WeChat dobieha z hľadiska počtu používateľov populárny messenger WhatsApp

Smartfóny s dátovým pripojením priniesli možnosť posielať (nielen) krátke textové správy zadarmo, bez využitia SMS. Okrem služieb ako iMessage, ktorú ponúka Apple len pre iOS zariadenia a Mac, sa obrovskej popularite tešia aj multiplatformové aplikácie ako napríklad WhatsApp. Táto služba je zatiaľ svetovo najpopulárnejšou, no na krk jej začína dýchať konkurenčná služba WeChat. Rast 176,8 % oproti minulému roku zaistil, že WeChat (spolu s Weixin) má mesačne aktívnych už 235,8 milióna používateľov. WhatsApp minulý mesiac presiahla 300 miliónov používateľov. Na úspechu WeChat má podiel čínsky internetový gigant Tencent, ktorý službu vlastní a chce si vybudovať silnejšiu pozíciu na tomto trhu. Až 70 miliónov používateľov WeChat pritom pochádza z krajín iných ako Čína. Okrem iOS je k dispozícii aj verzia pre Android, Blackberry, Symbian a Windows Phone.

WeChat si môžete zadarmo stiahnuť z App Store.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Navigácia pre motocyklistov od Sygicu je už v Apple CarPlay a Android Auto

V reakcii na silný dopyt zo strany milovníkov dvojkolesových tátošov je špecializovaná navigácia Sygic pre motorky teraz k dispozícii cez Apple CarPlay a Android Auto. Motocyklistom umožňuje sústrediť sa na cestu a zároveň poskytuje všetky dôležité informácie pre lepší zážitok z jazdy a bezpečnosť už aj na dispeji motocyklov.
pokračovanie článku

Apple pripravuje nový Mac s 1,5TB RAM, zrejme sa nedoplatíme

Keď Apple predstavil Mac Pro s čipom M2 Ultra, prakticky tým celý počítač odpísal. S prechodom na vlastnú architektúru čipov došlo totiž k výraznému okliešteniu možností upgradu, vďaka čomu sa z vrcholného desktopu stal prakticky iba glorifikovaný Mac Studio.