Blokovany iPhone 4

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #100368
    Monushka
    Účastník (Participant)

    Ahojte, potrebujem radu. Rozbil sa mi skoro dvojrocny htc, tak mi doniesla sestra iPhone4. Nejde mi v nom simka. Zistovala som si to a mobil je blokovany. V krajine, odkial ho mam ho uz nemaju ulozeny v databaze u operatora nakolko ma telefon 4 roky. Nechcem donho vela investovat, mam v plane ho mat tak max jeden rok. Ale je brutalne zachovaly. Vypada ako novy. Viete mi poradit ako ho odbloknut za co najmensiu cenu? Pripadne zadarmo, mobil uz davno splnil operatorovi dvojrocnu viazanost… Dik za akukolvek radu.

    #383641
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Operator ho nemusi mat v databaze aby ho odblokovali… Je blokovany na konkretneho operatora a ten by mal kontaktovat Apple so ziadostou o odblokovanie. Cize, ak je telefon blokovany napriklad na O2 Uk, tak napis anglickeho O2 email so ziadostou o odblokovanie. Malo by im staci EMAI telefonu.

    #383644
    Monushka
    Účastník (Participant)

    Tak ja mam orange. A blokovany je na orange swisscom. Takze staci ked pojde sestra do orange u nich a odblokuje to alebo mi to urobia aj na svk?

    #383647
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    predpokladam, ze Orange Swisscom na slovensku nenajdes, takze tam mozes poslat email, alebo ist osobne…

    #383649
    Monushka
    Účastník (Participant)

    Dakujem za radu. Dufam ze to nebudu natahovat. A ja som si myslela ze ked aj ja mam orange a aj ten tel.je z orange tak su nejako prepojeny a dalo by sa to aj od nas… Este raz dik!

    #383650
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Logicky by to mohlo byt prepojene, ale zial nie je… Je to ako ked mas jeden pomaranc vo Svajciarsku a druhy na Slovensku. Kludne mozes jeden zjest a ten druhy sa to nikdy nedozvie.

    #383657
    Monushka
    Účastník (Participant)

    Zistila som nove skutocnosti. Iphone nebol kupovany u operatora ale v klasickom elektre ako je napr. Nay. Predajca nemal sajnu o tom, ze mobil moze byt blokovany na nejakeho operatora pretoze nevedel aku simku si tam da zakaznik. Tak teraz som z toho jelen… Ktory operator mi to odblokuje? Ked tam dam kartu svoju, tak si pyta kod a po zadani pise sim karta neprijata.

    #383668
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Predajca ma pravdu… nemoze to byt blokovane na operatora. Sestra si tam zrejme zadala ochranu heslom, aby sa telefon nedal pouzit s inou simkartou. Musi ju tam vlozit a niekde v menu vypnut ochranu kodom.

    #383673
    iTuxx
    Moderátor

    Drevoplech: to je aky druh ochrany? Nejak mi toto u iPhonov uslo.

    #383677
    P4r4doX
    Účastník (Participant)

    Ja by som to tipoval na zle orezanu SIM ?

    #383724
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Uz dlhsie nemam iphone, tak si nie som uplne isty a vystriedal som veeelmi vela telefonov, cize si to mozno aj pletiem. Ale mal som taky pocit, ze je moznost nastavenia na dotazovanie kodu pri vymene SIM karty.

    #383778
    iTuxx
    Moderátor

    obavam sa ze si to asi fakt pleties s inym telefonom, iPhone tuto ochranu nema. Pokial si dobre pamatam, mali to volakedy symbianove Nokie. Teraz som to uz davno u ziadneho telefonu nevidel.

    #383795
    strycek2
    Účastník (Participant)

    súhlas s iTuxxom, iPhone nemá kód na blokovanie s jednou SIM, to som videl naposledy keď som pred 2 rokmi odkladal moju nokiu e90 do poličky :-)

    #383802
    Drevoplech
    Účastník (Participant)

    Mali to napriklad aj vsetky Siemens telefony… Tie som testoval pred vypustenim na trh a robil som aj helpdesk pre zakaznikov. Vela ludi sa stazovalo, ze kupili second hand telefon blokovany na konkretnu SIM kartu. Asi to mam odtial zafixovane :)

    Strycek2, inak nahodou Nokiu 7110 alebo 8110 v policke nemas? Uz dlho zhanam, ale nikto nepredava za symbolicku cenu :)

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.