Objavil sa ďalší spôsob využitia bezpečnostnej chyby ochranného kódu v iOS 6.1

Vo všeobecnosti sa očakávalo, že Apple opraví medializovaný problém s prelomeným ochranným kódom v iOS 6.1.2. Táto aktualizácia sa síce minulý týždeň skutočne dostala k používateľom, avšak oprava funkčnosti ochranného kódu v nej nebola. Nápravu teda môžeme očakávať s najväčšou pravdepodobnosťou v iOS 6.1.3. Problém však je, že zatiaľ čo Apple na problém nestihol zareagovať, na internete sa už objavil ďalší spôsob zneužitia nedostatočného zabezpečenia ochranného kódu.

Podobne ako v predchádzajúcom prípade, aj teraz je k jeho prelomeniu využívaná funkcia núdzového hovoru, zhotovovania screenshotov a mechanické tlačidlo na vypínanie. Rozdiel je však v tom, že teraz je zneužitiu vystavené väčšie množstvo dát. Neoprávnený používateľ môže získať prístup k hlasovej schránke, telefónnemu zoznamu a po pripojení k počítaču získa prístup aj k fotografiám a ďalšiemu obsahu, priamo z pamäte iPhonu. To všetko bez zadania ochranného kódu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Víťazi Guardians 2026 uchránili banke miliardy pred kyberkrádežou

Finále kyberbezpečnostnej súťaže GUARDIANS 2026 prinieslo tesný súboj špičkových odborníkov na kybernetickú bezpečnosť. Tri finálové tímy čelili koordinovaným hackerským útokom, ktorých cieľom bola totálna kompromitácia infraštruktúry banky a spôsobenie finančných škôd v simulovaných miliardách eur.