Final Cut Pro 6 na Lione?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Final Cut Pro 6 na Lione?

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #84696
    mac_iq
    Účastník (Participant)

    Asi je to zbytočné, ale predsa, neskúšal niekto rozchodiť Final Cut Pro 6 / Final Cut Studio 2 na Lione?

    Pri spustení inštalačky systém vyhlási, že PowerPC aplikácie nie sú podporované a hotovo.
    Niečo som kukal na Apple fórach, ale príliš som sa nepohol, našiel niekto riešenie?

    Sú tam o.i. aj kecy o tom že FCP 6 je staré.. Lenže vzhľadom na nevyhnutnú kompatibilitu verzií pri prenose projektov medzi strižňami môže byť nevyhnutnosťou..

    https://discussions.apple.com/thread/3240973?start=0&tstart=0

    #305479
    raul
    Moderátor

    To ani nie je problem final cutu ako powepc procesoru a teda rosseta.

    Tak isto nerozchodis ani ine aplikacie ci hry, ktore boli robene na architekturu powerpc – rosetta sa uz neda doinstalovat a teda jedine mozne riesenie je bud nainstl SL alebo jeho virtualizacia.

    Asi tak pred dvoma mesiacmi som skusal nieco najst, nieco, co by mi na lione rosettu umoznilo, nejaky jej port zo sl, ale nic som nenasiel :(

    #305481
    mac_iq
    Účastník (Participant)

    Nojo, to s rosettou som uz videl, ale nikto to pokial viem nerozchodil, dokonca aj riesili doinstalovanie zo SL, ale myslim ze to aj tak neslapalo.. Boli tam potom este nejake prikazy cez termix, ale v zavere aj tak nic, je to dost pruser od apple, ale co uz.. :((

    Prave preto som to tu nadhodil, ci niekto nenarazil na funkcne riesenie.

    Co je dalsi pruser je, ze nove Booky uz idu s predinstalovanym Lionom, bez instalacneho DVD a neviem ako je to s lincencovanim SL instalaciek, pokial mam install k iMacu, mozem ho pouzivat aj na MBP?

    Kazdopadne diki.

    #305493
    miskosvk
    Účastník (Participant)

    mac > bez dvd je to asi preto, lebo je tam funkcionalita restore cez net, resp. tusim aj vytvorenia media. Myslim tiez, ze jedno CPU-Drop in DVD nemozes nainstalovat v druhom pocitaci, len v tom s ktorym bolo dodane. Ak si kupis origos retail instalacku SL tak to nainstalujes hocikde.

    #305496
    mac_iq
    Účastník (Participant)

    No, to je mi jasne preco sa dodava bez DVD, kedze Lion robi aj disk repair virtualne, z nejakej particie kde je system. Len ked chcem ist naspat na SL koli bugom ako je tento, tak som v prdeli a install SL je z krabice k inemu Macu.. Tak si mozem kupit Retail SL koli downgradu nevyhnutnemu koli nefunkcnosti jednej zo zasadnych Mac aplikacii na novom OS hehehe :)) ppc

    #305497
    raul
    Moderátor

    No, ono to vobec nie je zasadne :) To sa zase nezhodneme…

    #305498
    mac_iq
    Účastník (Participant)

    Nechcem sa tu dotahovat, Mac je pre mna workstation na editing a grafiku..
    Myslim ze Fcp sa do tohto rozhodne rata a je to produkt Applu, nie Adobe ani Avidu.
    Hladam tu riesenie to je podstatne.

    #305532
    raul
    Moderátor

    Jasne, ale nerozumiem preco nie upgrade. Ci tazka zmena? Vyhovorky :)

    #305536
    Lemmy
    Účastník (Participant)

    inac…Final Cut X Express nepostacuje? cca 130 euri. A rozdiel je zrejme len v obmedzenejsom pocte Audio a Video channelov

    #305552
    mac_iq
    Účastník (Participant)

    To som písal v entry príspevku, podobne ako u Premiere a After Effects, vyšší projekt už neotvoríš v nižšej verzii a u nás, zatiaľ čo som sa stretol tak na 90 percent postprodukcie sa ide na na FCP6, myslím teraz mimo Avidy, Vegas a ostatné.. Je ešte nejaká možnosť obísť to cez XML alebo EDL, ale neviem čo to spraví, pokiaľ máš naložené filtre, efekty, spomaľovačky a pod..

    Final Reason: potreba migrácie projektov medzi rôznymi pracovnými stanicami.

    Je to v každom prípade komplikácia no to je jedno, aspoň si pokecáme, prípadne sa to skončí pri tom, či nepredám nový MBPro za 500 euri všakže :)))

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.