Hľadám pár programov

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Hľadám pár programov

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Autor
  Príspevky
 • #70075
  Lukáš Raynor Majer
  Účastník (Participant)

  Ako prvý program hľadám niečo na editáciu mp3 tagov, niečo na spôsob Windowsového programu http://www.mp3tag.de/en (iTunes na to moc dobrý nie je a navyše nevie všetky tagy a navyše musím pridávať súbor do knižnice a potom odstraňovať, čo pohodlné, zvlášť pri veľkom počte súborov, určite nie je).

  Ako druhý hľadám konvertor videa. HandBrake mi nevyhovuje. Od konvertora požadujem, aby podporoval veľa video a audio formátov, ide mi hlavne o FLV, WMV, MOV a MP4. Taktiež aby vedel skonvertovať video do vyššieho rozlíšenia/vyššieho bitrate, napríklad aby sa dalo nastaviť, že v danom profile bude vždy konvertovať z pôvodného, nižšieho bitrate, na 600 Kbps. Úplne ideálne by bolo, keby vedel rozlíšiť bitrate a v prípade, že je vyšší ako 600 Kbps, tak by ho neznižoval ale nechal pôvodný, ale to som ešte nikde nevidel. Ďalej, aby sa nebabral do zvukovej stopy vo videu – videl som, že konvertor po skonvertovaní videa v profile pre iPod tú zvukovú stopu zmenil zo stereo na mono alebo znížil bitrate na 128 až 64 Kbps, prípadne to spravilo oboje, čiže video OK, ale zvuková stopa otrasná. Pod Windowsom som používal Total Video Converter.

  Ďalej hľadám riešenie, ktoré mi zmaže e – maily z GMail – u. Viem, že sa dá nastaviť, aby po stiahnutí správy sa kópia zo servera vymazala (mám Mail.app), ale v zložke Všetky správy proste správy ostávajú, zmažú sa len ich “odkazy” zo zložky Doručená pošta. Dosť mi vadí, že musím spúšťam internetový prehliadač a mazať manuálne. Proste mám rád v správach poriadok a ukladám si ich len lokálne, na serveroch e – mailových služieb mám len tie správy, ktoré som ešte neprečítal. Toto mi na GMail – y dosť vadí.

  Díky za každú odpoveď :-)

  P.S.: kedže tieto programy na 100% potrebujem, môžu byť aj platené, ale poprosil by som skôr o free verzie.

  #217225
  R
  Účastník (Participant)

  Na tagovanie skús toto: http://www.jthink.net/jaikoz/ Jaikoz Audio Tagger
  Na video skús toto: http://homepage.mac.com/major4/ ffmpegX

  Gmail – ak dáš vo webovom rozhraní archivovať tak automaticky ti vyčistí aj Inbox v Mail – ak by ti to vyhovovalo.

  #217226
  M!ke
  Účastník (Participant)

  Pri tom gmaily musíš cez web nastaviť, aby sa ti cez imap zobrazovali aj archivované maily. Nájdeš to v Settings -> Labels -> All Mail. Potom to budeš mať všetko aj v Maily. A jednoducho keď chceš niečo archivovať, len presunieš do All Mail a keď definitívne zmazať tak z tejto zložky vymažeš.

  #217232
  krtko.
  Účastník (Participant)

  Na tagy mam dve apps co kombinujem, TriTag a Tagr.

  #217255
  Xorpi
  Účastník (Participant)

  Tagy & poriadok v iTunes:

  SongGenie – http://www.equinux.com/us/products/songgenie/index.html
  TuneUP media – http://www.tuneupmedia.com/index.php

  Konvertor:

  iFlicks
  http://iflicksapp.com/

  #217256
  Xorpi
  Účastník (Participant)

  @nuda7 – osobne si myslím, že nech radšej píše kraviny na blog a má z nich radosť, než by mal šňupať koks za barákom, že…:D

  #217257
  denton
  Účastník (Participant)

  Miky: ty chces konvertovat video do vyssieho rozlisenia/bitrate? A to uz na co? Kvalitu videa tym nezvysis :-) To je ako keby chcel niekto program, ktory mono audio prekonvertuje do priestoroveho zvuku :-). Ale dakujem za skvely vtip, dnes rano som sa na tomto pekne pobavil.
  Co sa tyka HandBrake, tak je to sikovna aplikacia a to aky budes mat zvuk si tiez mozes nastavit. Neviem ci sa tvoj problem so zvukom stal pri pouzivani HandBrake, ale ak ano, tak sa chyba stala u teba, ze si si to poriadne nenastavil.

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.