa toho mi zasvieti LED alebo Svetlá, a to funguje dokonale.

  #521138
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

  #521139
  bawy
  Moderátor

  To tvoje je už mimo mňa :D ja som fakt rád že som rozbehal a sfunkčnil ten server, pár hodín som nad tým strávil. Neviem či to nejak kontroluje, ale ide to. Je to dotykový ovládač, žiadne mechanické časti. https://www.dotykovyvypinac.sk/BroadLink-TC2-2-EU

   

  Tak som to vyskúšal, home.app mi ukazoval zapnuté svetlo, fyzicky som ho vypol cez vypínač, a v home vždy svieti ako zapnutý, takže je to jednosmerná komunikácia, ale v zásade to je jedno, len poviem turn on light a svieti :D

  #521140
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

  #521141
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

  #521142
  bawy
  Moderátor

  Ja som našťastie aj bez wifi funkčný, len budem musieť zapínať a vypínať rukou ako v dobe kamennej :D :D je to switch, čo pre homeKit znamená vypni/zapni.

  #521143
  ????
  Účastník (Participant)

  :-)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 25 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.