Automatické spúšťanie aplikácií pri štarte OSX

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Automatické spúšťanie aplikácií pri štarte OSX

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
 • Autor
  Príspevky
 • #61215
  Anonymný
  Neaktívny

  Neviem nikde v systéme nájsť kde sa dá nastaviť ktoré aplikácie sa mi majú (môžu) spúšťať pri každom novom štarte OSX. Tak napr. nainštaloval som si Skypa, no ten je hneď defaultne nastavený tak, že vždy pri novom spustení systému sa sám spustí. Síce aj keď mac nevypínam často, vždy mi ide v spánku, ale aj tak keď potrebujem reštart pri updatoch alebo pod. sa veľmi neteším tomu keď sa mi takto automaticky spúšťajú aplikácie, ktoré v danej chvíli vôvec nechcem používať..Som si vedomý toho, že sa to niekde v tom Leopardovi nachádza, no neviem sa k tomu aj pri sebemenšej snahe nikde dopátrať, tak dúfam že mi dakto poradí. Vopred ďakujem.

  #148637
  pythoon007
  Účastník (Participant)

  Sys, preferences – accounts – login items

  #148638
  gs_peter
  Účastník (Participant)

  system preferences – accont – login items

  pythoon mas rychlejsie prsty…

  meee

  #148639
  Anonymný
  Neaktívny

  Jasné chalani, vďaka, toto som hľadal! Vedel som ako približne vypadá to okno kde sa to dá vypať, ale tak no zabudol som za posledné 2 mesiace, čo som bol nasilu nútený používať Okná (viď. iná téma s názvom Uloženie kariet pri vypnutí Safari). Aj to tak človeka poteší, keď vidí ako sa druhí predbiehajú pomôcť..Dobrá práca, ešte raz vďaka.

  #148646
  Anonymný
  Neaktívny

  No a hneď tu je ďalší problém súvisiaci s touto témou. Tak som si chcel odobrať ten Skype z toho zoznamu spúšťajúcich sa aplikácií. Bolo tam však aj iTunesHelper, a to bolo označené fajkou. Keďže som sa logicky domnieval, že ak dám mínus tak sa odstráni práve zaškrtnútá app, tak som iTunesHelper odškrtol a zaškrtol som Skype. No a čo sa nestalo, na moju schválnosť že mi to vymazalo opačne. Ako tam mám teraz naspäť nahodiť to iTunesHelper, lebo keď kliknem na plus ako pridať tak ho nikde nemôžem nájsť. Je ho vôbec treba mať zapaté??

  #148649
  pythoon007
  Účastník (Participant)

  A načo ti je ten iTunesHelper, veď to nič nerobí, ked otvoris itunes hore daj volbu help a tam uz uvidis

  #148652
  baltazar
  Účastník (Participant)

  staci aj kliknut pravym mysitkom na ikonu applikacie a dat jej “open at login”

  #148653
  gs_peter
  Účastník (Participant)

  ten iTunes helper nie je taky, ze by si to neprezil a to odfajkovavanie aplikacii neznamena, ze si oznacil nechcene alebo tie co si chcel vymazat, ta fajka je na odsuhlasenie, ze aplikacia bezi na pozadi, ale vymazavas len to, na co si realne klikol a je to patricne oznacene

  #148654
  Anonymný
  Neaktívny

  pythoon007:
  ale načo slúži ten itunesHelper?? Ja sa pýtam preto, lebo bol automaticky nastavený systémom aby sa tak sám spúšťal, no a tak sa radšej opýtam aby to nebolo niečo so systémom a iTunes a nepokazil som tak niečo.

  baltazar:
  no ale keď kliknem na ikonku iTunes ako si mi poradil, tak potom sa bude vždy spúšťat iTunes, a to ja nechcem. Ja som vymazal odtiaľ ten iTunesHelper, a to si myslím že to nie je samotný iTunes, ale nejaká jeho súčasť.

  #148661
  Xavier
  Účastník (Participant)

  iTunes Helper sluzi na detekciu zariadeni, napriklad iPodov, iPhonov atd.

  #148662
  pythoon007
  Účastník (Participant)
  #148664
  Xavier
  Účastník (Participant)

  To nie je ono.
  ituneshelper.exe is a process belonging to Itunes MP3 streaming tool by Apple, which allows you to play MP3’s. This process speeds up iTunes when it starts, and the program also monitors for connected iPod devices. This is a non-essential process.\r Disabling or enabling it is down to user preference.\r

  #148666
  Anonymný
  Neaktívny

  pythoon007:
  tak ako napísal Xavier, nie je to iTunes Help. Toto je normálny proces, nie len okienko s pomocou. Proste chcel by som to nahodiť znova naspäť, no neviem ako..V okne kde sa to pridáva sú len aplikácie, ale to iTunesHelper nikde nie je..Aj keď ho dám do Spotlight-u vyhľadať, tak márne..

  Xavier:
  ale ako to znova obnoviť?

  #148668
  Xavier
  Účastník (Participant)

  Keby si mal Windows tak by si to spravil takto, ze by si si v ProgramFiles vyhladal zlozku s iTunes a v nej by si nasiel iTunes Helper, spustil ho a cez program Autoruns by si ho nastavil na automaticke spustanie.

  #148670
  Anonymný
  Neaktívny

  no ale už mám nový MBP a Windows nechcem znova vôbec ani vidieť..

  #148671
  pythoon007
  Účastník (Participant)

  Zrusil som ituneshelper pri starte a zapojil ipod itunes sa automaticky spustilo a naslo ho aj bez toho

  #148673
  gs_peter
  Účastník (Participant)

  tak si treba otvori iTunes a tam v preferences najst automaticke detekovanie externych zariadeni (iPhone, iPod), tak kukni tam a mas

  #148677
  Anonymný
  Neaktívny

  ok, vďaka všetkým, dúfam že to nebude až taký veľký problém.

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.