downgrade

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software downgrade

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106444
    sa
    Účastník (Participant)

    zdravim
    potreboval by som poradit aso by som mohol urobit downgrade z el captain spat na yosemit.
    dakujem

    #411196
    shadower
    Účastník (Participant)

    stiahnes yosemite -> instalacne usb -> zaloha -> format hdd -> instalacia yosemite z usb …na nete je kopa navodov

    #411197
    ????
    Účastník (Participant)

    shadower: si zabudol na restore :D

    #411200
    sa
    Účastník (Participant)

    dakujem. len som sa preistotu pytal. ze ci to je rovnake ako pri inych.
    A keby som moc pekne poprosil nemohly by ste mi napisat kusok podrobnejsi navod ?:)
    este raz dakujem

    #411201
    motyl
    Účastník (Participant)

    sa: prečo chceš ísť naspäť na Yosemite? Keď sú na Captain pozitívne ohlasy?

    #411202
    JFK.
    Účastník (Participant)

    tak toto už je naozaj nad moje chápanie… normálne som zvedavý aký dôvod uvedie, že prečo dáva downgrade

    #411207
    sa
    Účastník (Participant)

    outlook v troskach, total finder nepouizitelny, baterka mi klesa rychlostou svetla, vo findery sa same odseba menia nazvy zo slovenskeho na anglicky jazyk , prehrieva sa a huci non stop. Chapes uz ? :)
    nech robi apple co chce ale finder sa ani nepriblizuje k totalfinderu. mailovy klient applu je slabucky jak caj a neda sa s nim robit ( outlook je bohuzial stale lepsi ) atd. a nebude to len mojim macom.

    #411209
    JFK.
    Účastník (Participant)

    anglický jazyk je top… slovenčina je úbohá – a ty to vieš, takže buď rád.

    baterka by ti nemala klesať, nemá žiaden dôvod – niečo máš zle. – pozri Activity Monitor, indexáciu a či ti nesťahuje niečo Photos alebo iTunes permanentne v pozadí.

    prehrieva sa a hučí kvoli tomu istému procesu, ktorý vybíja baterku.

    outlook je microsofťácky produkt, tie na Macoch nemám rád, ale budíššš… takže pozri sa na najnovší Office a sprav si prosím ťa update, myslím, že na to kašleš a nemáš update MS Office. – na 90% bude tam pes zakopaný, a aby som dokončil svoj preslov, 90% používateľom plne stačí Apple Mail klient a ak nie, tak si nájde nejakú alternatívu, je mi lúto že si sa fixol na MS produkt, každopádne urob čo som napísal vyššie a neplač jak decko hneď druhý deň po nainštalovaní El Cap —- je to veľmi dobrý OS X a nezaslúži si urážky. (veď sa len pozri ako plynule ti ide About This Mac !!!!!!! )

    + sprav reset PRAM + NVRAM (ohladom tých procesov a tak) a sprav všetky dostupné aktualizácie všetkých Appiek.

    To, že sa ti Finder nepáči je bohužial fakt, ktorý budeš musieť akceptovať… osobne som sa nezamyslel niekedy, že by som hľadal iný “prieskumník”.. vlastne som ani nepočul o alternatívach.
    ~To ale neznamená, že Lukáš nepočul, kedže Lukáš je miestny guru čo sa týka priečinkového systému suborov, určite má v rukáve nejaké eso.

    #411212
    sa
    Účastník (Participant)

    tak je to v poriadku. ked je aj lepsi. :)) photos nepouzivam. ( mam asi dve fotky ) itunes takisto. ( odvtedy co prisiel apple s lopatou tak som s ufonmy skoncil )
    mail client apple ma rozhranie ako keby ho kreslilo nejake dieta a ten calendar to je katastrofa. preto pouzivam outlook lebo je tam aj kalendar co je na urovni.
    raz vyskusaj total f. a hned uvidis rozdiel.

    ALe mas pravdu este vyskusam tie resety a ak to nepomoze tak downgrade. aj ked yosemite tiez nie je ziadna vyhra tak je zatial 100 krat lepsi.
    thanx

    #411213
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Našiel som instal USB Liona, chceš ?

    #411214
    Gren093
    Účastník (Participant)

    Chyba asi nebude na strane Applu ked vacsine ludi El Capitan zrychlil system. Mozem sa spytat na akej masine to mas rozbehane?

    #411215
    ruidos
    Účastník (Participant)

    Chlopi súhlasím s vami. El Capitana ešte nemám inštalovaného , ale všade len dobre ohlasy. Čiže verím že je OK.
    Ale toho Liona vážne mám :)

    #411217
    ????
    Účastník (Participant)

    A zaujimal si sa aj o to, ktory proces ti to vyziera?

    #411271
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ono, vieš kde je chyba? Chyba je tam, že síce si si kúpil Mac z nejakého zatiaľ neznámeho dôvodu. No tlačíš naň nasilu všetko to čo má windows a tým nemyslím len MS appky.

    Ty proste ideš windows filozofiou a všetky zlozvyky si si doniesol do OS X a to je tá chyba o ktorej píšem.

    Aby som to aj podložil.

    Súborový systém je mŕtvy a každým rokom bude mŕtvejší, blbosti ako “windows priekumník” či alternatívy total comandru z Windows sú úplne mimo používanie OS X. Načo ti je OS X, keď tam je*eš windows funkcie? OS X funguje na inom princípe, Finder je úplne easy, customizovateľný a intuitívny spôsob k správe tých pár súborov. Len zlozvyk a komplikácia z windowsu.

    Photos nepoužívaš? Každý má predsa fotky, nechápem, kde ich teda máš? Prečo nepoužívaš to čo ti dáva Apple? opäť komplikácia a zlozvyk. To isté iTunes.

    Kalendár a Mail – áno, nemajú tlačidlo na každú blbosť ako outlook, kde sa bez tlačidla človek nezaobíde, pretože je to totálne neintuitívny soft. Apple ide cestou jednoduchosti a naopak poviem, že rozhranie má asi najjednoduchšie a najlepšie s pomedzi všetkých mailov čo som videl. Nemá 500 tlačidiel, ale stále je plne funkčný, jednoduchý a hlavne intuitívny, ponúka aj pokročilejšie možnosti. Načo 500 tlačidiel, keď sa maily dajú písať a príjimáť aj za pomoci dvoch. Keď si Mail.app porovnám s Outlookom, tak to nikto nemôže myslieť vážne, že vypadá a obsluhuje sa lepšie. Opäť zlozvyk z windows a komplikácia a škoda nevyužitého potenciálu Macu.

    Sorry že rýpem :)

    #411274
    sa
    Účastník (Participant)

    a praveze na win som nikdy outlook nemal :) vo vela veciach mas pravdu ale ja mac pouzivam ako pracovny nastroj nie na zabavu. (bez urazky) bez kalendara sa ani nepohnem a je rozdiel pisat do normalneho rozhrania ako do mini okienka a ked si otvorim cely mesiac tak je to pekne vidiet..a je to prehladne atd.

    dost casto presuvam subory a na findery sa to proste robit neda. preto total f. alebo forklift.

    kazdy ma fotky ale ja nie. ( ufon uz nemam lebo odmietam nosit lopatu ) nerobim si selfíííííčka ani nic podobne.
    takze si nemyslim ze mam nejake zlozvyky z winu len pouzivam veci , ktore su dobre aj aj…

    Kazdopadne YOSEMITE je uz spat. pockam ky vide nejaky 987 update na kapitana a potom sa mozno k tomu vratim.
    p.s. pomaly zacinam suhlasit s ludmi ktory hovoria ze Steve sa v horbe obracia…..

    nerypes…pohoda…
    thx

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.