Boot Camp

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Boot Camp

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #85338
    mato1
    Účastník (Participant)

    Ahoj.
    Je to Boot Camp dobra vec??? Nepojdu mi cez to virusy z WIN na OSX??

    #308465
    Jurooo
    Účastník (Participant)

    skus Parallels desktop :P

    #308466
    iUser
    Účastník (Participant)

    BootCamp je zatial najlepsia alternativa ako win nainstalovat na mac. Skusal som Parallels Desktop, Vmware som dokonca aj kupil a vratil som sa k BootCamp. Bohuzial, moze hovorit kto chce co chce, potrebujem to na 3dsmax, na BootCampe mi bezi najlepsie, je narocny na graficku kartu a kedze BootCamp vyuziva grafiku ako plnohodnotny komponent macu, Vmware alebo Parallels ma nepresvedcil.

    Jedina nevyhoda u mna je to nepohodlie, musis vzdy na zaciatku prepinat operacny system, co je dost na prd.

    Inak data sa daju lahko zdielat, budes mat na ploche v osx hdd z win, takze z tadial si mozes vytiahnut data napriklad z dokumentov alebo ich naliat z osx do win.

    win na macu pouzivam iba na pracu s 3D, sem tam google, na osx nemam ziaden virus. zatial vsetko po takmer dvoch rokoch slape, dokonca aj po lion update, ani sa to nejako vyrazne nedotklo win particie.

    iba subjektivny nazor

    ale samozrejme zalezi na co to potrebujes, ak to chces mat z nostalgie k soliteru vo win, staci ti parallels :)

    #308467
    mato1
    Účastník (Participant)

    A hry?? IDU na to Windowsacke hry?

    #308470
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    A preco by nemali? Logicke je ze windovsacke hry pojdu na operacnom systeme Windows.
    Ak nainstalujes windows cez bootcamp a nie cez Parallels alebo Wmware co je virtualizovany system, mas windows akokeby si ho mal na obycajnom PC cize plne vyuzitelny vo vsetkych smeroch.

    #308471
    iUser
    Účastník (Participant)

    Ak ide o hry asi podla narocnosti hry, vyskusaj trial verziu parallels, nainstaluj a uvidis aka je hratelnost.
    Nainstaluj bootcamp, nainstaluj hru a uvidis :), hry nehram neviem ti poradit.

    Ako pise eraserv6, ak budes mat win na osx alebo macu, pojde tam vsetko co je napisane na windows, zalezi iba od narocnosti, cez BootCamp ako plnohodnotny system, ti to dovoli vyuzivat v hrach naplno graficku kartu, lepsie detaily a high nastavenia hier.

    #308473
    mato1
    Účastník (Participant)

    Je Boot Camp zadarmo?? Poslite mi link skadial ho stiahnut.

    #308474
    iUser
    Účastník (Participant)

    BootCamp je zadarmo. Ak mas starsi system ako lion a mas leopard, snow leopard mas to na instalacnom DVD, ktore si dostal s macom.

    Tu je navod na instalaciu
    http://manuals.info.apple.com/en/boot_camp_install-setup.pdf

    #308475
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Applications – Utilities – Boot Camp Assistant.app a riad sa instrukciami.

    #308476
    mato1
    Účastník (Participant)

    Dobre mam ten Boot Camp Assistant na lione a teraz co??

    #308477
    iUser
    Účastník (Participant)

    Tak urobis to iste ako napisal eraserv6, spustis BootCamp asistenta a on ti uz povie. Bude treba aby si bol pripojeny na internete, on si stiahne vsetky ovladace (grafika, zvuk, wifi, ….), vlastne to co pri lione nieje, kedze vymysleli iny sposob instalacie, predtym ovladace na win boli na DVD, teraz si to lion cez BootCamp asistenta stiahne z netu.

    #308481
    mato1
    Účastník (Participant)

    A musim si k tomu stiahnut WINDOWS 7 alebo ho tam uz mam??

    #308483
    iUser
    Účastník (Participant)

    Ten tam nemas, treba kupit.

    #308488
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Len dodam, ze Parallells Desktop vie spustit virtualizovany Windows nainstalovany na BootCamp partici. To znamena, ze mas plnohodnotny Win na samostatnom oddieli, ale mozes si ho zapnut narychlo bez restartu v okne. Nevyhoda: nepodporuje to suspendovanie.

    #308594
    lopez453
    Účastník (Participant)

    mato1: jednoducho povedane Boot camp ti spravi to ze sa tvoj mac tvari ako bezne PC uz od zapnutia.

    Boot camp asisant je aplikacia ktora ti pomoze rozdelit harddisk na 2 casti. Jednu pre mac a druhu pre windows. Tak isto ti pomoze stiahnut ovladace ktore ulozis napr na usb kluc.

    Potom vlozis do mechaniky dvd windows, restartne sa pocitac a windows instalujes normalne ako na beznom pc.
    Po nainstalovani windows vlozis USB kluc s ovladacmi a nainstalujes ich vo windows.

    Pri starte/restarte mac-u staci drzat ALT a mozes si vybrat ci chces nastartovat MAC OS X alebo WINDOWS.

    Podobne ako maju ludia na beznych PC napriklad windows XP a 7 pripadne windows a linux a vyberaju si pri zapnuti pocitaca ktory system chcu pouzivat.

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.