CrossOver a Win office 2007

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software CrossOver a Win office 2007

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65452
    MarcelM
    Účastník (Participant)

    Po nainštalovaní CrossOver a do neho som spravil Bottle s Win XP všetko ide ako má len mám jeden problém.

    Zdá sa to triviálne ale bez toho sa jednoducho word nedá používať. Ak dám slovenskú klávesnicu tak mi to nič nerobí pri písmenách s diakritikou “ýáí” ide, ale “ľščťž” nejde a nejde ani dať dĺžeň a mäkčeň pomocou ” ‘ˇ “. Nechce sa mi preto mať win nainštalovaný cez paralels ? Nejaké riešenie ?

    Našiel som toto, ale to na Macu neviem nájsť to je návod na Lin a je to úplne inak.
    http://www.codeweavers.com/support/docs/crossover-standard/faq#id2500353

    #183515
    morph
    Účastník (Participant)

    Zdravim

    mam presne ten isty problem…ozaj tu nie je nikto kto by vedel poradit?

    diky moc

    #183521
    bawy
    Moderátor

    Ja som to cez crossover nainštaloval, a ide to 100% bez problémov. Divné.

    #183523
    fifuk
    Účastník (Participant)

    Ja mam presne taky isty problem ako aj vy… skusal som to riesit uz viackrat no nepodarilo sa…

    #183531
    Sali
    Účastník (Participant)

    tiez som mal ten isty problem, tak som presiel na neooffice, aj ked ma to celkom nahnevalo, bo mam kupeny original office a nechce sa mi len kvoli tomu chodit stale do winu :-/

    #183543
    igino
    Účastník (Participant)

    Mne malé písmená s diakritikou idú, takže som nadšený CrossOver nainštaloval, nahodil legálny MS Office 2007 a hccel som sa tešiť. Prešlo ma to keď som zistil, že neviem rozbehať diakritiku na písmenách veľkých. Takže to išlo preč, nahodil som VirtualBox, doň WinXP a tam Office.
    Ak niekto poradí, ako na tú diakritiku, budem vďačný aj ja.

    #183545
    bawy
    Moderátor

    Napíš si text v text edit, a potom už len cmd+C a vo worde ctrl + V a potom už len edituješ, inak to nevidím, i keď by potešilo :)

    #183546
    igino
    Účastník (Participant)

    bawy: to ma nenapadlo, truhlika. vyskusam. dakujem.

    #183549
    t6mas
    Účastník (Participant)

    Ja som mal zase problem s pluginmi typu MathType – nepodarilo sa mi ich nainstalovat aj ked som instaloval do rovnakej flasky..
    Rozchodit plnohodnotny Office na Macu pre PRACU (makra, diakritika, kontrola pravopisu, mathtype…) je takmer nemozne. Switcheri priravte s na komplikacie a velke sklamania!!!

    #183646
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Problemom je zastarale prostredie X11, ktore Apple bundluje s Mac OS X.

    Nainstalujte si novsiu verziu, ktora problem riesi:
    http://xquartz.macosforge.org

    #183654
    jeeff
    Účastník (Participant)

    Ja ked som to testoval tam som mal problem vtedy, ked som nemal na prvom mieste SK locale. Prejdi do System Preferences, nasledne Language & Text a tam v zalozke Language MUSIS mat Slovencinu na prvom mieste (jednoducho ju chyt a presun hore). Potom mi to uz fungovalo. Akurat co si pamatam, tak bol problem v tom, ze ak mal subor v nazve diakritiku tak to nejako blblo (neslo otvorit), mozno to uz ale aktualne ide.

    Tento postup som skusal este na Office 2003, predpokladam ale, ze problem to je podobny.

    #183865
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    jeeff: moze to fungovat, problemom je ale stare X11, ktore nevie mapovat klavesnicu v X11 podla klavesnice v Mac OS X…

    Staci update a zrazu vsetko ide ako ma, vratane diakritiky a OpenGL…

    #183914
    raul
    Moderátor

    Skusil to niekto?

    #186915
    zoleesever
    Účastník (Participant)

    Zdravim.Možno Vám pomozem.Stiahol som Crossover language tool 1.1.Nahodil som a všetko funguje.
    http://mac.softpedia.com/get/Utilities/CrossOver-Language-Tool.shtml

    #186920
    fifuk
    Účastník (Participant)

    Mne to nepomohlo… :(

    #195726
    mychaello
    Účastník (Participant)

    ten crossover by som potreboval ako sol, ale asi z toho vela nebude :(

    stiahol som si trial verziu a nainstaloval do toho Office2007, vsetko vyzeralo ok az na:

    – nie je mozne rozbehat Instant Search v Outlooku [doinstalovat patch sa neda, nepodporuju to]
    – nie je mozne importovat certifikat .pfx
    [odporucaju to importnut cez IE6, ten vsak nejde instalovat do tej istej bootle [winxp] ale vraj vyzaduje novu s win98 … slak aby to … a do IE7 to importnut tiez nejde … grrrrrr]
    – ten problem s diakritikou spominany vyssie sa mi podarilo odstranit az po naintsalovani Language Tool-u [ale ked pisem text, tak pismena s diakritikou su hrubsie ako bezne pismo, tlac som neskusal …]
    – a dalsi bod – mrzne to … ale neskutocneeee …

    tak som sa tesil, ze kupim crossover a vsetko bude v poho, v korporatnej sieti nebudem zavilak od widlous :(

    aaaaaaaaaaaaa

    #195809
    raul
    Moderátor

    minimalne na 2003 offcie je crossover dobry… ale mohli by na tom zamakat, to je pravda..

    #195854
    mychaello
    Účastník (Participant)

    raul vdaka za hint … ale aj tak:

    zmazal som bottle a dal novu instalaciu tentoraz s Office2003 a vsetko je rovnake akurat ze:

    – nemusim riesit Instant Search [vymozenost Office2007]
    – problem s dikaritikou neviem v tejto verzii vyriesit ani cez Language Tool
    – importovat kluce je nadalej nemozne :(
    – instalacia IE6 sa neodporuca pre tuto bottle [dalo to do win2000] aj tak som to riskol, vsetko zbehlo ako ma, IE sa tvari ze funguje, no tie kluce tam importovat proste nejde … a pritom export som robil tiez na IE6 ale pod windows

    takze pre mna ani 2003 ani 2007, nuz skoda … chcel som dat chlapcom zarobit, ale za takyto “paskvil” [v sucasnosti … snad do buducna?] vyhadzovat peniaze nebudem. pre mna to je nefunkcne :(

    stve ma to! keby to fachcilo to by bolo skvele, hmmm

    #195911
    raul
    Moderátor

    no, tak to je mi luto… Ja som take veci nepotreboval zatial… Ale vravim, snad na tom zapracuju, lebo keby fungoval office na macu na 10percent…

    #196726
    babo
    Účastník (Participant)

    mychaello: tak mozno ste si niektori precitali trebrs na superapple, vcera vysiel Crossover 9.0 a sustredili sa hlavne na to, aby fungoval Office 2007. Ohlasy ludi su zatial viac ako dobre.

    Co pojde importovat kluce, to uz je otazka, ale snad by si sa mohol dokcat uplnej nezavislosti na Windows OS :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.