Dobry firewall

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Dobry firewall

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
 • Autor
  Príspevky
 • #59642
  howoarang
  Účastník (Participant)

  Zdravim, pouzivate vo svojom systeme nejaky Firewall okrem vstavaneho firewallu?
  Cital som na dsl.sk, ze vstavany firewall ma vazne chyby. Tak by som prosil o radu, ci je dolezite mat nainstalovany iny Firewall.

  #136779
  XcoRpi
  Účastník (Participant)

  Redakcia DSL.sk sú s prepáčením magory. Oni o Mac OS X skutočne moc nevedia, nevedia jeho stavbu a podobne. Mac OS X je Unix, ktorý je sám o sebe kvalitný firewall, to čo je v Leopardovi byť už lepšie ani nemôže. Ak nastavíte voľbu:

  “2. Allow only essential services:

  This is the most conservative mode. Mac OS X will block all connections except a limited list of services essential to the operation of your computer.

  The system services that are still allowed to receive incoming connections are:

  configd, which implements DHCP and other network configuration services
  mDNSResponder, which implements Bonjour
  racoon, which implements IPSec”

  K tomu zvolíte Stealt mode, tak už neviditeľnejší nebudete ;) Zo stavby tohto systému sa i tak útočník nikam nedostane a služby môže maximálne tak “vidieť” – a to (iba pri extremnom snažení) nie už do nich zasahovať. Toto skutočne nie je Windows…

  http://forum.www.macblog.sk/post/35430/

  #136786
  gs_peter
  Účastník (Participant)

  vazna chyba je citat DSL.sk
  muhehe

  #136788
  krtko.
  Účastník (Participant)

  Ale tak zase popravde nie je to az tak zle. Je dobre, ze maju snahu pisat aj o inych os ako widlach. Autorov treba v diskusii trochu umravnovat, akurat nie nejak knfrontacne aby z toho nevznikla diskusia ako medzi hulanom a za rok vykvasenym linux “guru”.

  #136810
  Aleks
  Moderátor

  Mac OS X 10.5.0 mal možnosť vo firewalle “Block All” (alebo niečo podobné), no iChat a Safari fungovali daľej (ostatne keby sme chceli zablokovať všetko odpojíme sa z internetu, nie?). Toto bolo masívne skritizované, skopírovali si to všetky antiapple blogy (juchú našli sme “chybu” v Mac OS X, pome do nich) a tak hneď v daľšom update možnosť premenovali na “Allow Only Esential Services” a všetko je v pohode. Predpokladám, že článok z dsl pramení z tadiaľto.

  Žiadny firewall nepotrebuješ, je to rovnako potrebné ako antivírus a program na odinštalovanie aplikácii. Na špeciálne potreby je tu soft Little Snitch.

  #136820
  howoarang
  Účastník (Participant)

  Aleks

  Ako mam chapat tvoju odpoved: “Žiadny firewall nepotrebuješ, je to rovnako potrebné ako antivírus a program na odinštalovanie aplikácii. Na špeciálne potreby je tu soft Little Snitch.” ????

  Myslel si to tak, ze vstavany firewall mi uplne postaci, a nepotrebujem antivirak a soft na odinstalovanie aplikacii ???

  #136821
  Aleks
  Moderátor

  Presne tak som to myslel: to sú totiž veci po ktorých sa zháňajú nový užívatelia macov ale neskôr zistia, že sú zbytočné. Mac OS X nie je Windows.

  #136822
  bawy
  Moderátor

  welcome to mac world :D

  #136823
  howoarang
  Účastník (Participant)

  Dobre. diki za info ;-)

  #136836
  Vojtin
  Účastník (Participant)

  Já mam ve firewallu zaškrtnutou poslední volbu, aplikace si o přístup k netu řekne, stačí jí jednou povolit a pamatuje si to.

  #136859
  krtko.
  Účastník (Participant)

  Jj. Tiez pouzivam ten aplikacny FW. A ked potrebujem nieco testovat tak si urobim script pre IPFW. Aj tak vsetky tie “klikacie” (a niekedy dost drahe) FW su iba gui nadstavba nad IPFW. Teda aspon som zatial nevidel nic s vlastnym FW jadrom.

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.