Ako aktivovat a odblokovat iPhone 4 s iOS 7 blokovany na O2 UK?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Ako aktivovat a odblokovat iPhone 4 s iOS 7 blokovany na O2 UK?

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #100873
    mikus.mic
    Účastník (Participant)

    Zdravim,
    potreboval by som poradit s blokovanym telefonom na O2 UK. Telefon som mal predtym s JB. Poskodil sa vsak displej a po navrate zo servisu je v nom novy iOS a telefon sa chce na novo aktivovat. Pyta si k tomu SIM kartu z O2 UK, ktoru samozrejme nemam. Skusal som uz kontaktovat O2 UK ale tam ma odbili s informaciou, ze o odblokovanie moze poziadat len ten, na koho bol telefon kupeny. A toho tiez nepoznam.
    Vopred dakujem za kazdu konstruktivnu radu

    #386322
    iTuxx
    Moderátor

    potrebujes factory odblok, ktory pre O2 UK stoji cca 40€. Ak je na blackliste, tak o nejakych 20€ viac.

    #386323
    mikus.mic
    Účastník (Participant)

    Volal som do Applu a na blackliste nie je. Co je to faktory odblok a kde sa to robi?

    #386324
    iTuxx
    Moderátor

    vacsinou sa kupuje napr cez ebay. Napr. tu: http://dopice.sk/9Ue
    Su aj lacnejsie, ale tento mam overeny. Je to len na tebe ci chces usetrit za cenu toho ze sa to nemusi dat, alebo si zvolis istotu. Ked je odblok hotovy, potom uz povodnu SIMku telefon potrebovat nebude a aktivujes ho lubovolnou kartou.

    #386384
    PeterHorvath
    Účastník (Participant)

    Nestoji to nic :D ja mam taky isty problem s iphonom 3Gs a kontaktoval som O2UK a povedali mi, že staci zajsť do najbliššej apple predajne a urobia to zadarmo… neviem kolko by to stalo v O2 ale v apple predajni ti to spravia zadarmo … mne to garantovalo samotne O2UK :D samozrejme nesmie byt uz platna 2 rocna viazanost…

    #386385
    PeterHorvath
    Účastník (Participant)

    a tiez nepoznam to povodne cislo, na ktore bol ten telefon brany… uvidime zajtra ked tam pojdem

    #386432
    mikus.mic
    Účastník (Participant)

    No ja som volal do Applu v Nemecku a ty mi povedali, ze to oni nevedia odblokovat, ze to moze len O2? Kde v Apple si s tym bol?

    #386451
    iTuxx
    Moderátor

    Naco si volal do nemecka? Odbloky riesia vyhradne operatori. Dokonca su aj taki operatori, ktori ti predaju telefon blokovany, ale jeho odblok ti uz nezabezpecia (ani pocas viazanosti ani po skonceni viazanosti). A apple ti nepomoze ani s takymto odblokom. Taketo odbloky sa potom vybavuju to velmi tazko.
    Ja na tvojom mieste by som este raz napisal do O2 UK, napisal ze telefon je uz mimo kontraktu, kupeny z ebayu a ze by si bol velmi rad, keby ti pomohli s odblokovanim.
    Ak by si neuspel, stale mozes vyuzit sluzby tretich stran, ako napr tu co som ti poslal vyssie.

    #386466
    PeterHorvath
    Účastník (Participant)

    iTuxx musim sa ti ospravedlniť tak ako aj uživatelovi mikus.mic… v O2UK ma špatne informovali a dnes som obehal v BA všetky predajne apple a pobočky O2 som navštivil 3. Všade mi bolo povedané, že odblok je možné urobiť iba priamo v UK. Ja to idem riešit softwareovým unlockom kedže mám 3gsko. Ešte raz sorry.

    #386473
    iTuxx
    Moderátor

    v pohode, ale SW odblok ti neodporucam. Po jailbreaku ti bude blbnut Safari a ine aplikacie. Samozrejme, aby si mohol 3GS odblokovat, musis naflashovat baseband 5.13.04. Takze nielenze sa s tym poriadne natrapis, ale ani ti to poriadne nemusi ist (restarty a pod). Mal som tu 2ks takto odblokovanych 3GS a zakaznici boli nespokojni, mali rovnake problemy.
    Takze ti pisem dopredu len taky drobny user experience :-)

Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.