iMac 24″ white – zobrazovanie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software iMac 24″ white – zobrazovanie

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69656
    vitoo
    Účastník (Participant)

    Toto mi robí moj 3-ročný iMac 24″ biely so Snow Leopardom.
    Má niekto pre mna dobru radu ako tomu zamedzit, pripadne s čím táto chyba súvisí?
    Dakujem

    Screen shot 2010-06-10 at 11.00.20.png

    #213333
    mahomo
    Účastník (Participant)

    no dla mna je to chyba grafiky, nemusi byt zla iba trosku prehriata…..(z toho tepla vonku)

    mal somo podobny problem kedysi na mojom MBP, aj som sa zlakol, ale nakoniec som prisiel na to ze mi to robilo, iba ked som mal spusteny jednu aplikaciu :)

    #213335
    vitoo
    Účastník (Participant)

    men robi aj hned po restarte, potom so vyčstil komp od vsetkeho bordelu pomocou MainMenu tak to na cas prestalo ale teraz znovu a robi mi to vkuse, vobec sa takto neda pracovat…

    #213337
    Keny
    Účastník (Participant)

    to vitoo: toto je chyba grafickeho cipu. uz som sa s tym vela krat stretol, predpokladam, ze tam mas GPU od Nvidie, oni su na toto najnachylnejsie, ati a intel, ked odidu, tak to uz vacsinou nerozbehaju vobec (ostane cierna obrazovka). Vzhladom na to, ze to mas rozlozene do stvorcov, typujem aj na chybu NorthBridge-u. Riesenie je, bud nova maticna doska, alebo najst niekoho kto naozaj vie menit BGA chipy, co na SR som este nevidel, ano su experti co tvrdia, ze to vedia, ale … Vedia to akurat nahriat teplym vzduchom, co je oprava tak na mesiac, a vrati sa to do povodneho stavu. Cely problem je v tom, ze NVidia ma technologicky problem s vyrobou GPU a NorthBrigre-om od 6xxx rady vyssie, to iste je pri 7xxx, 8xxx, 9xxx. Tieto cipy nemaju moc radi zmenu teplot, a to vypinanie a zapinanie. Tym sa rusi struktúra lepenych jednotlivych vrstiev, a druha pricina je nekvalitne BGA spajkovanie, a to bud samotny cin, sposob spajkovania, alebo koncove plosky ci uz na logicboarde alebo na samotnom chipe.

    PS: mozno netreba menit celu dosku len grafiku, pokial je to myslim v MMX slote alebo tak neako sa to vola, to bude podstatne lacnejsia zalezitost, ale ako som pisal vyssie je otazne ci je to na Logicborde alebo sa to da vybrat.

    PS1: a byt moderator, tak tuto temu by som presunul do sekcie Hardware a nie Software.

    #213340
    Sobik
    Účastník (Participant)

    skus si pozriet toto: http://www.zive.sk/ked-umiera-notebook-po-zaruke/sc-3-a-288582/default.aspx
    je to sice na notebooky ale mozno ti to pomoze dalej …. teda dufam

    #213341
    Keny
    Účastník (Participant)

    to Sobik: presne o tom som pisal. Vyrabaju to z nekvalitnych materialov, a v hroznom prostredi… ale cena a kvantita to vsetko pokryje, len skoda ze sa zabuda aj na kvalitu.

    #213392
    vitoo
    Účastník (Participant)

    Dakujem vám vsetkým za odpovede. Vyzerá to tak ze stary dobry iMac pomalicky dožíva. Rozmýslal som este nad tým ze ho skusim rozobrat a prečistit ventilatory alebo ich pustim na tvrdo na plne otačky uvidim čo to spravi. ked tak napisem ako to dopadlo.

    #213413
    macblogger
    Účastník (Participant)

    o chvilu pribudne tema: P: imac 24 surne

    :D

    #213417
    vitoo
    Účastník (Participant)

    haha, to asi nie. je mi luto ho predat, je to fajn kompik. skor ho nejak zachranim alebo dam opravit ako to bude mat zmyslel. a ked budem upgradovat tak ho asi dam niekomu z rodiny:-) inak mam aj MBP unibody a ten zatial vykrýva:-)

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.