Apple rozširuje svoju európsku centrálu v Írsku, plánuje prijať päťsto nových zamestnancov

Apple plánuje rozšíriť svoju európsku centrálu, ktorá sa nachádza v meste Cork v Írsku. Apple tu pôsobí už tridsať rokov a v súčasnosti zamestnáva 2800 ľudí. V súvislosti s rozširovaním pôsobenia Applu v Európe, na Blízkom Východe, v Indii a Afrike, plánuje Apple túto centrálu rozšíriť a prijať 500 nových zamestnancov. Noví zamestnanci budú pracovať v trojposchodovom bloku kancelárií, ktorý bude v blízkosit pôvodných kancelárií. Ich prijatie je naplánované na najbližších 18 mesiacov. Zábery z európskej centrály Applu ste mali možnosť vidieť minulý týždeň, keď sme písali o proteste aktivistov Greenpeace, ktorý sa odohral práve tam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.