Odpoveď na: Testy OsX – pote se to zvrtlo v boj o lepsi OFFICE tool :)

Domov Diskusné Fóra Ostatné Testy OsX – pote se to zvrtlo v boj o lepsi OFFICE tool :) Odpoveď na: Testy OsX – pote se to zvrtlo v boj o lepsi OFFICE tool :)

#205278
w3q
Účastník (Participant)

Nemyslel som to doslova takto, ale myslel som to tak, že by sa Linux začal propagovať. Keby to niekto vzal pod svoje krídla a investoval do toho mohla by z toho byť celkom pekná platforma, či už herná, alebo aj na niečo iné. Ide o to, že v dnešnej dobe je linuxov po milú jarmilu a ani jeden nerobí niejakú reklamnú kampaň, nenahadzuje svoje OS do PC atď. Apple som spomenul preto, lebo by sa mi ich stratégia viac pozdávala k linuxu z dôvodu, že Windows tu bol prvý a tým pádom je najzrošírenejší, vysvetlím to inak: Povedzme že EA( iba príklad) by si vzalo pod krídla napr. Ubuntu, ostal by freeware, alebo by bol platený, ale za cenu približne Mac OS X (600 SK, nie 6000 ako je to u windowsu), to sa vám to neoplatí ani stahovať. Bol by dostupný na všetky typu HW, nie len na určený typ od EA, ale mal by ovládače vymydlené hlavne pre určité zostavy tak ako Apple. Kedže by to vlastnilo napr. to EA vyrábali by hry preň a tak by sa z neho stala aj herná platforma, čo by mu výrazne zvýšilo zisky, ako EA tak aj používanosť tohto OS vo svete. Ďalej by prebehli rokovania s inými firmamy aby začali vyvújať svoj soft aj pre OS od EA čo by zase posililo ich miesto na trhu. To by malo za dôsledok, že by sa vyvíjali hry už aj pre linux a posunul by sa na vyššiu úroveň.

Myslím si, že ak niekto teraz môže vypustiť nový OS tak, aby prerazil, musia to byť tvorcovia hier, pretože to je hlavný dôvod prečo ľudia ostávajú na Windowse. Prečo Apple kašle na Flash, ale na STEAM ne? Flash je na všetkých OS, nemôžu ľudí tahať, podťe k nám, máme Flash. STEAM je ale na Windowsoch ktoré sú ináč dosť preslávené nestabilitou. A zrazu má výjsť STEAM na Mac. Zrazú si niejaký užívateľ Winu povie, fajn už ma to nebaví každý týžden opravovať. Mac je oveľa stabilnejší, a už má aj moju obľúbenú hru CS 1.6, tak prečo neprejsť.

Vlastne sa čudujem herným spoločnostiam že si nevytvorili niejaký vlastný OS na jadre Unixu/Linuxu s pekným grafickým prostredím( herné spoločnosti by s tým nemali mať problém :D ) a veľkou ponukou ich hier. Určite by sa rozšíril, pretože 90% ľudí na PC hry hraje aspoň trochu, prídu z roboty/školy a chcú zrelaxovať, takže si niejakú hru pustia. Tu je šanca herných gigantov.