iMac 2011: samozapínanie a napájanie USB

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software iMac 2011: samozapínanie a napájanie USB

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #78302
    madmann
    Účastník (Participant)

    1. všimol som si, že sa niekedy iMac počas sleep režimu sám zapína bez toho, aby nabehol displej a po pár sekundách alebo po minúte sa opäť uspí. je to v norme? ide o nejaké plánované čistenie systému?

    2. iMac sa zakaždým po odpojení hocijakého USB zariadenia (tablet, kľúč) sám prebúdza zo spánku. dá sa nastaviť, aby nereagoval na odpojenie? na macbooku pro (late 2009) mi to fungovalo tak, že systém počas sleepu nereagoval na odpojenie USB zariadení a dokonca keď bol pripojený k nabíjačke, tak mi počas sleepu nabíjal iPhone. ani toto sa však na iMaci nedeje. nastavenia by mali byt rovnaké ako na macbooku, pretože som z macbooku migroval na iMac.

    #269012
    raul
    Moderátor

    1, ano
    2, neviem :)

    #269073
    madmann
    Účastník (Participant)

    dík raul, este nikto na doriesenie druheho bodu? ;)

    #269144
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    2, Kazdy jeden Mac co som zatial mal – a to som ich uz mal dost – sa zobudi pri pripojenia alebo odpojeni nejakeho USB zariadenia. Aj ten tvoj MacBook to tak robil len si to mozno uz nepamatas.
    Je to klasicka “Wake on USB” funkcionalita.
    Vo windows to vies cez device manager nastavit (vypnt/zapnut) ale v OSX bohuzial nie.
    Mozes skusit pogooglit “disable wake on usb osx” ze ci existuje nejaky hack ale skor myslim ze nie.

    #270193
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Ja mám nastavené heslo po prebudení. Ak odpojim iPhone od imaca tak len odomna opýta heslo a potom sa asi o 10 sekúnd uspý. Jednoduchá Finta.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.