Aperture 1.5 – pomalyy?!

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Aperture 1.5 – pomalyy?!

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #55481
    juchachaa
    Účastník (Participant)

    Caute,

    mam problem s fotosoftwerom Aperture 1.5, zkratka -je pomaly! Pozrel som si background TaskList a pekne pockal kym sa vsetko dorobi, po importovani asi 7-tisicovej fotolibrary z iPhoto ‘7 mu to kusok trvalo, procak bol pocas vytvarani Previewov a Thumbnailsov takmer stale na 100-140 %…
    Teraz vsak pri preklikavanisa medzi fotkami/albumami/roll-ami vsetko hrozne trva, aj zmeny na obrazkoch, aj lupa, zkratka akoby nan moj mac nestihal. Zvolil som importovanie styolom “leave images in their current location”, takze mi setko pekne zostalo pod iPhoto library – myslite ze to moze byt dovod ?

    Inak mi to nejde dohlavy, podla info co som nasiel by mal Aperture bezat bezproblemov aj na neintelackych macoch…

    Dakujem vopred za rady ! :)

    (btw: 15″ MacBook Pro core2duo 2.0ghz 2G RAM)

    #111753
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Počuj, jednu vec mi povedz: Ako môže byť procák na 140%? To je akoby som povedal, že som zahral 140% skladby. ;-) Ak máš na to matematické vysvetlenie, sem s ním.

    #111758
    juchachaa
    Účastník (Participant)

    :) ziadny zazrak…keby si mal dvojjadrovy procak a mrkol sa na Activity Monitor tak to vidis sam… ale potesila by ma skor trosku konstruktivnejsia odpoved :( hm?

    #111760
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Počkaj, ja mám dvojjadrový procesor. Viem že tam píše aj čísla nad 100, lenže to nie je 100+% výkon procesoru. Ale ok, nechaj tak. :D

    #111767
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    U dvojjadrovych procesorov je strop 200%, u stvorjadrovych 400%, preto to ukazuje activity monitor takto (myslim ze aj Windows).

    Aperture je skratka taky pomaly (len 2Ghz C2D a len 2GB RAM, plus potrebuje vykonnu graficku kartu). Aj preto vela ludi pouziva radsej Adobe Lightroom (ten bude na tvojom booku “ficat” ako blesk).

    #111780
    juchachaa
    Účastník (Participant)

    hej milan vidim ze sa nerozumieme, racej nechajme tak…
    tak grafiku mam ATI 1600 128mb co sa klasicky do predpolrocnej generacie MBP montovala…boze to predsa nemoze byt malo !?! vsetci pisu ze to bezi rychlucko i na powerbookoch ci macoch ktore maju iba tu Intelacku zdielanu grafiku..
    no stahujem update na 1.5.6, trosku davam nadej tomu este…

    #111781
    juchachaa
    Účastník (Participant)

    a, co vravis nato ze niesu tie pocetne zlozky obrazkov importovane v aperture.library, ale zostali pod iPhoto ?? dik

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.