AirTag 2. generácie má vyjsť budúci rok. Čo môžeme očakávať?

Lokalizačný čip AirTag patrí medzi malé, no užitočné doplnky z dielne spoločnosti Apple. Už terajšia generácia je veľmi vyspelá a vďaka klasickej CR2032 batérii vydrží až rok na jedno nabitie. Tak čo má priniesť ďalšia verzia?

Novinár portálu Bloomberg Mark Gurman tvrdí, že Apple predstaví druhú generáciu čipu v polovici roka 2025. Výzor produktu zostane zrejme totožný, nespomínajú sa dokonca ani nové farebné verzie. AirTag 2 však ponúkne zásadné novinky vo svojom vnútri. Má ponúknuť presnejšiu lokalizáciu s vyšším dosahom, o čo sa zrejme postará ultra-širokopásmový čip U2. Ten je dostupný už dnes v iPhone 15 a novších a jednou z jeho predností je možnosť precíznej lokalizácie na úrovni centimetrov. To je dôvodom, prečo Apple túto funkciu rovno pomenoval ako Precision Finding.

Čo sa však týka dostupnosti, Apple si teraz dôkladne rozmyslel, ako prinesie U2 k svojim zákazníkom. Kým v minulosti vložil album britskej kapely do knižnice každého jedného užívateľa, rovnomenný čip nájdeme iba v iPhone 15, iPhone 16, Apple Watch Series 10 a Apple Watch Ultra 2. Novinka by okrem vylepšeného mikroprocesoru mohla ponúknuť lepšiu konštrukciu reproduktoru. Ten umožňuje nájsť polohovacie zariadenie, a zároveň slúži ako prevencia proti stalkingu. Teda ak by vám niekto cielene schoval AirTag do batožiny, aby vám ju mohol neskôr ukradnúť alebo videl Vašu polohu, AirTag začne vydávať zvuky.

Práve tento reproduktor by v druhej generácii malo byť náročnejšie odmontovať. Nemožno dokonca vylúčiť ani takú konštrukciu, kde by v prípade demontáže reproduktoru došlo k trvalému poškodeniu celého prístroja.

Apple AirTag

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.