Adobe Creative Suit CS3.3 Standard z USA

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Adobe Creative Suit CS3.3 Standard z USA

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58480
    martingross
    Účastník (Participant)

    Zdravím :)

    Práve mi prišla z USA Adobe CS3.3 Standard sada. V mojom OS mam nainštalovanú ilegal verziu (asi by som to nemal hovoriť nahlas ale software je drahý, človek musí našetrit…). tento z USA ma vyšiel o polovicu lacnejšie ako u nás, kto by mal záujem môžem stým pomocť. Ale…

    …bojím sa aby som si to v systéme nerozhasil. Stačí starú sadu len presunúť do koša? A nainštalovať novú? Alebo je potrebné cez nejakú aplikáciu odstrániť celú CS3 sadu z OS?

    Ak stým máte skúsenosti prosím poradte :) Budem vdačny a kto by mal zaujem o SW z USA za polovičnu cenu stači sa ozvat :) (martingross@2am.sk) samozrejme všetko legalne, s licenciou a fakturou…

    #129833
    marek
    Účastník (Participant)

    zaklad je odinstalovat

    Applications/Utility/Adobe Installers

    tam by mala byt aplikacia na odinstalovanie a potom nainstalovat nanovo

    ja si preistotu zazalohujem vzdy aj povodnu instalaciu, napr kvoli klavesovim skratkam a vobec

    #129839
    martingross
    Účastník (Participant)

    Vdaka marekv :) A môžem vediet akym sposobm si zalohuješ povodnu verziu? Vdaka

    #129844
    mikopedro
    Účastník (Participant)

    martingross mal by si este pred odinstalovanim deaktivovat povodnu licenciu, inak ti to moze zblbnut
    http://photoshopnews.com/2007/04/16/adobe-technote-manually-remove-photoshop-cs3-public-beta-mac-os-x/

    #129845
    mikopedro
    Účastník (Participant)

    bacha na to

    #129861
    marek
    Účastník (Participant)

    ano licenciu treba deaktivovat, ale kedze mal cracknutu verziu predpokladam ziadna licencia nieje :-)

    ja robim zalohu tak ze si nakopirujem aplikacie z Applications, tupo si ich prekopirujem na ine miesto, keby nieco

    #129864
    renad
    Účastník (Participant)

    Zálohy aplikácií spôsobom ako si popísal sa dali robiť a mali zmysel v Classic system (OS6-OS9), kde to bolo relatívne jednoduché.
    Pod desiatkou to asi nemá zmysel (a myslím si, že sa to ani pri niektorých aplikáciách nedá), to by si musel zálohovať aj veci, ktoré sa ti nainštalujú do rôznych priečinkov ako Library, Applications Support a pod., kde sa skrývajú rôzne nastavenia aplikácie, filtre, pluginy, profily, …, ale napr. aj sériové čísla a tak podobne.

    Pri zblbnutí aplikácie je lepšie ju odstrániť “Uninstall-om” – pokiaľ je k dispozícií – a ten napr. pre CS3 je tam, kde si popísal, alebo aplikáciou “CleanApp”, ktorá podobne ako Uninstall odstráni všetky súbory naištalované s aplikáciou. A potom nainštalovať znova.

    Je naopak lepšie:
    – zálohovať inštalačné CD, DVD
    – zálohovať stiahnuté inštalačky z webu (.dmg, .zip, .rar, …)

    #129867
    marek
    Účastník (Participant)

    renad>

    tato tema je o CS3, pluginy a nastavenia su ulozene priamo v zlozkach ktore su v Applications (minimalne indesign)
    mam na mysli backup pri instalacii novej CS3, backup by asi nemal byt potrebny v zasade, ale…
    istota je gulomet, ak ma clovek nastavene klavesove skratky a pride o ne tak to moze byt dost neprijemne
    preto ten moj zvyk vzdy si zazalohovat, preistotu, az potom instalovat

    #129873
    martingross
    Účastník (Participant)

    ďakujem Vám,

    áno predošlá verzia bola Crack tak dúfam že to netreba deaktitovat :) Idem to skúsiť reinštalovať, potom dám avízo. Ešte raz díky moc za Váš čas

    #129874
    Puk*
    Účastník (Participant)

    martingross: Nechci ti kazit radost, ale jsi si uplne jisty ze nakupem CS3 z USA jsi vyresil legalnost pouzivani tohoto softwaru?

    Pred casem s prichodem CS3 se to hodne resilo. V CR nebylo mozne oficialne koupit a hlavne pouzivat anglickou verzi CS3 kvuli licencnim podminkam Adobe! Vsichni na to nadavali, protoze soft z americeho eshopu byl samozrejme levnejsi :) Je mozne, ze na slovensku to je jinak …

    #129875
    martingross
    Účastník (Participant)

    Je to uplne legalne, veď načo by som dával 24tisc za SW keď by som ho nemal legalny :) Licenčné podmienky sú vtomto prípade ok. Jediná nevýhoda že musíš upgrajd na vyšiu verziu riešiť tiež softom z USA.

    viac info na http://designchat.cz/comments.php?DiscussionID=116&page=1#Item_0

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.