Odpoveď na: Problémy po reštarte – vypnutí macu ( identifikácia myši cca 5 – 7 min)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Problémy po reštarte – vypnutí macu ( identifikácia myši cca 5 – 7 min) Odpoveď na: Problémy po reštarte – vypnutí macu ( identifikácia myši cca 5 – 7 min)

#361045
majdy
Účastník (Participant)

Reset PRAM sa robí tak, že pri štarte podržíš súčasne klávesy ALT + CMD + R + P. Keď budeš počuť ten úvodný zvuk napnutia druhýkrát, reset je hotový a potom z kláves pustíš prsty.

Reset sa robí v prípade, že sa vyskytla nejaký “chybička” a často pomôže.

Viac info tu:

http://support.apple.com/kb/HT1379?viewlocale=cs_CZ
http://support.apple.com/kb/HT3964?viewlocale=cs_CZ

Ale podľa mňa len príliš zbytočne veľa riešiš a hľadáš riešenia ktoré sú moc zložité. OS X a Apple produkty sú o tom, že neriešiš a využívaš. Všetky tieto informácie sú pre pokročilých, nie pre bežného usera naviac začiatočníka, tak tomu neprikladaj veľký význam, nemusíš sa o nič starať.

Ten reset skús, ale nemyslím si, že to pomôže, ten tvoj Mac Mini je nový.

Vieš…celý čas ti problém leží pred očami a to je tá myš od značky Hama a ty sa ho snažíš riešiť všemožne len nie najjednoduchšie a to znamená zbaviť sa jej. Kúpil si Mac, funguje inak a lepšie ako obyčajný windows to určite vieš, s tým si mal počítať, že tvoje súčasné zaraidenia nebudú možno kompatibilné. Už to, že Apple počítače sú trošku iné ako bežné, sú drahšie ti napovie, že s inou značkou (lacnou) nemusia byť kompatibilné a ak sa jedná o takú značku ako Hama. Prepáč ak tvoja myš bola drahá, nechcem ťa uraziť, snažím sa ťa naviesť a pomôcť ti aby si mal z používania zážitok a netrápil sa zbytočne (možno je to len mnou, že vždy ak som mal niečo od Hama pokazilo sa to do mesiaca, alebo nefungovalo ako by som chcel) ale tá značka je dosť o ničom. Ak by si používal myš od Logitechu, Microsoftu, nemyslím si, že by sa ti to stávalo, a určite nie keby používaš Apple Magic Mouse, to je myš ktorá je k OS X predurčená. Vezmi si príklad, že si kúpiš konečne poriadné auto ale s volantom si bol u starého spokojný, tak ho vymeníš a budeš používať v novom a to sa odrazí na používaní, dobrá blbosť že? Tak radšej zainvestuj tých 60€ či koľko stojí MM a problém určite zmizne… Proste tá Hama myš bola stará škola, starý HW, windows, stará éra a zober to tak, že ak nechceš vkuse neičo riešiť musíš ju nechať ísť a kúpiť niečo podobnej kvality, ako ten Mac Mini, začína ti nová éra, je treba sa zbaviť starých zlozvykov :)