AirDrop

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 21 až 34 (z celkového počtu 34 )
  • Autor
    Príspevky
  • #396988
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Mas v tom momente otvoreny finder na zalozke Airdrop? Ak nie, macbook sa neukaze.

    #396991
    majdy
    Účastník (Participant)

    Musíš byť viditeľný pre “všetky” zariadenia a počkať pár sekúnd.

    #397000
    oxxiss
    Účastník (Participant)

    som viditelny pre vsetky zariadenia a ano mam otvoreny finder na zalozke airdrop, preto neviem kde je problem.. kedze ako som pisal.. iphone vidim v macu ale mac v iphone nie :(

    #397015
    majdy
    Účastník (Participant)

    Máš najnovšie systémy? predtým to fungovalo takto všeliako, hlavne na iOS 8.0. Skúšal si reštart oboch zariadení, či to nieje len nejaká chybička?

    #397034
    oxxiss
    Účastník (Participant)

    mam upgrade na najnovsie verzie aj ios aj osx.. len sranda je aj to ze mi divne funguje aj funkcia ze ked daco na macu zacnem mozem pokracovat na iphone ale ked na iphone daco zacnem neviem pokracovat na macu.. tak ja nevie ci mam daco zle nastavene alebo kde je chyba..

    #397078
    JFK.
    Účastník (Participant)

    chalani aj mne to blbne… skúšal som to všelijako, správa sa to úplne nepredvídateľne, občas ho nájde, občas nie, občas aj Hotspot blbne, niekedy nájde iPhone, niekedy nie…

    myslím že to už kua chce ten 8.2 a 10.10.2 s poriadnou nádielkou “release notes”, ktoré budú pekne obsahovať slovo FIX…
    to by mohol byť taký darček od Apple na Vianoce… aby vyšli tie updaty bez problémov a ja by som si otvoril svoj About This Mac a prepínal taby bez lagov…kokos, asi by som sa spravil :D

    #397109
    majdy
    Účastník (Participant)

    :D škoda, že sa About This Mac nedá dať do docku nech máš k tomu okamžitý prístup :D

    Mne AirDrop od 8.1 funguje bez problémov, s hotspotom mám ale rovnakú skúsenosť, keď som ho naposledy potreboval, nešlo to, musel som sa pohrať s iPhonom.

    #397118
    oxxiss
    Účastník (Participant)

    velmi zaujimavu vec som teraz objavil :D ked si na macu otvorim okrem airdropu aj nastavenia bluetooth, v iphone sa mi objavi macbook.. viem nanho aj odosielat, akonahle vypnem nastavenia bluetooth, macbook zmizne z iphoneu.. to tak ma fungovat? :D

    #397120
    MatoKRAL
    Účastník (Participant)

    Funguje mi to presne tak isto s continuity.. :D že keď kliknem na mac-u na ikonu bt, tak mi ide pustiť appku cez iPhone… :D

    #397122
    oxxiss
    Účastník (Participant)

    myslis handoff?? mne vcera islo tak ze co som na macu robil sa mi zobrazilo na iphone a naopak nie.. a dnes zase co robim na iphone ukaze na macu ale co robim na iohone na macu neukaze :D sranda..

    #501094
    MartinS
    Účastník (Participant)

    iMac (21.5-inch, Mid 2011) – El Capitan 10.11.6
    Airdrop nedeteguje žiadne zariadenia (iPhone6, iPAD3). Ked otvorim na iMACu AirDrop, zobrazí sa iba okno s veľkou ikonou AirDrop – žiadne ďalšie ikony, odkazy alebo tlačidlá tam nie sú.
    iMAC - AirDrop
    Na iPhone iMAC vôbec nevidno. Čo s tým?
    P.S. Predsa som nasšiel odpoveď: http://macforum.cz/viewtopic.php?f=20&t=10677#p53618
    Škoda, že to nefunguje, alebo vie niekto o nejakej novinke?

    #501107
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Ale jasné, že to ide. Máš posledné aktualizácie na iMacu aj na iPhone?

    -aha, už som si všimol, že nemáš tú aktualizáciu… no môže to byť tým teoreticky, treba pozrieť kompatibilitu, ale možno El Cap a iOS 10 nejdú dokopy čo sa týka AirDrop…
    -alebo máš “starý” iMac, tiež treba pozrieť kompatibilitu pre iMacy 2011 :D

    Každopádne ten link, čo si postol, je blbosť, normálne môžeš v pohode sharovať medzi iOS a macOS.

    #501122
    MartinS
    Účastník (Participant)

    Tak sa zdá, že to bude tou kompatibilitou iMACu. Na starších verziách OSX to ešte fungovalo.
    iPhone-iMAC kompatibilita

    #501123
    MartinS
    Účastník (Participant)

    Skúsil som ešte nainštalovať ContinuityTool a je jasné, že to u mňa fungovať asi nebude:

    — Initiating system compatiblity check —

    — Hardware/OS checks —
    Verifying Continuity status… OK. OS X reports Continuity as inactive
    Verifying Mac model reference… OK. Known compatible Mac Model detected: iMac12,1
    Verifying Mac board-id… OK. Long board id detected: Mac-942B5BF58194151B
    Verifying OS X version… Warning: This version of Mac OS X (10.11.6) is Experimental! Only partially tested on El Capitan
    Verifying Wi-Fi hardware… NOT OK. An Atheros AirPort card is used, Continuity will not work. An upgrade to a compatible Broadcom card is necessary.
    Verifying AWDL status… NOT OK. Your Wi-Fi card doesn’t support AWDL, and therefore doesn’t work with Continuity.
    Verifying Bluetooth hardware… OK. The internal Bluetooth card is active
    Verifying Bluetooth version… NOT OK. Your hardware doesn’t support Bluetooth 4.0, necessary for Continuity. Current LMP Version=4, expected 6.
    Verifying Bluetooth features… OK. Bluetooth features are currently not compatible with Continuity. This tool can try to fix this.
    Verifying Bluetooth firmware… OK. Bluetooth firmware version: v208 c518
    Verifying Login Item… OK. Login item for Auto Continuity Check is not set.

    — Modifications check —
    Verifying OS kext protection… OK. Kext developer mode is not active. This tool can fix this.
    Verifying SIP… NOT OK. System Integrity Protection is still enabled
    Verifying ContinuitySupport… OK. This tool can fix this.
    Verifying kexts readability… OK. Wi-Fi and Bluetooth kexts were found and could be read
    Verifying Wi-Fi whitelist status… OK. Your board-id is not yet whitelisted. This tool can fix this.
    Verifying BT4 dongles compatibility… OK. Compatibility with BT4 USB dongles is not enabled, this tool can fix this if a dongle is plugged in
    Verifying old Wi-Fi kext presence… OK. Legacy Brcm4331 Wi-Fi driver is present. This tool can fix this.
    Verifying legacy Wi-Fi card patch… OK. The legacy Wi-Fi patch is not present. This tool can fix this.

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 21 až 34 (z celkového počtu 34 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.