Font Vitesse

Domov Diskusné Fóra Ostatné Font Vitesse

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Autor
  Príspevky
 • #97698
  Niktosko
  Účastník (Participant)

  Caute, potrebujem zohnať font Vitesse. Oficiálne stojí veľa peňazí. Viete, či sa dá niekde zohnať na nekomerčné účely aj za rozumnú cenu alebo prípade, či sa dá zohnať nejaká jemu podobná náhrada?

  #372906
  martingross
  Účastník (Participant)

  Vitesse nie je až taký drahý font, za 199$ dostaneš všetkých 12 rezov. Verzia na nekomerčné účely neexistuje. Treba si uvedomiť že fonty od H&FJ patria k top čo sa dá vo svete fontov zohnať.

  Lacnejšie (nie však rovnako kvalitné) alternatívy dostaneš kúpiť na myfonts.com

  Dôležité je na čo to chceš, aký bude účel toho písma. Ja ho mám tiež a použil som ho už v niekoľkých brandingoch a pracuje sa sním perfektne :) Môžem ti ho odporučiť, nie sú to vyhodené peniaze. Napr. za celú sadu Gothamu som dal pred niekoľkými rokmi celkom dosť, a nepoužívalo ho až tak veľa ľudí, dnes je Gotham nová Helvetica a vidieť ho už skoro všade :)

  #372909
  Niktosko
  Účastník (Participant)

  Bol mi navrhnutý na jednu pozvánku, ktorá sa opakuje vždy s určitými zmenami. Pozvánky potom tlačíme v malom náklade cca 20-30 ks. Je to ako hovorím nekomerčný projekt a kvôli tomu kupovať font za 199 USD je nezmysel. Čiže tam potrebujem dať nejakú alternatívu, ktorá bude zadarmo alebo symbolickú cenu.

  #372940
  martingross
  Účastník (Participant)

  Skús Kulturistu od českého typografa Tomáša Brousila, nie je to úplne totožné z Vitesse, ale je to tiež SlabSerif za 39$ a v plnej podpore jazyka. A aspoň podporíš “lokálnu” typo scénu :)

  http://www.myfonts.com/search/kulturista/fonts/

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.