Blikajúci otáznik, nefunguje ani inštalácia Mac OS X Lion

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Blikajúci otáznik, nefunguje ani inštalácia Mac OS X Lion

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
 • Autor
  Príspevky
 • #98335
  Zuzana Pažinová
  Účastník (Participant)

  Ahojte, prosím o radu.
  Včera som sa rozhodla preinštalovať Mac OS X (Macbook air) s tým, že som chcela vymazať všetky pôvodné údaje na PC.
  Postupovala som podľa pokynov a pri reštarte som stlačila Command (⌘) a R. Tam som v časti Disková utilita vymazala Mac OS rozšírený (žurnálový). Vybrala som znova nainštalovať Mac OS X a zadala som inštaláciu. Po chvíľke mi vyskočila chybová hláška a inštalácia nešla ďalej, tak som PC reštartovala, začal mi na obrazovke blikať otáznik. Ako keby PC vôbec nevedel nájsť software ani nič. Tak som sa znova vrátila do inštalácie Mac OS X Lion a znova zadala, tentokrát to inštalovalo celú noc a po inštalácii (keď už bola na 100%) mi vyskočila znova chybová hláška že nemôže nájsť komponenty. No proste nič za celú noc, reštart a zas otáznik. Dá sa to nejako nainštalovať aj z CD, alebo aký postup mám zvoliť, lebo cez voľbu Command (⌘) a R to nefunguje. A netuším prečo mi vyskakuje ten otáznik, asi som niečo zle vymazala? Prosím do radu či s tým treba utekať do servisu.
  *Keď si pozerám Time Machine, je to úplne prázdne, nič, lep prehľadáva. Vyrovnávacia pamäť prázdna, nemám z čoho vybrať žiadnu možnosť. Ten PC ako keby nemal vôbec nič v sebe, žiaden software.
  Ďakujem

  #375646
  Zuzana Pažinová
  Účastník (Participant)

  Jaj, a ešte pred tým mi pár dní stále vyskakovala hláška že je plný štartovací disk, tak som všetko VŠETKO na počítači vymazala, vysypala kôš, ale hláška vyskakovala, aj po vymazaní cookies. Tak možno už tam bol štartovný problém, lebo neviem ako môžem mať plný štartovací disk keď je všetko v PC vymazané…

  #375671
  joer
  Účastník (Participant)

  Skus restart PRAM- sucasne drz P+R+ Jabko+ Alt kym sa neozve znova startovaci zvuk, aj 2 x za sebou. Ked startujes s instal DVD – ide to? Tak ak ano, chod potom do disk utility a daj si opravit Permision a Repair disk. No a ked uz nic nepomoze len cez Disk utility nanovo naformatit disk a dat cisu instalaciu OS s DVD.

  #375673
  joer
  Účastník (Participant)

  Aha pozeram ze to je air, takze instal s DVD len cez externu, pripadne len s USB kluca.

  #375697
  raul
  Moderátor

  otaznik znamena len tolko, ze tam nie je nainstalovany os.

  Teda znova musis premazat disk (cez disk utility) a dat instalovat. Samzorejme, medzitym mozes spravit co pise joer, ale o aj apple hardware test. Pokojne moze byt, ze mas problem s diskom. Standardne instalaicia totiz trva tak 45minut….

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.