HDD problém

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software HDD problém

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69613
    johny222
    Účastník (Participant)

    Zdravím, mám problém. Mám 1TB externý HDD. Stiahol som si aplikáciu “Drive genius” sú tam rôzne aplikácie čo by mali pomáhať hard diskom. No a spustil som defragmentáciu toho externeho. Po neakej hodine ukázalo “failed”. No ale horšie je že externý HDD už nieje vidiet pripojený, jedine cez “disk utility” ho vidím, ale ked daám verifi alebo repair, ukáže že je posraný a mám si zálohovať dáta a formátovať ho. No ale presne to by som potreboval – urobiť zálohu. Ale ako ked sa do neho newiem ani dostať. Vie mi s týmto niekdo pomôcť?

    #212705
    macmoravek
    Účastník (Participant)

    Skus to cez windows. Ja som mal nieco podobne a urobil som to cez bootcamp windows 7.

    #212708
    johny222
    Účastník (Participant)

    ked ho pripojim na win, a musim nainstalowat mac drive aby ho vobec windows videl, lebo ja mám externý HDD partíciu naformátovanú na MAC OS journaled. A teda ked ho pripojim tak ho vindows aj tak newidi alebo ak ano tak ukaže že ho mam sformatovať

    #212712
    MarcelM
    Účastník (Participant)

    Skús to cez nejaké linux distro

    #212714
    johny222
    Účastník (Participant)

    Hmm, ale to nemam možnost, nepoznam nikoho kdo má Linux

    #212726
    Peko00001
    Účastník (Participant)

    Disk Warrior

    #212733
    macmoravek
    Účastník (Participant)

    Ja som ho mal na NFTS. Ak je na mc journaled tak potom neviem ako.

    #212734
    johny222
    Účastník (Participant)

    uwidime, skusim ten disk warrior a zajtra sem napíšem či možem plakat za 500GB fotkami alebo sa budem radowat

    #212736
    macmoravek
    Účastník (Participant)

    mne sa stalo ze som si naformatoval pamatovu kartu s fotkami z dovolenky.

    #212737
    johny222
    Účastník (Participant)

    pekne, toto sú fotky aj 15 rokow dozadu, a mám tam plno býwaliek pofotených nahých, tak preto o to nechcem prísť. Nostalgia

    #212740
    mrzo
    Účastník (Participant)

    :-D spomienky blednu, priatelky starnu ale na fotkach je vsetko zive a mlade :-D
    Dufam, ze sa podari obnovit, tych fotiek by bolo skoda :-)

    #212744
    macmoravek
    Účastník (Participant)

    Nahe ex ? To je motivacia ako vysita.

    #212745
    MarcelM
    Účastník (Participant)

    No ponaučenie, externý disk netreba defragmentovať. Hlavne ak je to HFS.

    Inak zaves niečo na net a daj link ak sa podarí. Za to ako sme ti poradili.

    #212849
    dubak
    Účastník (Participant)

    hej da to na net a na druhy den ho uvidime v televiznych novinach ako to bolo posledne s takym pripadom :D

    #212851
    ervin11
    Účastník (Participant)

    zaloha disku? aky problem…

    dd if=/dev/disk[nejake_cislo]s[nejake_cislo] of=[nazov_suboru_v_ktorom_bude_zaloha]

    Pokial ti nie je nieco jasne, tak

    man dd

    #212859
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @ervin11
    Neviem o tom ze by dd vedelo obnovit partition table takymto sposobom. Keby si si precital poriadne celu temu tak vies ze nevie disk ani precitat. Takze dd spravi akurat tak image necitatelneho disku.

    #212879
    johny222
    Účastník (Participant)

    No nič, diskwarrion mi sice particiu oprawil ale podarilo sa mu zálohowat len 3 zložky aj to len serial Simpsnowci, takže fotky pápá. Tušim zawolám každej ex, že sa mi posral disk a musíme to wšetko zasa zažiť a pofotiť. Tak dík Wám wšetkým

    #212882
    Peko00001
    Účastník (Participant)

    su firmy ktore vedia s takychto diskov nejakym sposobom este vytiahnut data, ale je to dost drahe. Pozri na nete. Raz davno kamosovi odisiel disk a mal tam dôlezite data. Vsetky mu zachranili, ale na koruny to stalo ak si dobre pamatam 1 GB = 1000 SKK.

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.