Domov › Diskusné Fóra › Pomoc: software › Mac jazyk
- Toto téma obsahuje 7 odpovedí, 5 hlasov, a bola naposledny upravená pred 16 years, 9 months od
mylanko.
-
AutorPríspevky
-
19. augusta 2008 o 2:07 #58484
ovi77
Účastník (Participant)Zdravim. Som uplny zaciatocnik a pouzivan Win. Planujkem vsak zakupit Imac a mam par otazok na tento OS. napr. ci ho je dostat v slovenskej verzii a ako to s pouzitim win na mac-u. dakujem
19. augusta 2008 o 7:43 #129868dex
Účastník (Participant)Pár? Čiže dve. Fajn.
1. Nie.
2. Windows sa na Macu nepoužíva. Niežeby sa to nedalo. Dá sa. Ale ľudia, čo začnú používať OS X a nie sú retardovaní, sa k Windowsu nevrátia. Ako som ale povedal, dá sa, hneď niekoľkými spôsobmi. V každom prípade je pre teba asi zaujímavé, že Windows sa dá spustiť bez emulácie ako samostatný OS v plnom výkone alebo ako virtuálny stroj, ktorého výkon kľudne stačí na bežné aplikácie (Office…) a ktorý beží v OS X, teda priamo popri ňom.19. augusta 2008 o 7:45 #129869MIxi11
Účastník (Participant)no v slovencine asi nie, teda este som o tom nepocul, ale mozes si tam dat windows a mas po starostiach, dex: no a co ty ludia co po anglicky nevedia pre tych je ten op vies na co, preto je pre nich asi jedina moznost win na macku
19. augusta 2008 o 10:03 #129879mylanko
Účastník (Participant)Slovenska verzia neexistuje. Ale ked uz, tak si mozes pomoct s ceskou lokalizaciou. S tym vsak nemam skusenosti, ale mnoho pouzivatelov neodporuca doinstalovavat tuto lokalizaciu.
Windows na Macu, ako povedal dex mozes pouzivat viacerymi sposobmi.
Cez BootCamp, ktory je sucastou Mac OS X Leopard si mozes windows spustit samostatne. Teda pri starte sa ti podrzanim klavesy objavi volba, ktory OS chces spustit (inak sa ti spusti ten OS, ktory mas nastaveny ako primarny – teda nie je to potrebne stale mackat :) )
Druha moznost je Parallels alebo VMware, ktory ti umozni spustit Windows priamo v Mac OS X. Oba su vsak komercne, ale to uz je na tebe ci si ho kupis alebo nie :)Ja som si tiez zo zaciatku nahodil Windows ked som prechadzal na Mac (ako poistku), ale teraz si uz ani nepamatam, kedy som ho mal naposledy spusteny :)
19. augusta 2008 o 11:27 #129886dex
Účastník (Participant)MIxi11, ono… MAC OS X je lokalizovaný v češtine. Takže ak nie si retardovaný, zrejme rozumieš aspoň česky. ;)
19. augusta 2008 o 11:52 #129890ovi77
Účastník (Participant)A este jedna otazocka. Pocul som od stoviek ludi, ze Mac ma o milion vyhod viac ako Win…je stabilnejsi a pod. Preto ako dlhorocny uzivatel windowsu sa obavam, co mam robit ak mi OS padne alebo nieco podobne, co bolo pri Windowsoch zvykom. Napr. k Imac-u dostanem instalacne CD OS alebo ako to vlastne je?
Dakujem a sorry za sproste otazky, ale som uplny zaciatocnik a zberam len informacie.19. augusta 2008 o 13:02 #129893EmElEn
Účastník (Participant)Takéto informácie najlepšie nazbieraš na stránke http://www.apple.com. Uznaj, že je pomerne vyčerpávajúce vypisovať Ti dve strany informácií, keď už niekde existujú spísané v prehľadnej forme. ;-)
19. augusta 2008 o 14:21 #129897mylanko
Účastník (Participant)Samozrejme to, ci ti padne zavisi len od teba a od toho, co s nim chces robit. Kazdy ma ine chutove bunky. Ja som sa tiez toho obaval, ale teraz nelutujem absolutne nicoho. Od kedy ho pouzivam (9 mesiacov) mi Mac OS X padol len raz. Urcite ma vela vyhod.. ale ma aj par nevyhod a ako som uz povedal, zavisi len od toho, co s tym chces robit. Na mna sa nastastie lepia povacsine len tie vyhody :D
A ano, ku kazdemu Macu dostanes instalacie Mac OS X na diskoch
-
AutorPríspevky
- Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.