Americký mobilný trh sa podobá duopolu, patrí Googlu a Applu

Najnovšie dáta od štatistickej firmy Nielsen opäť potvrdzujú, aké silné postavenie majú na americkom trhu smartfónov Apple a Google. Ak sa pozrieme na dáta z ostatných troch mesiacov, vidíme, že viac ako 90 % amerického trhu mobilných operačných systémov pre smartfóny zaberajú Apple s iOS (43 %) a Google s Androidom (48 %). Tretím najpoužívanejším je s 5 % RIM Blackberry. Operačné systémy ako Windows Phone, WebOS, Symbian a ďalšie majú spolu len 4 %.

Z dlhšieho časového hľadiska je situácia trochu iná, no aj tak je dominancia Androidu a iOS značná. Zo všetkých majiteľov smartfónov zaberá Android 48 %, iOS 32 %. Na RIM Blackberry pripadá 12 % a na ostatné OS 8 %. Applu pomáha okrem iPhonu 4S aj fakt, že v ponuke zachoval aj iPhone 4 a iPhone 3GS. Má tak šancu pritiahnuť aj potenciálnych záujemcov o lacnejší smartfón, ktorí ale chcú vyskúšať iPhone.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iStores pozýva na slávnostné otvorenie novej predajne Apple Premium Partner v Europa SC Banská Bystrica

Milovníci Apple technológií sa majú na čo tešiť. Už 26. júna otvorí iStores v nákupnom centre Europa v Banskej Bystrici svoju novú predajňu v prestížnom štandarde Apple Premium Partner (APP). Pri príležitosti otvorenia čakajú návštevníkov atraktívne ceny na vybrané produkty Apple a príslušenstvo, súťaže o hodnotné ceny a zaujímaví hostia z rôznych oblastí kreatívy, biznisu a dobrodružstva.